UŞAK’TA FETÖCÜLERİ KARARTAN DARBE DÖNEMİ TEM ve KOM MÜDÜRLERİNE AÇILAN SORUŞTURMAYI ENGELLEME TEŞEBBÜSÜNÜN ARKASINDA KİM VAR?

UŞAK’TA  FETÖCÜLERİ KARARTAN DARBE DÖNEMİ TEM  ve KOM  MÜDÜRLERİNE   AÇILAN SORUŞTURMAYI  ENGELLEME TEŞEBBÜSÜNÜN  ARKASINDA KİM VAR?
banner628
banner601

EMNİYET MÜDÜRÜ İBRAHİM ERGÜDER FETÖCÜ DOSYALARINI SAKLAYAN ve İHBARLARI SÜMENALTI EDEREK DEVLETİ YANILTAN  ESKİ TEM  MÜDÜRÜR T. A.     İÇİN  SORUŞTURMA AÇTI.  NEDENSE SORUŞTURMA VALİLİKTEN BİR ADIM ÖTEYE GİTMİYOR. 

Uzun süredir Uşakta FETÖ borsasından ve karartılan fetöcülerden bahsettik. Bu işte parmağı olanlar hakkında haber ve yazılar yazdık.   Sayın savcılar bu işle ilgili kişilerin şikâyetleriyle hakkımızda davalar açarak feryatlarımıza kulak tıkadı. Bu nedenle bu gerçekleri  yazmaktan, kamunun hakkını aramaktan korkar olduk.

Zaman her şeyin ilacıymış, gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkıyor.  Bu konularda yanıltıldığını yeni anladığım   Eski Emniyet Müdürümüz  İbrahim ERGÜDER  Uşaktan ayrılmadan   önce FETÖ ile önemli önemli dosyaların sümen altı edildiğini, işlem yapılması gereken dosyaların bilgilerinin kaybedildiğini, bu konuda kendini  darbe dönemi  KOM müdürü Y.Y ile  ve TEM müdürün T. A. nın  kendisini yanılttığını tespit ediyor.   Sorumlu gördüklerini görevden alıyor ve terörle Mücadele Müdürü AKKAR  hakkında soruşturma açılmasını talep ediyor.  Bu süreçte Adıyaman’a tayin olduğu için görevden ayrılmak zorunda kalıyor.   İbrahim Müdür görevden ayrılmasının ardından bunca zaman geçmesine rağmen  soruşturma bir türlü başlatılamıyor! Neden? Konu mu çok hafif yoksa, birilerini korumak daha mı önemli. Konu FETÖ olduğuna göre hafif olmasa gerek!  

15 temmuz darbe öncesi ve sonraki süreçte KOM  ve  TEM Müdürlüğünün,   ekip halinde fetö dosyalarını kararttıkları, bazı dosyaları  hakkında FETÖ borsası sonucu işlem yapmadan sakladıkları, 15 Temmuz sonrası bir çok ihbarı emniyet müdüründen v e devletten sakladıkları,  bu nedenle ihracı geciken fetöcü  amir ve memur polislerle fetö operasyonlarının yürütüldüğü, operasyonların uzun süre fetöcü amir polislerle götürülmek zorunda kalındığı, bu  polislerin  uzun bir süre  sonra Ankara’dan tespit edilerek merkezden gelen emirle ihraç edildiği, halen bu müdürlüklerde fetö iltisaklı bazı polis memurlarının çalıştığı iddiaları  var.

Bu iddiaların bazıları hakkında eski Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’in   bazı somut deliller elde ettiği,  için müdür T.A. hakkında soruşturma başlattığı fakat valilikten bu konuların araştırılmasının istenmediği ve kapatılmak istendiği iddiaları ortalıkta dolaşıyor.

Soruyoruz. Bu soruşturma neden halen oyalanıyor. Emniyetten sorumlu vali yardımcısı bu soruşturmaları neden bir türlü başlatmıyor? Aceleye gerek yok mu? Soruşturma,  Fetö ile mücadelede yapılan yanlışları ve bir takım görev suiistimallerini ortaya çıkaracak bir konu.     Peki  valilik bu konuyu neden oyalıyor. Bu konu hangi tarihte valiliğe intikal etti? 

Yeni emniyet Müdürümüzün bu işler hakkında ne der bilmiyoruz ama, Bu konularda sayın valimizin fena halde yanılttığını ve kendisine bilgi verilmediğini düşünüyoruz. Ayrıca sayın Emniyet müdürünün bu konularda ilgilileri uyararak Uşaktan ayrıldığı duyumlarımız var. Bu konuda Ak parti teşkilatlarını ve devlet görevi yapanları göreve davet ediyoruz.

 Sayın valinin bu konudaki samimiyetini bildiğimiz için özellikle sesleniyoruz. Sayın valim uyanık olun lütfen Devlet uyumaz. Devlet kandırılmaz. Fetö bu ülkenin beka sorunudur. MOSSAD türü bir örgütle mücadele etmek kolay değildir ve ihmal kaldırmaz!  Sorumlusu olduğunuz ilde görevlerini savsaklayanlar kimdir?  Bazı müdürleri değiştirip soruşturmayı kapatacak kişiler müdür atandıktan sonra  soruşturma süreci başlatılacak ve kapatılacak iddiaları var, doğru mu?  Bu iddialar yeni emniyet müdürümüz ne der?

 Uşaklı ve fetö ile mücadeleyi beka sorunu olarak gören tüm ülke  bu soruların cevabını merak ediyor?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER