UŞAK'TA YANGIN 5 EV KÜL OLDU

Ünalan Mahallesi'nde kerpiç bir evde çıkan yangın, kısa sürede çevredeki yapılara sıçradı.

UŞAK'TA YANGIN 5 EV KÜL OLDU
banner625
banner601
Yaklaşık 3 saat süren ve 5 evin kullanılamaz hale geldiği yangın, itfaiye ekipleri ve vatandaşların çabalarıyla söndürüldü.
 Uşak'ta kerpiç bir evde çıkan yangının çevredeki yapılara sıçraması sonucu 5 ev kullanılmaz hale geldi. 

Alınan bilgiye göre, kerpiç evlerin bulunduğu Ünalan Mahallesi Çeltik Cami Sokağı'ndaki Eyüp Karagöz'e ait evin ikinci katında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Tüm evi saran yangın, kısa sürede yan ve arkadaki yapılara da sıçradı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çalışmalarına vatandaşlar da yardım etti.

Polis ekipleri, sokaktaki evlerin tahliyesini gerçekleştirdi.

Yaklaşık 3 saat süren yangında 5 ev kullanılamaz hale geldi. Belediye ekipleri, kullanılmaz hale gelen evleri iş makineleriyle yıktı. 

Vali Ahmet Okur ve Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, olay yerine gelerek ailelere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

- "Yatacak yerimiz kalmadı"  

Evi yanan Asım Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangını fark eder etmez dışarı çıktıklarını, evlerin ahşap aksamları nedeniyle yangının itfaiye müdahale edene kadar hızla yayıldığını söyledi. 

Yangının, sobadan çıktığının konuşulduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Komşularımız üşüdükleri için soba yakmış. Yanan sobanın borusu çıkmış. Bundan dolayı yangının çıktığı söyleniyor. Yangını kendileri de fark etmemiş. Alt katta bulunan komşuları fark etmiş. Onları zor uyandırmışlar. Evler eski ve ahşap olduğu için yanındaki evlere sıçradı. Allah'a şükür can kaybı yok. Devlet yetkililerinden bu mağdur insanlara yardım etmelerini istiyoruz. Bizim yatacak bir yerimiz kalmadı." 


YORUM EKLE
YORUMLAR
mahir
mahir - 5 yıl Önce

uşak için bir sınav. hadi sn yetkililer bu insanlara destek olalım.

SIRADAKİ HABER