Uşak'ta, Sokak Hayvanlarına Şiddet Protesto Edildi

Uşak’ta önceki gün ağzı ve ayakları bağlı halde bulunan ve tecavüze uğradığı anlaşılan sokak köpeğine yönelik şiddet ve Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde 13 sokak köpeğinin öldürülmesini Uşaklı hayvan severler protesto ettiler.

Uşak'ta, Sokak Hayvanlarına Şiddet Protesto Edildi
banner628
banner601

Uşak'ta önceki Gün Atatürk Mahallesinde bir inşaatta ağzı ve ayakları bağlanmış ve tecavüze uğradığı anlaşılan bir sokaka köpeği bulunmuştu. Bu olay Uşak'ta infial yaratırken 

Ağızlarını siyah bantlarla kapatan Uşaklı hayvanseverler, ellerindeki pankartlarla hayvanlara yönelik yaşanan şiddet olaylarını sessiz protesto etti.

Eylemin ardından  açıklama yapan Uşak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı veteriner Nebahat Arzu Avcu, hayvanlara yönelik artan şiddetin son bulmasını istedi.

Sokak hayvanlarının sahipsiz olmadığını belirten Avcu, "Uşak'ta sokak köpeğine yapılan şiddet ve Ankara'da yaşanan olay hepimizi derinden üzdü. Biz sorumluların bulunup en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Emniyet yetkililerinin bu konuda hassas davranmasını bekliyoruz. Uşak’ta bir sokak köpeğine işkence yapan sapık aramızda dolaşıyor. Bütün Uşaklıları duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER