UŞAK'TA SARRAF'I GASP ETMEYE KALKAN GENÇ KADIN TUTUKLANDI

Uşak’ta biber gazı sıkarak Sarrafı  gasp etmeye kalkan 3 çocuk annesi  genç kadın tutuklandı.

UŞAK'TA SARRAF'I GASP ETMEYE KALKAN GENÇ KADIN TUTUKLANDI
banner628
banner601

Uşak'ta ki akıllara durgunluk veren olay bugün sabah saatlerinde Cumhuriyet meydanında meydana geldi.

Eski Avgan Belediye Başkanı Atalay Akkaya’nın yüzüne biber gazı sıkarak gasp etmeye kalkan ancak o ana dükkana gelen çaycı nedeniyle amacına ulaşamadan kaçan genç kadın vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

ÖNCE KEŞİF SONRA GAP TEŞEBBÜSÜ

İddialara göre işletmeciliğini eski Avgan Belediye Başkanı Atalay Akkaya’nın (70) yaptığı sarraf dükkanına gelen P.A. (40) küpe ve yüzük siparişi verdi ve bugün için alacağını söyledi. Bu sırada Atalay Akkaya’nın eşi de dükkanda bulunuyordu. Bu gün sabah saatlerinde Atalay Akkaya Sarraf dükkanında yalnızken tekrar giden P.A 10 civarında bilezik alacağını ancak bir tanesini annesine gösterip gelmek istediğini söyledi. Atalay Akkaya böyle bir şey yapamayacağını annesinin dükkana gelip bakması gerektiğini söyleyince telefonla konuşan genç kadın annesinin geleceğini söyledi. Bu sırada dükkan sahibi Atalay Akkaya genç kadına çay söyledi. Çay içtikten sonra bileziklere bakma bahanesiyle hareket eden P. A çantasından çıkardığı biber gazını Atalay Akkaya’nın yüzüne sıktı. Atalay Akkaya’nın bağırması üzerine dükkandan girmek üzere olan çaycı genç kadını yakaladı ancak elinden kaçırdı. Bağrışmalr üzerine çevreden yetişen vatandaşlar P.A. yı kaçamadan yakaladılar. Polise teslim edilen P.A. nın önce suçunu itiraf ettiği daha sonra ise inkar ettiği belirtildi.  

P.A. nın 40 yaşında olduğu eşinden boşandığı ve 3 çocuk annesi olduğu ortaya çıktı. Genç kadın ilk önce çok borcu olduğu için olayı gerçekleştirdiğini itiraf etti ancak sonra inkar etti.

P.A. nın önceden mekanlarda içkili mekanlarda çalıştığı son 2-3 yıldır bir avukatın yanında katip olarak çalıştığı daha önceden de hırsızlık suçundan cezaevine girip çıktığı ve sabıkalı olduğu öğrenildi.
Polisteki sorgusundan sonra adliyeye sevk edilen P.A. savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemi ile mahkemeye sevk edildi.
Nöbetçi Sulh ceza mahkemesi P.A. yı tutuklayarak cezaevine gönderdi.

NOT. BU HABER KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMASI HALİNDE SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAKTIR. 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 01:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadın
kadın - 2 yıl Önce

Habere konu kadının daha önce nerede çalıştığı kimseyi ilgilendirmez, kadınları etiketlemekten bıkmadınız. Habere bu detayın yazılmasını art niyetli buluyorum ve kınıyorum. Erkekler gitmese hiç bi kadın gece hayatında çalışıp milletin pis nefesini çekmek zorunda kalmaz. Kızlarına ve annesine sabır diliyorum. Yazım yanlışlarıyla dolu haber metinlerinizi yazarken biraz daha dikkat ve vicdan diliyorum.

SIRADAKİ HABER