UŞAK ESKİ VALİ YARDIMCISI İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİ

Uşak'ta 2 yıl Vali Yardımcısı olarak görev yapan Ferhat Kurtoğlu beylik tabancası ile intihar etmek istedi.

UŞAK ESKİ VALİ YARDIMCISI İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİ
banner628
banner629
2012-2014 Yılları arasında Uşak'ta Vali yardımcısı olarak görev yapan  Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Ferhat Kurtoğlu, makam odasında tabancayla başına ateş ederek intihar girişiminde bulundu.

Alınan bilgiye göre, Vali Yardımcısı Kurtoğlu'nun (48), makam odasından silah sesleri gelmesi üzerine görevliler içeri girdi.

Kurtoğlu'nun silahla başından yaralandığını gören görevliler, 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi.

Müdahaleyle hayata döndürüldü

Sağlık ekiplerince Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörükselim ek hizmet binasına kaldırılan Kurtoğlu'nun ilk müdahalenin ardından ameliyata alındığı öğrenildi.

Hastaneye getirildiği sırada kalbinin durduğu belirtilen Kurtoğlu'nun, müdahaleyle hayata döndürüldüğü ancak beyninde ağır hasar oluştuğu ifade edildi. Hayati tehlikesi süren Vali Yardımcısı Kurtoğlu, ilk müdahalenin ardından 112 Acil Servis ekiplerince Necip Fazıl Şehir Hastanesine sevk edildi.

Kurtoğlu'nun hamile eşi Ayşegül Kurtoğlu ve oğlu ile Vali Mustafa Hakan Güvençer, Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Şahin, İl Jandarma Komutanı Alper Kuşbaşoğlu, vali yardımcıları ve diğer ilgililer de hastaneye geldi.

Vali Güvençer: Sağlık durumu ciddi

Vali Güvençer, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Kurtoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Güvençer, "Vali yardımcısı kardeşimiz acile alınıp gerekli müdahaleler yapıldıktan yaklaşık 30 dakika sonra ameliyata alındı. Ciddi bir beyin ameliyatı geçirdi. Şu anda hekimlerinden aldığımız bilgiye göre sağlık durumu ciddiyetini muhafaza ediyor. Kendisine Allah'tan şifa diliyorum."

Bu arada çadır kentten de sorumlu olan Kurtoğlu'nun durumunu öğrenen bazı Suriyelilerin de hastane önünde dua ettikleri görüldü.

Isparta doğumlu 2 çocuk babası Kurtoğlu, yaklaşık 2 yıldır Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı görevini yürütüyor.

banner632
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER