SİVASLI YOLUNDA AŞIRI YÜKLÜ TIR UÇTU ŞOFÖR ÖLDÜ

Sivaslı yolunda aşırı yüklü tır şarampole uçtu sürücüsü öldü.

banner601

Sivaslı yolunda aşırı tonajı aşan tırlar hep gündemde oldu. Ancak bugün yaşanan kaza bu sorunun ne kadar vahim olduğunu ortaya koyacak cinsten. Kaza yapan Tır'ın şoförü kurtarılmaya çalışılırken UTAŞ cılar yeni kantar fişi bastırma derdine düştüler. İlin Valisi Alay komutanı8 ve Emniyet Müdürnse seleniyoruz. Bu bir cinayettir cinayete ortak olmayın.
Bugün sabah saatlerin Sivaslı Uzunoluk yaylasında meydana gelen cinayet gibi trafik kazasında UTAŞ'ın Mıcırını çeken Kadir Gökalp'e ait tırlardan birisi kaza yaptı.Tır şarampole uçtu ve şoför ise öldü. Tır Şoförü Hasan erdoğan  ölmeden önce AKS ekipleir tarafından kurtarılmaya çalışılırken UTAŞ elemanları ise Tır da olan fazla yükü gizleme telaşına girdiler. Kaza yerinden gelen bir telefon durumun ne kadar c,iddi olduğunu gösteriyor adeta. Telefondaki ses "ABİ TIR'DA 50 TON YÜK VAR. ANCAK UTAŞ ELEMANLARI 25 TON YÜK GÖSTEREN KANTAR FİŞİ BASTIRMAYA GİTTİLER. İSTEDİKLERİ GİBİ FİŞ AYARLIYORLAR" dedi. 
Sivaslı yolunda bu aşırı yük taşıyan UTAŞ'a mıcır taşıoyan kamyonlar hep gündemde olmasına rağmen bu zmana kadar ne yazıkki hiç önlem alınmadı. Yeterli denetimler yapılmadı. Denetim yapan trafik ekiplerine baskılar yapıldı. Ve işte bu günde bu cinayet işlendi. Cinayet diyoruz bu bir kazadan ötedir. 
Başta Valimiz Salim Demir olmak üzere İl Jandarma Alay Komutanı ve Emniyet müdürüne sesleniyoruz, uyarıyoruz. Kantar fişini değiştrirecekler dikkatli olun. Bu cinayete ortak olmayın. Gerkirse dökülen mıcırı tarttırın olayın vahametini göreceksiniz. Biz sorumlu gazecilik görevimizi yaparak sizleri bilgilendiriyoruz. Artık herkes işini yapsın bu cinayetler işlenmesin. 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 12:07
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
tayfun yılmaz
tayfun yılmaz - 4 yıl Önce

Utasin herseyinde sıkıntı var kamyonlarin hepsinde tonaj sıkıntısı var zaten.Söförlerin hepsi ayda 100 saate yakin mesai yapiyor ve hafta tatili kesinlikle yok devlet yilda en fazla 270 saat yaptirabilirsin diyor ama sgk yillardir müdahale etmiyor bu şoförlerin hepsi hareketli bomba dinlenmeden gece gündüz nasıl çalıştırılir bir insan?

SIRADAKİ HABER