POLİS'TEN KAÇAN UZMAN ÇAVUŞU DARP EDİP BERBERİN KABURGALARINI KIRDILAR!

POLİS'TEN KAÇAN UZMAN ÇAVUŞU DARP EDİP BERBERİN KABURGALARINI KIRDILAR!
banner628
banner601

14 Nisan Gecesi saat 23:00 civarı bir ihbar aldım. Küçük Çarşı da cinayet var diye.. Hemen arkadaşları yönlendirdim sonra da kendim düştüm peşine. Vardığımızda olay falan yoktu.  İhbar eden şahıs olay yerinde 15 20 kadar polis olduğunu yerde de bir kişinin yattığını söylüyordu. Sağa sola sorduk kimse bir olay oldu demedi diyemedi!. Anlaşılan tembihlenmişlerdi. Tam bu sırada yerde bir polis kepi buldum. Evet orada bir şeyler  olmuştu. Ama ne olmuştu. Kepi aldığım gibi Karaağaç Karakoluna gittim. Arkadaşlar Kep düşürmüş diyerek verdim ve biraz bilgi alabilir miyim diye dolandım ama imkansız. Önemsiz bir olay dediler bir araç kaçmış ufak bir şey dediler. Dedim bir adama çarpmış galiba adamın durumu nasıl dedim. Yok çarpma yok adam düşünce kafasını arabaya çarpmış bir şey yok dediler. Ama ortalık siviller resmiler kalabalıktı. Ama ben kıllandım bu olaydan yemedim yani. Bir şeyler olmuştu ama ne olmuştu: Malum Uşak’ta kurumlardan bilgi almak zor iş. Olayın peşinde düştüm.

Ve aradığım cevabı bugün buldum.

Polisler Bir Uzman Çavuşu dövüp Berberinde kaburgalarını kırmışlar!

Uzman Çavuş F.A ile berber Arkadaşı M.D. ile birlikte araç ile gezip alkol alıyorlarmış. Bu sırada bunları gören sivil ekip durmalarını istemiş. Onlarda korkup kaçmışlar. Sonra bütün ekipler seferber olmuş ver aracı Teni garaj kavşağına yakın bir yerde durdurmuşlar. İddialara göre iki sevil memur direksiyondaki şahıs ben uzman çavuşum demesine rağmen her ikisini de ters kelepçe yaparak dövmeye başlamışlar. Bu arada diğer ekiplerde gelmiş ve yakalanan şahıslar adeta yerlerinde süründürülüp haşat edilmiş. Araçta bulunan berberin kaburgaları kırılmış adeta komaya sokulmuş. Karaağaç Karakolunda ifade veren Uzman Çavuş F.A nın içki içtikleri için ceza yememek ve ehliyetini kaptırmamak için kaçtıklarını yanında bulunan berber arkadaşının duralım demesiyle de sağa çekip durduklarını ve polislerin kendilerini ters kelepçeleyip dövdüklerini ve şikayetçi olduğunu söylemiş. Berber M.D. ise hastanede tedavi altına alındığı için ifadesi alınamamış.

Uzman Çavuş ve Berber’e Seri Suçlama yapılırken Dayakçı Polisler Müşteki Olmuş!

 Polisler tarafından feci şekilde dövülen Uzman Çavuş ve berbere “Görevi yaptırmamak için direnme, Görevli memura mukavemet, Kasten yaralama, Trafik Güvenliğini tehlikeye sokma, Mala Zarar verme ve hakaret suçlaması yönetilmiş. Uzman Çavuş ve Berberi yakalayıp döven polisler ise müşteki konumuna sokulmuş!

Bu olay bize Eski Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın elini sıkmadığı için koruma polisi ve şoförü tarafından dövülüp haşat edilip sonrada olay yerine gelen polislerinde Tekelciye dalıp sonra da 25 kadar polisin şikâyetçi olmasını anımsattı. Tekelci Mehmet otura Dükkanına girerek saldıran Polis ve açığa alınmış ve daha sonrada görevine iade edilmişti. Bu olayda Polisler hiçbir kamera kaydı bulamadıklarını belirten tutanak tuttular. Ta ki olay usak.tv ye yansıyana kadar. Olayın peşine düştüğümüzde olay yerini ve anını gösteren kamera kayıtlarını bulup yayınladık ve Tüm Türkiye bu olayı konuştu. O görüntüleri Emniyete de ben teslim ettim.

POLİSİMİZİ SEVİYORUZ AMA GEREKSİZ ŞİDDETE KARŞIYIZ!

Şimdi buradaki olaya bakacak olursak Uzman Çavuş ve Berber bir suç işlemiş. Alkol alarak araç kullanmışlar. Polislerde haklı olarak görevlerini yapıp engel olmak istemişler. Onlarda dur ihtarına uymayarak kaçmışlar. Ve sonunda yakalanmışlar yada kendileri durmuşlar. Peki direnmeyen bu şahsıları Polisin dövmesi mi gerekiyordu!. Üstelik berberin kaburgalarını kırasıya kadar dövmek de neyin nesi!. Olay yerini gören bir çok güvenlik kamerası var.  Umarız Polis ve savcılık bu kamera kayıtlarını zamanında aldırır el koyar. Yoksa Başkanın korumasının Tekelciyi dövdüğüne dönmesin olay. Kim suç işlemişse cezasını çeksin. Ancak görevini yapanlarda işi abartmasınlar. Polis hepimizin polisi asker hepimizin askeri.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem Bolat
Adem Bolat - 1 yıl Önce

Peki Kazım abi olaya tek taraflı bakmamak lazım sonuçta Polis de bir insan direnince saldırınca karşılık vermeyip yumrukmu yesin kavga da bilemessin ne olacağını ben şaka ile bir abiyi sıkıca göğsünden sıktım 3 kaburgası çatladı bunlar olağan şeyler, elbette şiddet iyi bir şey değil, Ancak onlar arabada alkol alıp dolanırken masum bir aileyi Yok etme ihtimalleri var mı Yok mu? Araçta alkol almayacak sonra kaçmayacak maalesef çoğumuzun yaptığı bir yanlış bu. Ama alkollü vaziyette araç kullanmak hem kendilerinin hem mahsun insanların hayatını tehlikeye atmak demek onun için Polis arkadaşları bu durumda suçlamamak gerek diye düşünüyorum.

aSiL
aSiL - 1 yıl Önce

Bu tür olaylar sürekli yaşanıyor bu sadece senin ihbar aldğn bir olay bir kac ay önce islice mahallesi fatih parkının ortasında manav bir arkdaşa ters kelepce vurup 5-6 bekci bir kac polis birlkte meydan dayaği atmıslardı. bunun gibi daha niceleri duyulup görülmeyen darp olayları var malesef umarım yetkililer gereken hassasiyeti gösterir tekrar aynı olaylar yasanmaz kazım bey sizide tarafsız yayıncılğnızdan dolayı tebrik ediyorum.

Hsyn
Hsyn - 1 yıl Önce

len usak.TV sen de olmasan kimsenin sesi çıkmıyor haberci yok piyasada

Usakli
Usakli - 1 yıl Önce

Hos olmamis.Emniyet bu konuda egitim vermeli

SIRADAKİ HABER