FETÖ'NÜN ÜST DÜZEY İMAMI UŞAK'TA TUTUKLANDI

FETÖ'nün Uşak ta ilk yapılanmasını sağlayan Vakıf Kurucusu tutuklandı.

FETÖ'NÜN ÜST DÜZEY İMAMI UŞAK'TA TUTUKLANDI
banner282
   Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında aranan ve yurtdışına kaçmak isterken yakalanan örgütün üst düzey imamlarından Ahmet Akdoğan tutuklandı.

Uşak Emniyet MüdürlüğüKaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında örgütün "üst düzey yöneticisi ve imamı" olduğu gerekçesiyle 7 aydır hakkında yakalama kararı bulunan ve Tüm Türkiye’de aranan  Ahmet Akdoğan ve eşi İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan yurt dışına kaçmak isterken yakalanarak gözaltına alındılar. .

Akdoğan ve eşi sorgulanmak Uşak’a getirilerek emniyette sorguya alındı. Emniyet sorgusunun ardından Adliyeye sevk edilen Ahmet Akdoğan ve Eşi savcılık sorgusundan sonra Ahmet Akdoğan tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilirken eşi serbest bırakıldı. 
Nöbetçi mahkeme Ahmet Akdoğan'ı "terör örgütüne üye olmak", "terör örgütünde yöneticilik yapmak", "zorla para toplamak ve örgüte maddi destek sağlamak"  suçlardan tutukladı.

Ahmet Akdoğan'ın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile akraba olduğu, 1984 yılında Uşak'ta Nil İlim ve Hizmet Vakfını kurduğu, eğitim kurumlarında uzun yıllar yöneticilik yaptığı, daha sonra Erzurum imamı olarak görevlendirildiği belirtiliyor. Akdoğan'ın son görevinin örgüt içinde il imamlarının üzerinde bir kademeye getirildiği iddia ediliyor.

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER