ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ AKBAL UŞAK'TA TOPRAĞA VERİLDİ

Eski Uşaklı Emniyet Müdürlerinden Ahmet Akbal İstanbul da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. 

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ AKBAL UŞAK'TA TOPRAĞA VERİLDİ
banner628

En son Muğla Emniyet Müdürü iken Merkeze alınan ve emekli olan Ahmet Akbal emekli olduktan sonra İstanbulda yaşıyordu. Önceki gün kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Akbal'ın cenazesi isteği üzerine Memelketi Uşak'ın Suzuören köyüne defnedildi. 
Emekli olduktan sonra 2015 yılında Faili meçhul soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan eski Emniyet Müdürü  Ahmet Akbal, birilerinin kendilerini aklamak için, faili meçhullerin olduğu dönemlerde canla başla çalışan milliyetçi, vatanperver Türk polisini bugün sabıkalı bir kişinin çelişkili ifadesine dayanarak iftira operasyonu kapsamında gözaltına aldığını söylemişti. 
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) çalışanı Cevzet Soysal'ın, 1998'de  Batman'da kaçırılması ile ilgili soruşturmada Ahmet Akbal ile birlikte 15 pğolis gözaltına alınmıştı. 
Hizbullah’ın yapmış olduğu eylemlerin bazı polisler tarafından da işlendiği iddiası olduğunu ancak buna dair hiçbir somut delil bulunmadığını vurgulayan  Ahmet Akbal, “Biz yıllardır doğuda özellikle Hizbullah ve  PKK, Hizbullah’ın kendi içinde çatıştığı o dönemlerde, faili meçhullerin olduğu o dönemlerde canla başla çalışan milliyetçi, vatanperver Türk polisinin bugün sabıkalı bir kişinin çelişkili ifadesine dayanılarak gözaltına alınıp iftira operasyonuna maruz kalmamızın sebebi de birilerinin kendilerini bizim üzerimizden aklama olduğunu değerlendiriyorum.” diye konuşmuştu.
Ahmet Akbal Hizbullah cinayetlerin en yoğun olduğu dönemde Batmanda TEM Terörle Mücadele Şube Müdürü olarak görev yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 00:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
KAYA
KAYA - 4 yıl Önce

Allah kabri̇ni̇ şen mekanini cennet günaharini af eylesi̇n mekanin cennet olsun güzel yürekli̇ güzel i̇nsan seni̇ çok özleyeceği̇m .

banner633
SIRADAKİ HABER