ESKİ BAŞKAN YARDIMCISI VE UTAŞ BAŞKANI'NA AZMETTİRCİLİKTEN SUÇ DUYURUSU

Bizi tuzağa düşürüp gasp eden UTAŞ çalışanlarına ceza yağdı.

ESKİ BAŞKAN YARDIMCISI VE UTAŞ BAŞKANI'NA AZMETTİRCİLİKTEN SUÇ DUYURUSU
banner628
banner601

Yıl 2016 günlerden 23 Ağustos..  UTAŞ çetesi tarafından tavuk çiftliği gösterme bahanesiyle Hakan Koruk ile birlikte tuzağa düşürüldük. Aslında asıl hedef bendim Hakan Koruk işin bonusu oldu. Kafamıza silah dayandı. Uşak Belediyesi UTAŞ ve AK Parti aleyhine yazı yazmamamız için tehdit edildik. 2 telefonum gasp edildi. Dövüldük tehdit edildik. Ellerimize plastik kelepçe takıldı. Şikâyetçi olduk. İfademizi verdiğimiz Güre Jandarma Karakoluna telefonlar ardı ardına geldi. Arayanlar bizce malum. Sonunda ne oldu kamera kayıt cihazları yok edildi, görüntüler yok edildi. Deliller yok edildi. Bizi tuzağa çekenler bir hafta 10 gün sonra gözaltına alınıp serbest bırakıldılar. Yıllarca olayın soruşturması devam etti. Savcılar dosyayı kuşa çevirip Asliye Ceza Mahkemesine gönderdiler. 2. Asliye Mahkemesi hakimi görevsizlik verdi bu olayda yağma var Ağır ceza bakacak dedi. Dosya oradan oraya dolandı durdu ve sonunda Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Ama sadece UTAŞ işçilerine ve çiftlik sahibine. Olayın esas azmettiricileri planlayıcıları ve olaya karışanları kurtarmaya çalışanlara hiçbir şey olmadı. Üstelik olay yerinden olay saatinde UTAŞ’ın Baş şoförü Nazmi Peker UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen’i aramasına rağmen. Anlayacağınız fatura gariban işçilere kesildi.

O zaman dedik bu işin içinde Vali var Başsavcı var, Emniyet Müdürü var Alay Komutanı var dedik. Dedik de ne oldu beni fetöcü ilan edip içeri tıktırdılar. Mustafa Gümüş takmıştı bir defa bana kafayı. O zaman olay sonrası kendisiyle görüşmek istediğimde benimle görüşmemiş ama Belediye Başkanı olan Nurullah Cahan ile görüşmüştü. Nurullah Cahan bir araba dolusu hediye ile adliye binasına gidip bir çok hakim ve savcıyı ziyaret etmişti.

Derken geçtiğimiz günlerde Uşak 1. Ağır ceza mahkemesi kararını verdi. 7 Sanık hakkında 18 yıl 4 er ay hapis cezası verildi. Mahkeme ayrıca olayda kusuru olan ve azmettiren kamu görevlileri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Savcılık olayı tekrar açacak ve azmettiriciler için iddianame hazırlayacak. Nurullah Cahan, Hüseyin Ufuk Uğur ve Ali Rıza Çümen’de 18 Yıl er ay hapis istemi ile ya da daha fazla hapis istemi ile yargılanacaklar. İnşallah Adalet yerini bulacak.

                3 Yıldır defalarca çeşitli tehditlere maruz kaldık. Peşimize adam takıp 24 saat izlettiler. Reklam Müşterilerimizi tehdit ettiler reklamlarımızı kestirdiler.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan bizi tuzağa düşüren Nazmi Peker ile sürekli poz vererek bizi tahrik etti. Ona destek verdi. Bizim olay gerçekleştiren çete UTAş ve Belediyenin hurdalarını adeta yağmalayarak el altından sattı ama kimse ses çıkarmadı.

Kendi adamlarını yollayıp www.usak.tv yi uçuk rakamlara satın almak istediler. Ama biz kabul etmedik. Satılık değiliz dedik. Çok zor günler geçirdik.  Yapmadıkları kalmadı. Ama galip olan Allah’ın izniyle biz olduk. Sonunda saltanat bitti. Lale devri sona erdi hesap dönemi başladı.

Ben görevimi fazlasıyla yaptım. Uşaklının hakkının korunması için sadece kellemi değil gövdemi koydum. Usak.tv kurulalı 14 yıl oldu ve bu zamana kadar yayın çizgimizden taviz vermedik vermeyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 17:32
banner632
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya ustundag
Ziya ustundag - 2 yıl Önce

Bende bir belediye emeklisi olarak belediyede ne firildaklarin döndüğünü iyi bilirim hertürlü halti yirler sonrada vurun abaliya sakina bu işin ucunu bırakmayın bunlar seçim dede kimlerle kolkola idiler herkes iyi biliyor

Ömer akdana
Ömer akdana - 2 yıl Önce

Helal olsun

banner633
SIRADAKİ HABER