Dilencinin banka hesabında 34 bin lira çıktı

Uşak'ta dilencilik yaparken yakalanan kadının üzerinden, hesabında 34 bin 102 lira olduğu tespit edilen banka cüzdanı bulundu.

Dilencinin banka hesabında 34 bin lira çıktı
banner628
banner629

Belediye zabıta ekiplerinin kent merkezinde dilencilik yapanlara yönelik yaptığı çalışmada, 12 kişi zabıta müdürlüğüne götürüldü.

Ulu Cami yanında dilencilik yaparken yakalanan 70 yaşındaki Gülhizar G'nin üzerinde adına düzenlenmiş bir banka cüzdanı bulan zabıta ekipleri, banka hesabında 34 bin 102 lira olduğunu gördü.

Paranın kızına ait olduğunu iddia eden kadın, bir daha dilencilik yapmayacağını söyledi.

Ekipler, Gülhizar G. ve diğer dilenciler için 105'er lira idari para cezası uyguladı. 

Uşak Zabıta Müdürü Serdar Zengin, yaptığı açıklamada, kentte dilenciliğe izin vermediklerini belirtti.

Halkın duygularını istismar edenlere yönelik çalışmaların süreceğini kaydeden Zengin, "Özellikle cami önleri ve halkın kalabalık olduğu bölgelerde ekiplerimiz sürekli olarak devriye görevi yerine getiriyor. Dilencilerle mücadele için sivil ekipler oluşturduk, denetimlerimiz artarak sürecek " dedi.YORUM EKLE
YORUMLAR
kuvva-i milliyeciler
kuvva-i milliyeciler - 5 yıl Önce

bıktık artık bu duygu sömürüsü yapanlardan,zabıta teşkilatımız yeterince bunların üstüne gitmiyor,kırk yılda bir bir iki dilenci yakalıyorlar,105 tl ceza yazıp yine halkın arasına salıyorlar,bunlara daha caydırıcı bir şeyler yapılmalı,gerekirse bankadaki bütün hesaplarınada el konulmalı,geçmişte bir yaşlı dilenci vardı kendisi 2 yıl evvel vefat etti,şeker fab.emeklisi,oğlu ankara,da meşhur bir hastanede kalp profösörü o, bile dileniyordu ve öldüğünde banka hesabından 450bin tl çıkmış,aslında bunlarda bir bakıma kabahat yok bunlara kanıpta para veren halkımızda kabahat vermeyin kardeşim onlar senden, benden zengin.inanmayın.zaten ihtiyacı olan insan dilenmez onlara başta aşevi olmak üzere devletimiz zaten bakıyor.yardım yapacaksanız. aş evine ve etrafınızdaki en gariban yakınınız olanlara yardım yapın,kızılay,a,şehit aileleri derneğine, atatürk,çü düşünce derneği gibi yerlere yardım yapın.

banner633
SIRADAKİ HABER