İSTANBUL’DAKİ MUĞLALILAR’DAN ANLAMLI ETKİNLİK

İSTANBUL’DAKİ MUĞLALILAR’DAN ANLAMLI ETKİNLİK

İSTANBUL’DAKİ MUĞLALILAR’DAN  ANLAMLI  ETKİNLİK
banner475
banner471

Türkiye’nin en tanınmış KBB uzmanı Muğlalı Prof.Dr. Sedat Katırcıoğlu için İstanbul’daki Muğlalılar Derneği tarafından anlamlı bir etkinlik düzenlendi.Hayatına bilime adamış Muğlalı bilim adamı Prof.Dr. Sedat Katırcıoğlu’nun hayatının anlatıldığı  “Bilime Adanmış Yaşam; Prof.Dr. Sedat Katırcıoğlu” adlı kitabın tanıtımı 26.02.2010 tarihinde İstanbul Üniversitesi kampüsündeki Mavi Salon’da yapıldı.

Kitap tanıtım töreninde bir konuşma yapan Muğlalılar Dernek Başkanı İzzet Akkoyun; “Muğlalılar Derneği  olarak değerli büyüğümüz Sedat Katırcıoğlu’nun bilimsel çalışmalarını ve hayat hikayesini konu alan bir kitap hazırlayarak  Sedat Katırcıoğlu’nun 80. yaş gününe denk gelen bu tarihte kitabın tanıtım kokteylini tertipledikleri” söyledi.

Daha sonra kürsüye çıkan Prof.Dr. Sedat Katırcıoğlu , İ.Ü. Rektörü Yunus Söylet , Ula Belediye Başkanı Nadi Şenkal ve Egebir Başkanı H.Reşit Öz etkinliğin  anlamına dair  birer konuşma yaptılar.

                Konuşmaların ardından Prof.Dr. Sedat Katırcıoğlu’na Muğlalılar Derneği tarafından bir plaket verildi. Daha sonra kitabın hazırlanmasında katkısı bulunan Muğlalılar Derneği üyelerine birer plaket verildi. Törenlerin ardından Prof.Dr.Sedat katırcıoğlu kitaplarını imzalayarak davetlilerle sohbet etti.

Sunuculuğunu  CNN spor spikeri  Muğlalı Alp Özgen’in yaptığı gecede, Sedat Katırcıoğlu’nun hayatını anlatan ve Muğla’dan görüntülerin olduğu bir slayt gösterisi yapıldı. Gecenin en sürpriz gösterisi ise Muğlalılardan oluşan folklor ekibinin oynadığı Ege oyunları gösterisi oldu.

Akademi, siyaset, basın ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı kokteylde görebildiklerimiz arasında; İstanbul  eski valisi Nevzat Ayaz, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün,Ula belediye Başkanı Nadi Şenkal, İ.Ü.Rektörü Prof.Dr. Yunus Söylet  ile  çok sayıda profesör,Hürriyet Gazetesi başyazarı Oktay Ekşi, Milliyet Gazetesi’nden Abbas Güçlü,Gazeteci Rahmi Turan, Ertuğrul Akbay, Egebir Başkanı H.Reşit Öz, Muğlalılar Derneği üyeleri, Aydınlılar Vakfı Başkanı Mehmet Ali Çetin, Denizliler Vakfı ile Karahallılar Vakfı üyeleri bulundular. Haber Foto:  Mehmet ÇOLAK Karahallı  Gazetesi İstanbul


banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477