Yeşilyurtspor Taekwondo Kulübü’nden 137 Sporcu Kuşak Terfi Sınavına Girdi

Yeşilyurtspor Taekwondo Kulübü’nden 137 Sporcu Kuşak Terfi Sınavına Girdi

Yeşilyurtspor Taekwondo Kulübü’nden 137 Sporcu Kuşak Terfi Sınavına Girdi
banner471
Yeşilyurtspor Taekwondo Kulübü sporcularından 6-15 yaş grubunda 137 sporcu bir üst kuşağa geçmek için ter döktü. Yakınca Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kuşak terfi sınavında Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat sporcuları yalnız bırakmadı. Sınavda özellikle minik öğrenciler büyük bir heyecan yaşadı.
Taekwondo Kuşak Terfi sınavını Yeşilyurtspor Kulüp Başkanı Dursun Cumali Sucu, Taekwondo Federasyonu Başkan Adayı Nevzat Alaca, Taekwondo Hakemi Ve Kuşak Terfi Komisyon Sorumlusu Kadir Yıldırım, Yeşilyurt Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Lütfi İnan ve sporcu velileriyle birlikte izleyen Belediye Başkanı Polat, sporcuları tebrik etti. Çocukların hem zihinsel hem de fiziksel yönden kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak için Yeşilyurt Kulübü çatısı altında Yaz Spor Okulu açtıklarını belirten Belediye Başkanı Polat, “Yaz Spor Okulumuzdaki taekwondo branşına kayıtlı 137 çocuğumuz bugün kuşak terfi sınavına katılıyor. Çocuklarımızın üç ay boyunca aldıkları eğitimler ile geldikleri seviyeyi görmek, yanlarında olduğumuzu belirtmek adına kuşak terfi heyecanlarına ortak olduk. Terfi sınavına katılım çok iyi ancak bu sayıyı her yıl artırmalıyız. Çocuklarımızın hem zihinsel, hem de fiziksel yönden sağlam bir bünyeye sahip olmaları için mutlaka spor yapmaları gerekiyor. Geleceğimiz çocuklarımızın daha iyi şartlarda spor yapmalarına imkan tanımak için gayret ediyoruz. Çalışmalarımız sadece yaz aylarıyla sınırlı kalmayacak kış döneminde de faaliyetler devam edecek” dedi.
banner457
Çocukları spora yönlendiren velilere teşekkür eden Başkan Polat, “Kuşak terfi sınavında çocuklarını yalnız bırakmayan velilerimize özellikle teşekkür ediyorum. Veliler olarak bize düşen görev, çocuklarımızın yeteneklerine ve becerisine göre sportif branşlara yönlendirmektir. Minik yavrularımızı spora teşvik eden ve yönlendiren tüm velilerimizi yürekten kutluyorum. Yeşilyurtspor Kulübü Taekwondo Hocamız Erdal Talas’a ve emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için ne yapsak azdır, onlar bizim geleceğimiz ve umudumuzdur. Cenab-ı Allah tüm yavrularımıza güzel bir gelecek nasip etsin” dedi.
Polat’ın konuşmasından sonra gerçekleşen terfi sınavında başarılı olup bir üst kuşağa geçen taekwondoculara başarı belgeleri ve yeni kuşakları takdim edildi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER