Vali Çomaktekin Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi

Vali Çomaktekin Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi

Vali Çomaktekin Yol Yapım Çalışmalarını İnceledi
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Göynücek’in Alan köyü ile Yozgat’ın Aydıncık ilçesine bağlı Kazankaya beldesi arasındaki yol yapım ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.
Göynücek Kaymakamı Hicabi Aytemür, Göynücek Belediye Başkanı Kemal Şahin, Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz, köy muhtarları ve diğer yetkililerin de katıldığı ziyarette vatandaşlar tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Vali Çomaktekin, çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgiler aldı.
Köylülere seslenen Çomaktekin, “Kırsal alanda yaşayan siz vatandaşlarımızın hayat standartlarının yükseltilmesi, ulaşım imkanlarınızın artması, gelir düzeylerinizin yükseltilmesi için devletimiz, hükümetimiz, ilgili bakanlıklarımız ve valilik olarak önemli çalışmalar yürütüyoruz. Devletin imkanlarını ve kaynaklarını ilimizin her köşesinde hizmet olarak vatandaşlarımıza hissettirmeye çalışıyoruz. Yaklaşık bir aydan beri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve çalışma arkadaşlarımız ile sahadayız. Gümüşhacıköy ilçemiz, Merzifon ilçemiz ve merkeze bağlı köylerde, yapılan hizmetleri yerinde inceliyoruz.Bugün de Alan köyündeyiz. İlimizin en uzak köylerinden birisi. Fakat en uzak köy olmasına rağmen konumu itibariyle 3 il ve 4 ilçeyle bağlantısı olan bir köy. Nüfusu oldukça fazla olan 760 kişinin yaşadığı önemli bir nüfus kitlesi var. Böylesine önemli bir köye de hizmet aktarmak gerekiyor. Bu hizmetlerin başında yol geliyor. Köyün ulaşım imkanlarının iyi olması gerekiyor ki, sizlerde diğer illerle ilişkilerinizi daha sağlıklı bir şekilde devam ettirebilesiniz. İl Özel İdaremiz bu sene kırsal alana 205 kilometrelik bir asfalt yaptı. Şu anda 20 kilometresi Göynücek ilçemizin köylerine yönelik bir çalışmadır. İmkanlar ölçüsünde bu çalışmalar daha da artırılacaktır” dedi.
Asfalt çalışmasını yürüten işçilere ve köylülere baklava ikram eden İbrahim Halil Çomaktekin’e bir vatandaş tahta kaşık hediye etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER