Prematüre Doğan Bebeklerin Tedavisini Hızlandıran Teknoloji

Prematüre Doğan Bebeklerin Tedavisini Hızlandıran Teknoloji

Prematüre Doğan Bebeklerin Tedavisini Hızlandıran Teknoloji
Alman üretici Heinen + Löwenstein’ın ürettiği Leoni Plus HFO ventilatörlerinin, yüksek frekanslı ventilasyon sırasında yapılan HFO+VG özelliği ile bebekteki düzensiz hacimler düzenlenerek, bebeğin iyileşme ve tedavi süresi hızlandırılıyor.
Klasik ventilasyon cihazı yetişkin hastaların tedavisinde kullanılırken, prematüre doğan bebekler için kullanılamıyor fakat Leoni Plus HFO (çok yüksek hız kullanılarak uygulanan ventilasyon) ventilatörlerinin, yüksek frekanslı ventilasyon sırasında yapılan HFO+VG özelliği ile bebekteki düzensiz hacimler düzenlenerek, bebeğin iyileşme ve tedavi süresi hızlandırılıyor. ACENDIS Klinik Sistemler ve Aplikasyon Eğitim Müdürü Olaf Kayhan, hastanelerin yeni doğan yoğun bakım bölümlerine Heinen+Löwenstein’ın ürettiği Leoni Plus HFO ürünlerini verdiklerini belirterek “Leoni HFO’nun en önemli özelliğinin 2 kg’ın altındaki bebeklerin solunum fonksiyonlarını düzenlemek olduğunu belirterek, “Ciddi solunum sıkıntısı olan (IRDS hastaları) ve diğer ventilatör modlarında düzelmeyen bebeklerin, diyafram metodu ile ventilasyon yapan Leoni Plus’ın HFO modu kullanılarak hızlı iyileşme süreci gerçekleşiyor. Ekranının hem görsel hem de dokunmatik olması yoğun bakımdaki hemşirelerimiz için çok kullanışlı. Ekspirasyon valfinin çıkarılabiliyor olması üst düzey hijyen sağlıyor. Mod değişiklikleri esnasında var olan modu durdurmadan diğer moda geçiş yapılabiliyor. NIPPV modu ile, bebek entübe değilken dahi ventile edilmesini sağlayabiliyor” dedi.
Hastanelerinin yenidoğan yoğun bakım bölümlerinde kullandıkları ventilatörün üst düzey özellikleri olmasının çok önemli olduğunu belirten Uzman Doktor Ali Ahrabi ise “Heinen+Löwenstein Leoni Plus HFO, bebeğin spontone solunumları ile çok iyi senkronize oluyor” ifadelerini kullandı.
Leoni Plus HFO ile akciğerin zarar görme eşiğinin ölçümü yapılarak ventilasyon seviyeleri ayarlanabiliyor, ayrıca, akciğer durumundaki ani değişikliklere karşı kullanıcının tetikleme seviyesine sürekli müdahale etmesini engelleyen özel tetikleme sistemi ile tedaviden maksimum fayda sağlanıyor.
ACENDIS’ten yapılan açıklamada Leoni Plus HFO’ya ilişkin detaylı bilgi almak için, www.acendis.com.tr veya www.acendis.eu adreslerini ziyaret edebileceği ya da 0850 885 00 44 numaralı telefondan iletişime geçebileceği belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER