Polisten Minibüs Cinayeti Açıklaması

Polisten Minibüs Cinayeti Açıklaması

Polisten Minibüs Cinayeti Açıklaması
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, önceki gün Uluönder mahallesinde meydana gelen cinayet olayı ile ilgili bir açıklama yaptı.
Açıklamada, 6 Eylül 2015 günü saat:07.50 sıralarında Uluönder Mahallesi Baksan Sanayi Sitesinde bir panelvan araç içerisinde bir şahsın hareketsiz durduğu, yerlerde kan izlerinin olduğunun öğrenildiği belirtildi. Bunun üzerine, ekiplerin olay yerine intikal ettiği, park halinde ve kapıları kapalı olan araçta bulunan Y.K.(42) isimli şahsın, tabanca ile başından vurulmak suretiyle öldürülmüş olduğunun görüldüğü belirtildi. Açıklamanın devamında, “Araç içerisinde 5 adet 7.65 milimetre boş kovan, 4 adet deforme olmuş mermi çekirdeği incelenmek üzere muhafaza altına alınmıştır. Olayın faili meçhul şüphelisinin tespiti için çalışmalara başlanmış, 10 kişinin bilgi sahibi olarak ifadeleri alınmış, 30-35 kişi ile görüşülmüş, çevrede bulunan kamera görüntüleri tek tek toplanarak yaklaşık 50-60 saat kamera görüntüsü izlenmiştir. Alınan tanık beyanları, izlenen kamera görüntüleri ve derinlemesine yapılan çalışmalar sonucunda şüphelinin eski iş ortağı B.Ö.(38) isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. Yapılan çalışmalar sonucu şüpheli B.Ö. isimli şahıs 8 Eylül 2015 günü üzerinde 1 adet tabanca ve 3 adet fişek ile birlikte yakalanmıştır” denildi.
CİNAYET SİLAHINI ORMANA GÖMMÜŞ
Yapılan sorgulamada şüpheli B.Ö.’nun, üzerinde yakalanan tabancanın cinayet silahı olmadığını, cinayette kullandığı tabancayı Kent Park Ormanına gömdüğünü bildirdiği anlatılan açıklamada, daha sonra şöyle denildi;
“Şüpheli refakate alınarak tabancayı gömdüğü yere gidilmiş, suçta kullandığı 1 adet 7,65 milimetre çaplı tabanca gömüldüğü yerden alınarak muhafaza altına alınmıştır. Şüpheli cinayet olayını kendisinin gerçekleştirdiğini beyan etmiştir. Cinayet olayının maktul ve şüphelinin olay günü alkol ve uyuşturucu hap aldıkları, maktulün aracının içerisinde sohbet ettikleri, sohbetin tartışmaya döndüğü, akabinde şüphelinin maktule tabanca ile ateş ederek öldürdüğü anlaşılmıştır. C. Savcısının talimatı ile gözaltına alınan şüpheli B.Ö. adliyeye sevk edilmiştir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER