GÖRME ENGELLİLER ÖZGÜRLÜĞÜN KEYFİNİ SÜRECEK

GÖRME ENGELLİLER ÖZGÜRLÜĞÜN KEYFİNİ SÜRECEK

GÖRME ENGELLİLER ÖZGÜRLÜĞÜN KEYFİNİ SÜRECEK
banner471

banner521
 

Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında sürekli proje geliştiren Anadolu Ulaşım, görme engeliler için hazırladığı Anadolu Keyifli Yolculuk Dergisi özel sayısından sonra şimdi de görme engellilere özgürlüğün keyfini sürdürüyor.

Anadolu Ulaşım,  görme engellilere hayatları boyunca tadamayacakları bisiklet sürmenin keyfini yaşatacak. ‘Özgürlüğün Keyfini Sürüyoruz’  projesi kapsamında satın alınan özel üretim bisikletlerle görme engelliler, bir eğitmen eşliğinde bisiklet sürmeyi öğrenerek özgürlüğün keyfini çıkaracaklar. 2 ay sürecek eğitimler sonucunda eğitmeni ile birlikte bisiklet kullanmayı öğrenecek olan görme engelliler, eğitim süresi tamamlandıktan sonra da bisiklet kullanmak istediğinde eğitmenine haber verecek ve uygun zamanlarda bisiklet kullanmaları sağlanacak.

Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Anadolu Ulaşım Yönetim Kurulu Başkanı Halil Erdoğmuş: “Sosyal sorumluluk faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Türkiye’de ve sektörde bir ilke imza atarak görme engelli konuklarımız için Braille alfabesi ile hazırladığımız Anadolu Keyifli Yolculuk Dergisi Özel Sayısı, görme engelli konuklarımız ve yakınları tarafından büyük ilgi gördü. Görme engelli konuklarımızın bu adımla mutluluklarına tanık olduk. Onların mutluluklarını daha da katlamak adına ‘Özgürlüğün Keyfini Sürüyoruz’ projesini geliştirdik ve görme engelliler için özel olarak üretilen bisikletlerden satın aldık. 2 ay boyunca özel eğitmenimiz ile sürecek eğitimler sonucunda onların özgürlüğün keyfini sürmelerine de tanık olacağız.” dedi.

Anadolu Ulaşım, Türkiye’de ve sektörde birçok ilke imza atarken, sosyal sorumluluğunun bilinci ile projelerine her geçen gün yenilerini ekliyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER