Döşemealtı Yaz Kursları Sona Erdi

Döşemealtı Yaz Kursları Sona Erdi

Döşemealtı Yaz Kursları Sona Erdi
banner475
banner500
Döşemealtı Kaymakamlığı ile Döşemealtı Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Kursları sertifika töreniyle sona erdi.
Döşemealtı Kaymakamlığı ile Döşemealtı Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Kursları’na bu yıl bin 200 kayıt yaptırıldı. Yaklaşık 2.5 ay devam eden yaz kursları Düzlerçamı Mesire alanında düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi. Döşemealtı Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Döşemealtı Belediyesi tarafından düzenlenen yaz kursları bu yıl 22 branş olarak planlandı ancak 18 branşta açıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitim Merkezi ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün işbirliğiyle gerçekleştirilen kurslara ailelerde katıldı.
ÇOCUKLARIMIZIN VE AİLELERİNİN MUTLULUĞU BİZİ DE MUTLU ETTİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan sertifika töreninde yaz kurslarına katılan ve destek veren herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Turgay Genç, “Çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişimine önemli katkısı olduğu kabul edilen yaz kurslarımızı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da geniş bir katılımla tamamladık. Katılımın fazla olması çocuklarımızın ve ailelerimizin böylesi etkinlikleri ne kadar önemsediklerini göstermektedir. Çocuklarımızı dolayısıyla ailelerimizi mutlu eden sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerimiz kurumlarımızın da katkılarıyla bundan sonra da devam edecektir” dedi.
Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül ise “Biz eğitim-öğretimi sürdürürken öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetler içerisinde olmasına büyük önem veriyoruz. Eğitim çok önemli, o yüzden öğrencilerimizi yazın meşgul edebilmek ve bir şeyler öğretebilmek için yaz kurslarının faydası inkar edilemez. Bu arada yaz kurslarının önemli paydaşı Döşemealtı Belediyemizdir. Malzemeden, ulaşıma her konuda büyük destek verdi bizde kaymakamlık olarak ilgili kurumlarımızla kursların en iyi şekilde tamamlanmasını sağladık. Katılan çocuklarımıza ve ailelerine destek olan kurumlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu. Kaymakam Baygül ve Başkan Genç, branşların mini gösterilerini izledikten sonra küçük rakipleriyle satranç oynadılar.
Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen Yaz kursları sertifika törenine Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Garnizon Komutanı Mustafa Açık, İlçe protokolü ve kursiyerlerin aileleri katıldı. Tören sonunda katılımcılara gözleme ve ayran ikram edildi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477