TÜGİK’de hedef 2 milyar TL’lik ticaret

TÜGİK’de hedef 2 milyar TL’lik ticaret

TÜGİK’de hedef 2 milyar TL’lik ticaret
banner475
banner471

66 derneği, 7 federasyonu ve 6.300 üyesi ile 100 milyar TL’lik ekonomik büyüklüğe sahip olan TÜGİK, bu gücünü fuara yansıtacak. Üyeleri ile ticareti geliştirmek amacı ile fuar düzenleyecek olan TÜGİK, pilot uygulamayı İstanbul’daki derneği İSGİD ile başlattı. 2 milyar TL’lik ticaretin hedeflendiği TÜGİK Fuarı Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin ilk ve tek genç işadamları konfederasyonu olan TÜGİK, adına yakışır bir organizasyona daha imzasını atmaya hazırlanıyor. TÜGİK Genel Başkanı Erkan GÜRAL, 7 federasyon ve 66 derneği bulunan TÜGİK’in 100 milyar TL’lik ciro ve 250.000 kişilik istihdama sahip ekonomik bir güç olduğunu belirterek, “Şimdi bu gücü ekonomik değere dönüştürme ve üyelere ekonomik açılımlar sunma zamanı” dedi.

İSGİD Workshop ile ilk adım atıldı

İşadamları olarak hayallerinin işlerini büyütmek ve daha güçlü kılmak olduğuna dikkat çeken Erkan GÜRAL, “Geçtiğimiz yıl Haziran ayında İstanbul Genç Girişimciler Derneği (İSGİD) projesini ortaya çıkardık. 104 kurucu üye ve 50 milyar doların üzerinde cirosu ile dikkatleri üzerine çeken İSGİD, toplumsal ve ekonomik gelişim için geliştirdiği mutlak sinerji ve paylaşım platformunun ilk adımını önceki gün attı. 100’e yakın İSGİD üyesi firmanın 250 temsilcisi ile birlikte katıldığı ‘İSGİD Workshop’ farklı sektörlerden genç işadamlarını bir araya getirerek, karşılıklı ticari işbirliği yapma fırsatını yarattı. Sadece İSGİD’de yıl sonu ticaret hacmi hedefi 500 milyon TL” diye konuştu.

Üyeler arası ticaret etkin hale gelecek

Genel Başkanlığa talip olurken, sosyal misyonunu sürdüren TÜGİK’in artık ekonomik misyonunu da tam anlamı ile yerine getirme zamanının geldiğini vurguladıklarını söyleyen Erkan GÜRAL, “Bunu gerçekleştirmek için de ticari projelere imza atacağız. Bunu yaparken de İSGİD’de uyguladığımız misyonumuzu TÜGİK’e taşıyarak konfederasyonumuzla birlikte devam ettirmek. Artık o noktaya gelmiş bulunmaktayız. İSGİD’in pilot dernek olarak belirlendiği ’Workshop Projesi’ni TÜGİK ile büyüteceğiz” dedi. Konfederasyonun gücünü etkin bir şekilde üyeler arası ticarete yansıtacaklarını da söyleyen Erkan GÜRAL, “TÜGİK Yönetim Kurulu olarak bu gücümüzü ortaya koyacak ve ticari ilişkilerimizi geliştirecek çalışmalara öncelik vermiş bulunmaktayız. Tüm Türkiye’yi kapsayacak ilk Workshop olan TÜGİK Fuarı’nı bu yılın sonunda hayata geçiriyoruz” dedi

Erkan GÜRAL, ayrıca oluşturmakta oldukları yeni ‘TÜGİK Web Platformu’ ile internet üzerinden randevu sistemini sağlayacaklarını ve interaktif ortamda buluşan üyelerin TÜGİK Fuarı ile karşılıklı ticaret yapmalarına imkan sağlayacaklarını ve hedeflerinin 2011 yılı için 2 milyar TL’lik bir ticaret hacmi yaratmak olduğunu sözlerine ekledi.

 

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477