UŞAK'TA BAHŞİŞ PEŞİNDE KOŞAN ÇOCUKLAR TEHLİKE SAÇIYOR

Uşak'ta yaşı küçük çocuklar Sünnet ve Gelin araçlarının önünü keserek bahşiş terörü estiriyorlar.

banner393
 Gelin ve sünnet araçlarının önünü kesen çocuklar tehlike saçıyor. Amacından çıkan bahşiş terörü nedeniyle bugüne kadar çok sayıda kötü olay yaşandı. Ancak Uşak’ta da çocuklar konvoyların önünü keserek tehlike yaratmaya devam ediyorlar. Yaşları 15 Yaşın altında olan çocuklar canlarını hiçe sayarak bahşiş alabilmek için gelin yada sünnet araçlarının önlerini keserek sürücülere zor anlar yaşatıyorlar. Konvoylar bu nedenle zaman zaman zorunda kalıyor.

Sürücülere zor anlar yaşatan çocuklar tehlike saçmaya devam ederken kameralarımıza yakalandılar. Aileleri çocuklarına sahip çıkmaları ve butür davranışlarda bulunmamaları konusunda uyarmalarını istiyoruz. Çünkü siz de çocuğunuzun bu davranışından dolayı ceza yiyebilirsiniz. Çocukların canlarını hiçe sayması zaten apayrı bir sorun.


GELİN YADA SÜNNET ARACININ ÖÜNÜ KESMEK SU.Ç VE CEZASI VAR
Yaşanan kötü olaylar sonrası 
Emniyet Genel Müdürlüğü, gelin arabalarının önünü keserek ya da trafik ışıklarında araç camı silerek para talep eden ve dilenen kişilerin, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle genelge hazırladı. Genelgeye göre, "trafiği tehlikeye düşürecek davranışlarda bulunan" ve 15 yaşını doldurmuş kişiler hakkında o yerde görevli trafik polislerince Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince her yıl değişen miktarlarda para cezası uygulanması istendi. 15 yaşın altındaki çocukların yakalanması halinde ise cezanın aileye kesilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca çocuklara trafikte dilencilik yaptıranlar hakkında ise, TCK'nın aralarında ‘insan ticareti’ suçunun da bulunduğu ilgili hükümlerinden adli işlem uygulanacağı vurgulandı. Bu olaylarla karşılaşan her polisin, görev yaptığı birim ve branşına bakılmaksızın ilk anda müdahalede bulunarak fiilleri işleyenleri men etmeleri ve konunun görev alanına girmemesi halinde yetkili birimlerle temas kurarak işlem yapılmasını sağlaması istendi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 19:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner387

banner388