ULUBEY KAYMAKAMLIĞINI TEBRİK EDİYORUZ

Geçtiğimiz günlerde Ulubey Kaymakamlığının ilçenin merkezinde açık havada bir toplantı düzenlediğini öğrendik.

Toplantı  günü yapılan hoparlör duyurusu ne kadar yeterli oldu bilmiyorum ancak, neticede katılım olmuş.

Ulubey kaymakamı Onur Özaydın ile birlikte, belediye başkanı Veli Koçlu, emniyet amiri Mehmet Topaloğlu ve karakol komutanı Rıdvan Bozdağ’ın bulunduğu toplantıda vatandaşların dertleri ve teklifleri dinlenmiş.

Biz Ulubey’de ikamet ediyoruz ve toplantıdan haberdar olmadık. Daha doğrusu belediye hoparlöründen yapılan anonsu tam anlayamadık.

Toplantıya katılan birkaç arkadaşımızdan dinlediğimiz kadarıyla malumat sahibi olduk. Eksiklikleri fazlalıkları hiç dert değil. Mühim olan atılan adım.

Ulubey Kaymakamlığının internet sitesine baktım orada toplantıdan hiç bahsedilmemiş.

Bana böyle bir toplantıdan internet sitesinde yer verilmemesi çok garip geldi.

Bilmiyorum belki bir sebebi vardır ancak netice olarak yanlış.

Ulubey Kaymakamı Onur beyle hiç tanışmadık.

Yazımızın başlığını “Ulubey Kaymakamlığını tebrik ediyoruz” diye yazdık.  Bütün içtenliğimiz söylüyoruz ki yapılan iş basit gibi görünse de takdire şayandır.

Cumhurbaşkanının yani devletin temsilcisinin böyle bir toplantı yapması, sorunları dinlemesi, teklifleri alması daha doğrusu böyle bir gayret içerisinde olması o ilçenin geleceği için ümit vericidir.

Bu toplantıyla o ilçe için en büyük sorun aşılmış demektir.

Halk devlet arasındaki mesafe kalkmadan sorunlar kökten halledilemiyor. Biz Ulubey’de böyle bir toplantı daha önce yapıldı mı hatırlamıyoruz.

Devlet ile halk iç içe olmalı. Bu toplantıyla da olabilir başka usullerle de olur.

Mühim olan Kaymakamlık halkın sözünden, düşüncesinden, derdinden, tasasından, sevincinden ve hayalinden haberdar olmalı diye düşünüyoruz.

Haberdar olsun, duyarlı olsun da nasıl yaparsa yapsın.

Cumhurbaşkanlığının “ülkem için bir fikrim var” projesi  gibi ilçesi için bir fikri olanlara inşallah ümit kapısı açılır.

Onur beyi tebrik ediyor ve kutluyoruz.

 Göreceksiniz inşallah yanılmayız bu toplantılar sistemli ve sürdürülebilir bir sekreterya ile Ulubey’in gelişimine çok katkı sağlayacaktır.

Bu toplantının yapıldığından haberdar olunca “ Uşak Modeli Gelişim” diye yazdığımız yazılar hatırımıza geldi. Ne hikmetse hiçbir kimse sen ne anlatmak istiyorsun kardeşim” dememişti.

Uşak modeli gelişimin hayali rağbet görmedi bakarsınız Ulubey modeli gelişim Onur bey sayesinde bütün ülkemize model olur.

İnşallah.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin kıllı
Hüseyin kıllı - 13 ay Önce

Ulubey kaymakamının şahsında tüm katılımcıları ve katılanları ve bunu kaleme alan Ragıp kardeşimizi tebrik ediyor hizmetlerinin devamını temenni ediyorum.....