ÖZEL İDARE VE TÜPRAG'TAN SPOR'A BÜYÜK DESTEK

Uşak İl Özel İdaresi ve Tüprag Metal Madencilik San. ve Tic. A.Ş’nin katkılarıyla aralarında okul müdürlükleri, spor kulüpleri, muhtarlıklar ve sivil toplum kuruluşlarının bulunduğu 59 kurum ve kuruluşa spor malzemeleri dağıtımı Vali Salim Demir’in katılımlarıyla düzenlenen törenle yapıldı.

ÖZEL İDARE VE TÜPRAG'TAN SPOR'A BÜYÜK DESTEK
banner601

Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen törene Vali Salim Demir, Milletvekili Alim Tunç, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, daire müdürleri ve sporcular katıldı. 
 
Törende konuşan Vali Salim Demir, göreve başladığı ilk günden itibaren amatör sporu desteklediğini söyledi.
 
Amatör takımların ve okulların önünü açmak için çaba gösterdiklerini belirten Vali Salim Demir konuşmasına şöyle devam etti: "Şu anda bulunduğumuz kompleksin içerisinde gençlik merkezimiz var. Uşak'taki gençlerimizin sürekli istifadesine sunulmuş olan çok güzel bir yatırım. Bu salonda sporun geliştirilmesi için, okullarımızdaki sporun daha aktif hale getirilmesi için bir dizi toplantılar yaptık. Bu toplantılar sonucunda insanlarımız, kulüplerimiz ve sporcularımız kendilerine birazdan takdim edeceğimiz ihtiyaçlarını bize ifade ettiler. Bu konuda biz de hem devlet imkanlarını hem de özel sektör imkanlarını kullanarak sporcularımızın ihtiyacı olan malzemeleri kendilerine temin ettik. Sporun gelişmesi için mahalle takımlarından, okul takımlarına en küçük yerleşim yerindeki sportif organizasyonları mutlaka desteklememiz gerekir. Bu konuda Uşak Valisi olarak üzerime düşen görevi her zaman yapmaya hazırım. Bu desteklerin sağlanmasında emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum." 
 
Konuşmasında Afrin’de gerçekleştirilen “Zeytin Dalı” Harekâtına yer veren Vali Salim Demir, “Devletimizin bekası, milletimizin selameti için Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı operasyonunda mücadele eden kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Gazilerimize acil şifalar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Bu ülkenin dünya çapında gelişmesini, devletimiz ve milletimiz belirlemiş olduğumuz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini gerçekleştirmek istiyorsak mutlaka çok çalışmalıyız. Hem kendi insanımızın hem de diğer insanların dertleriyle ilgilenmeli, devletimizi ve milletimizi ilelebet payidar kılmak için de çalışmalarımızı artırarak devam ettirmeliyiz. Bir ülkenin, gelişmesi ve kalkınması için sağlıklı nesillere ihtiyacı vardır. Onun için spor olmazsa olmaz bir unsurdur” ded.   
Konuşmasının ardından Vali Salim Demir, ulusal ve uluslararası müsabakalarda derece elde eden sporcuları da ödüllendirdi. Vali Salim Demir daha sonra boks, tenis, futbol ve basketbol gibi spor dallarında kullanılan sporcu malzemeleri dağıtımını protokol üyeleri ile birlikte gerçekleştirdi.
Törende Vali Salim Demir tarafından Tüprag'a  katkılarından dolayı Palket verildi. Tüprag adına Plaketi   Kamu ve halkla ilişkiler Müdürü Hakan Ünal aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 11:41

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER