HUMMEL OLARAK DÜNYAYI SPORLA DEĞİŞTİRİYORUZ!

Hummel olarak dünyayı sporla değiştiriyoruz, enerjimizi renklerden alıyoruz!

HUMMEL OLARAK DÜNYAYI SPORLA DEĞİŞTİRİYORUZ!
banner625
banner601

Hummel Uşak Mağazası, yenilen konseptiyle Festiva Avm’de sevenleriyle buluşuyor. Hummel  Outlet  mağaza kimliği ile sektöre giren Hilmi POLAT, Uşaklife okurları için Türkiye ve Uşak pazarını değerlendirdi.

Hilmi POLAT’I tanıyabilir miyiz?

Puma, Lotto, Benetton’da 21 yıl Profesyonel iş yaşamının ardından Hummel’da bayilik alarak huzuru buldum diyebilirim. Sektörden de bildiğim kadarıyla Hummel son yıllarda atağa geçmiş bir markaydı. Müşterilerden olumlu referanslar geliyordu. Tecrübelerim; Hummel Mağazası açmamın başarı getireceğini öngördü. Ben de 2 yıl önce ilk Hummel mağazamı Bolu’da, ve geçtiğimiz ay ikinci Hummel mağazamı Uşak’ta açtım. Her şey çok iyi gidiyor.

Sizin de gördüğünüz gibi hummel markasını arkamıza aldık. Bugün Türkiye Ülke Direktörü ve Türkiye Satış Direktörü mağazamızı ziyaret etti.

Hummel Türkiye Ülke Direktörü  Heymi Yensarfati’ye Hummel markasını sorduk…

SEKTÖRÜNÜZDE SADAKATLİ MÜŞTERİSİ OLAN GÜÇLÜ OYUNCULAR YER ALIYOR. HUMMEL MARKASI SEKTÖRÜN NERESİNDE?

1923 yılında Almanya’da kurulan Hummel, 1991’de Danimarka’lı Thornico şirketler grubu bünyesine girdi. Thornico şirketler grubu, dünyanın birçok ülkesinde bünyesinde 130’dan fazla aktif şirket barındıran Danimarka’nın en saygın ve önemli gruplarından biri.

Hummel’ı Türk tüketicisi ile 2010 yılında buluşturan Akbulut Tekstil’in Hummel ile uzun yıllara dayanan bir işbirliği söz konusu. Uzun yıllar boyunca Hummel Danimarka’ya ürün tedariği yapan Akbulut tekstil, 2010 yılında markanın Türkiye distribütörlük haklarını alarak perakendeye ilk adımı attı. Yaklaşık 20 seneyi aşkın bir süredir birbirini iyi tanıyan iki şirket 2015 Ağustos ayında evlilik kararı aldı ve Türkiye, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetleri içeren geniş bir coğrafya için güçlerini birleştirdi. Bugün, Hummel Türkiye Ofisi, Türkiye’yle birlikte Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri’nin de distribütörü konumunda.

Hummel, 2010 yılında Türkiye’deki ilk mağazasını açtı ve 6 yıl gibi kısa bir sürede mayıs 2016 itibari ile 110 monobrand mağaza ile toplamda 750 satış noktasına ulaştı. 2016 yılını minimum 125 monobrand mağaza ve toplamda 800 satış noktası ile kapatmayı öngörüyoruz. Yıllık sokağa satış adedimiz 3.5 milyon adedin üzerinde, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Hali hazırda Katar’da 1 monobrand mağazamız bulunmakta, temmuz ayında ikinci mağazamızı açacağız.  Yine çok yakında İran ve Mısır’da da ilk mağazalarımızı açacağız, o nedenle çok heyecanlıyız.

Hummel kısaca dünyaca ünlü bir spor markası; ürün yelpazemiz çok geniş.. Kadın, erkek, çocuk.. Tekstil, ayakkabı, aksesuar kategorileri ile hem performans hem lifestyle ürün gruplarına dokunan, kendi içinde çok renkli bir dünyası olan, dünyayı sporla değiştirmeyi kendine misyon edinmiş hatta bunu sürekli kullandığımız “Change the World through Sport” sloganı ile vurgulayan, sporun birçok alanında özellikle futbol, basketbol, hentbol ve voleybolda prestijli ve önde gelen kulüplerle ve milli takımlarla sponsorluklara imza atan müthiş heyecanlı ve renkli bir marka.

 

Hummel Uşak Mağazasını ziyaret eden Hummel Türkiye Satış Direktörü Fatih ARSLAN’A soralım…

Hummel’ı diğer markalardan farklı kılan nedir?

Bizim için, karakter sadece tavır değil aynı zamanda dik durabilmek, dilediğini söyleyebilmek ve bir şeyleri değiştirebilme cesaretini kendinde bulabilmek demektir. Amacımızın insanlara karakterlerini oluşturabildikleri ve gerçek tutkunun neler yapabileceğini gösterdikleri bir platform sağlamak olduğuna inanıyoruz. Danimarka kültürel kimliği ve spor mirasımıza sadık kalmak için, tasarım felsefemizin ve tutkumuzun temel bir unsuru işlevsel ve estetik tasarım açıları üzerinde dengeli bir odaklanma şekli bulmaktır.

 

Pascal Nouma, Merve Aydın ve Burcu Esmersoy’un markanızın reklam yüzü olmasını nasıl değerlendiriyor sunuz?

Pascal Nouma, profesyonel futbol hayatı ve daha sonrasındaki medyatik kişiliği ile dikkat çeken bir karakter. Merve Aydın sporcu geçmişi ve hırsları olan başarılı bir atlet. Burcu Esmersoy ise sempatik tavırları ile Türkiye’de sevilen renkli bir kişi ve de spora tutkun. Bu anlamda markamıza büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Uşak ‘ın bu markaya olan ilgisini nasıl değerlendiriyor sunuz?

Mağazamız Festiva  AVM’de yeni açılmış olmasına rağmen Uşak halkının ilgisinden gayet memnunuz. Gün geçtikçe de talebin artacağını düşünüyoruz. Biz Hummel markasının kalitesine ve sadakatli müşterisine güveniyoruz. Müşteri memnuniyeti her zaman bizim ilk önceliğimizdir.

Bu yazın spor giyimde öne çıkan renkleri nelerdir?

Hummel enerjisini renklerden alan bir marka dolayısıyla bizim koleksiyonumuz da oldukça çekici ve renkli. Turuncunun, yeşilin, pembenin ve mavinin en göz alıcı tonlarını koleksiyonumuza entegre ettiğimizi düşünüyoruz.

 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER