SAYIN VALİMİZ BİZİM YERİMİZE OLSA NE YAPARDI?

Ulubey Kanyonlarının tabanına on kadar arı kovanı koyup yol kenarına da küçük bir tabela asıp isim ve telefon numaramızı yazdık.

Tabela asmaktaki amacımız hem arı kovanlarının sahibini ortaya koymak hem de reklamdı.

Tabela koyduktan birkaç gün sonra öğleden sonra telefonumuz çaldı. Arayan kişi numaramızı arı kovanlarının yanındaki tabeladan aldığını ve cam terasa gitmek istediğini ancak, ulaşamadıklarını söyleyip bizden yardım istedi.

O arayan kişiye telefonla yardımcı olduk ve cam terasa ulaşmalarını sağladık.

Ertesi gün arıların yanına gitmiş ve kontrollerini yapıyorduk. Yol kenarında duran minibüsümüzün yanına bir otomobil geldi. Onlarda cam Teresa gitmek için yardım istediler. Onlara bu toprak yola nasıl geldiklerini sorunca “Ulubey Kanyonları” tabelasının bu yolu gösterdiğini söylediler. İşimizi bırakıp onların önüne düşüp cam terasa kadar götürdük. Sonra da bahsettikleri tabelayı merak edip geri döndüm.

Hakikaten dedikleri doğruymuş.

Denizli Bekilli ya da Karahallı tarafından Ulubey’e gelen yolda Kazancı köprüsünün hemen bitiminde sağ tarafta kocaman resmi bir levha var. Toprak yola dönük levha da “Ulubey Kanyonları” yazıyor.

Reklamı için uğraşılan Kanyonlara gelmek isteyen turistler resmi levhayla kaos ve belirsizliğe yönlendirilmekte.

Bu yanlış yönlendirilmelere şahitliğimiz çoğalınca Ulubey Kaymakamlığına gittik. Yeni kaymakamımızı durumdan haberdar ettik.

Bir dilekçe istediler. Karayollarına ileteceklerini söylediler.

İki ayı geçti ses seda yok.

Yolu resmi yönlendirmeyle yanlışa çıkan turistlerden o kadar utandık ve sıkıldık ki bari pratik bir çözümle levhanın üzerine bir örtü yapayım derken bir de baktık ki levha zorlamayla parçalanmış.

Canı yanan bir ziyaretçi mi yoksa başka birimi yaptı bilmiyorum. Vahşice de olsa bir çözüm aranmış.

Levhanın parçalanmış olması da işi çözmemiş. Çünkü en son o toprak yolda çoluk çocuğuyla şaşkın bir vaziyette nereye geldiklerini anlamaya çalışan bir kanyon ziyaretçisi aile yol tarif cihazı bizi buraya yönlendirdi dedi.

Demek ki resmi levhayı kırıp parçalamak değil kayıtlardan düşmek ya da başka bir yol bulmak gerekiyor.

Sorun açık ve net olarak ortada.

Çözüm de belli.

Herhalde ilgi gerekiyor.

Bir vatandaş olarak daha ne yapmamız gerekiyor bilmiyorum.

Sayın valimiz bizim yerimize olsa ne yapardı onu da gerçekten merak ediyorum.

YORUM EKLE