UŞAK’A GÖNDERİLEN BİN 50 BİSİKLET VATANDAŞIN HİZMETİNE SUNULDU

Sağlık Bakanlığınca Yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Hayat Programı Kapsamında Uşak’a Gönderilen Bin 50 Bisiklet, Vatandaşların Hizmetine Sunulmak Üzere İlgili Kurumlara Teslim Edildi.

UŞAK’A GÖNDERİLEN  BİN 50 BİSİKLET VATANDAŞIN HİZMETİNE SUNULDU
banner628
banner601

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sağlık Bakanlığınca gönderilen bin 50 bisikletin ilgili kurumlara teslimi, Uşak Valiliğinde düzenlenen protokol imza töreniyle yapıldı.

Vali Salim Demir, törende yaptığı konuşmada, sağlıklı yaşamda sporun önemine değindi.

Sağlıklı yaşam için bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğini dile getiren Demir, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında ilimize gönderilen bin 50 bisikletin 900'ü Uşak Belediyesine,  100'ü Uşak Üniversitesine, 50'si ise Uşak Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne teslim edildi."

Konuşmaların ardından bisiklet teslim protokolü imzalandı.

Törenin ardından Vali Demir, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Sağlık Müdürü Sedat Kavas ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Mercan ile valilik önünde bisiklete bindi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman GÖKDURNA
Osman GÖKDURNA - 3 yıl Önce

Uşak ta bisiklete binmek için gerekli yol varsa binsinler. Yollarda ve kaldırımlar da bisiklet için yer ayrılmamış. Ancak valilik önündeki alanda binersiniz. Orada binmeye güvenlik güçleri izin vermez. Bir şehrin gelişmişlik yaya ve bisiklet kullananlara verilen önem ile belirlenir.Uşakta hiç bir mahalle , cadde ve sokak bisiklete binmeye uygun değil.

İbrahim ozdemir
İbrahim ozdemir - 3 yıl Önce

Syn valim patron sizsiniz yoksulluk çok kötü şahsen bir kedim bile olmadı bari devletin bir bisikletine binsem sayenizde

SIRADAKİ HABER