UŞAK ÇOCUK YOĞUN BAKIMINA KAVUŞUYOR

Uşak, modern tıbbi teknolojisi ile donatılmış çocuk yoğun bakım ünitesine kavuşuyor.

UŞAK ÇOCUK YOĞUN BAKIMINA KAVUŞUYOR
banner628

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi. Eğitim ve Araştırma Hastanesin de  Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde görevlendirilen personelin,  görev ve sorumluluklarının gerektirdiği bilgi ve beceri kazanmalarına yönelik eğitimlerin yapılması, sunulan hizmetlerin etkin bir şekilde sağlanabilmesi, Çocuk Yoğun Bakım alanındaki yeniliklerin takip edilmesi, personel arasında bilgi ve uygulama birlikteliğinin sağlanması amacıyla; Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Eğitim Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığının katkılarıyla düzenlenen “Çocuk Yoğun Bakım Eğitimi” 16-17 Şubat 2017 tarihlerinde Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Konferans Salonunda çevre illerden gelen 36 sağlık çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Uşak, modern tıbbi teknolojisi ile donatılmış çocuk yoğun bakım ünitesine kavuşuyor. Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinin hizmete girmesi için sona gelindi. Genel Sekreter  Uzm.Dr. Yalçın ATLI; Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinin tamamlandığında Uşak´ın ve bölgenin önemli bir ihtiyacının daha giderileceğini belirtti.

Genel Sekreter Atlı; “Hastanemiz bünyesinde 2016 faaliyet planımız içerisinde yer alan Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi için hazırlık sürecini tamamlayarak, eğitim ve tescil bitirdikten kısa süre içerisinde hizmete girmesini sağlayacağız. Uşak, yoğun bakım ihtiyacı bulunan çocuklarımızın kalabileceği 2. basamak çocuk yoğun bakım ünitesine kavuşacaktır. 4 yataklı olarak planlanan yoğun bakım ünitemiz, son tıbbi teknolojiler ile donatılmış olacak. Hastanemizin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek hizmet binasında hizmet verecek olan çocuk yoğun bakım ünitemiz, tamamlanıp hizmete girdiğinde Uşak´ın ve bölgenin önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacaktır” Atlı, il merkezinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek hizmet binamızda, 20 yataklı yenidoğan ünitesi ve açılacak olan  4 yataklı 2.basamak Çocuk Yoğun Bakım ünitesinin yanı sıra yeni hizmet binasında 51 yetişkin yoğun bakım yatağı ile birlikte hizmet veren hastanemiz, yoğun bakım eksikliği nedeniyle il dışına çocuk hasta sevklerimiz büyük ölçüde azalacaktır. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Eğitim çalışmalarında bizlere destek olan kurumumuza, eğitimcilerimize, katılımcılarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Düzenlemiş olduğumuz eğitim programına eğitimci olarak; Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Eğitim Ar-Ge Daire Başkanlığından Eğitim Koordinatörü Syn; Fevziye CANSEVER, Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Arş. Hastanesinden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Acil Uzmanı Dr. Sinan OĞUZ, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Çocuk Sağ.ve Hastalıkları, Çocuk Acil Uzmanı Dr. Serhat EMEKSİZ, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Hemşire Asiye CEYLAN ve Hemşire
İlknur TÜRKYILMAZ katıldı.


Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen iki günlük eğitim programı sonrasında, katılımcılara  Genel Sekreter Uzm. Dr. Yalçın ATLI, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Fatih ZEREN, İdari ve Mali Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet MART, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Abdurrahman YILMAZ  katılım sertifikalarını verdi.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Konferans Salonunda gerçekleşen eğitim, çevre illerden gelen 36 sağlık çalışanına katılım belgelerinin verilmesi ile sona erdi.
 

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER