AK PARTİ İL BAŞKANI GÜN`DEN BAYRAM MESAJI

AK PARTİ İL BAŞKANI GÜN`DEN BAYRAM MESAJI

AK PARTİ İL BAŞKANI GÜN`DEN BAYRAM MESAJI
banner282

banner563
 

AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, bayramların birlik ve beraberliği pekiştirdiği, kardeşlik duygularının yanı sıra sevgi ve saygının en üst düzeyde yaşandığı müstesna günler olduğunu kaydetti.

Yardımlaşma ve dayanışma duygularını yoğun bir şekilde yaşandığı bu önemli günlerde gelenek ve görenekleri kuşaktan kuşağa aktarmanın yanı sıra bayram sevinçlerinin toplumumun her kesimi ile ortak yaşanması gerektiğini belirten Başkan Gün, “İnsanların birbirine, kaynaşması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması için bayramı fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece, inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız. Bayramları, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz" dedi.

Başta ülkemizin bölünmez bütünlüğü için seve seve canlarını feda eden şehitlerimizin yakınlarının yanı sıra, gazilerimiz ve ailelerinin, bayram günlerinde yalnız bırakılmaması gerektiğine dikkat çeken Başkan Gün, “Bayram günleri şehit yakınlarımız için ayrı bir duygu selinin yaşandığı günlerdir. Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için canını seve seve veren vatan evlatlarımızın ailelerinin acılarını her gün olduğu gibi bu müstesna günlerde de paylaşmalı, onların yaşadığı bu duygu seline ortak olmalıyız. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Van ilinde meydana gelen deprem nedeniyle yakınlarını kaybetmiş, mağdur durumda olan vatandaşlarında bayram coşkusunu ve sevinci yaşamasını sağlamak için başta devletimizin tüm kurumları olmak üzere, bütün halkımız seferber olmuş, mağdur vatandaşlarımızın yaraları en kısa sürede sarılarak halkımızın zor günlerde birlik ve beraberlik içersinde nasıl bir kardeşlik yumağı oluşturduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün Uşaklı hemşehrilerimin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER