UŞAK İSMETPAŞA CADDESİ’NE MECBUR OLMAKTAN KURTULACAK

UŞAK İSMETPAŞA CADDESİ’NE MECBUR OLMAKTAN KURTULACAK

UŞAK İSMETPAŞA CADDESİ’NE MECBUR OLMAKTAN KURTULACAK
banner282

AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan, Uşak Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Nurullah Cahan, Kent Park Projesi ve kentsel dönüşümün hayata geçirilmesiyle kentteki önemli bir eksikliğin giderileceğini belirterek, "Uşak artık İsmetpaşa Caddesi'ne mecbur olmaktan kurtulacak" dedi.

Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer ve yönetim kurulu üyelerinden kurumsal işleyiş hakkında bilgi alan Nurullah Cahan, borsa mensuplarıyla birlikte kahvaltılı bir toplantı yaptı. Kentte yeni bir hayvan pazarına ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Nurullah Cahan, “Uşak’ta etkin olan kurumlar, sivil toplum örgütleri ve vatandaşla bu kurumu yönetmek istiyoruz. Hiçbir siyasi ayrım yapmadan çalışacağız. Uşak Ticaret Borsası’nın hayvan pazarının yeri ve mezbahane ile ilgili talepleri var. Hayvan pazarının sıkıntılarını siz daha iyi biliyorsunuz. Bizler belediye olarak Uşak Ticaret Borsası ile birlikte bu sorunu çözmek istiyoruz. Uşak Ticaret Borsası Başkanı daha önce hayvan pazarı ile ilgili talebini bize iletti. Ve biz grup olarak bu konuyu Belediye Meclisi’nde destekledik. Mezbahane ile ilgili de talepler var ve biz bununla ilgili her türlü fikre açığız. Biz insanları mutlu etmek ve sorunlarını çözmek için varız. Uşak’ın değerlerini daha değerli kılmak için bunu yapmamız lazım” dedi.

BİZ SİYASETTE KÖR DÜĞÜŞÜ TARAFTARI OLMADIK VE OLMAYACAĞIZ

Siyaseti halka hizmet için yaptıklarını dile getiren Nurullah Cahan, “Biz siyasette asla kör düğüşü taraftarı olmadık ve olmayacağız. Biz bu kenti markalaştırmak için yola çıktık. Bizim bu kente dair hedeflerimiz var. Trafik, toplu taşıma, kentleşme, sosyal ve kültürel anlamlarda faaliyetler noktasındaki sorunlar var ve bunların bir an önce çözülmesi gerek. Biz göreve gelirsek, öncelikle kente uzun yıllar yetebilecek bir meydan oluşturacağız. Bunun için de Kent Park projesini hazırladık. Uşak Valiliği, Atatürk Spor Salonu, 1 Eylül Stadyumu ve okullar bölgesini kapsayan bölgede ciddi bir rehabilitasyon çalışmamız olacak. 100 bin metrekarelik bu alana yeşil alanlarla donatılmış ve çok amaçlı bir yapı oluşturacağız. Sultan Ahmet Meydanı gibi bir alanı kente kazandıracağız” diye konuştu.

İSMETPAŞA CADDESİ’NE MECBUR OLMAKTAN KURTULACAĞIZ

Kentsel dönüşümün tamamlanmasıyla bazı kamu binalarının bu alana taşınacağını belirten Nurullah Cahan, bu sayede kentteki yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu İsmetpaşa Caddesi’nin yükünün hafifleyeceğini dile getirdi. Alternatif caddelerin zamanla oluşacağını kaydeden Nurullah Cahan, “Göreve gelmemiz durumunda kentsel dönüşüm projesi de tamamlayacağız ve kötü görüntüyü ortadan kaldıracağız. Kent merkezindeki kurumları kentsel dönüşüm sahasına taşıyacağız ve yeni ticari alanlar oluşacak. İsmetpaşa Caddesi şu anda yetmiyor. Biz burayı 10 defa kazsak, 10 defa değiştirsek yine bir sonuca ulaşamayız. Kentsel dönüşüm projesinin hayata geçmesiyle, Mecburiyet Caddesi olarak adlandırılan İsmetpaşa Caddesi’ne mecbur olmaktan kurtulacağız” ifadesini kullandı.

UŞAK ADINA TEK NEFES VE TEK YUMRUK OLURSAK BAŞARILI OLURUZ

“Şu anda Uşak’ın hamuru yeniden yoğruluyor. Bu bağlamda önümüzdeki 50 yılın planını yapıyoruz ve bu doğrultuda hedefler belirliyoruz” diyen Nurullah Cahan, şöyle devam etti: “Genel hükümet ve yerel hükümetin uyumlu olması önemli. Siyasi anlamda görüş ve fikir ayrımları olabilir. Herkes bir birine saygılı olacak ve saygı içinde hayat devam edeceğiz. Uşak hepimizin ve burada Uşak adına birleşmemiz gerekiyor. Tek nefes ve tek yumruk olursak başarılı oluruz. Çevre illerde bunun güzel örnekleri var. Kent olarak geçmişle uğraşmak yerine geleceğe bakmalıyız.” Kentteki kurumlarla eş güdümlü çalışacaklarını anlatan Nurullah Cahan, “Kentteki söz sahibi olan kurumlar, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz ve vatandaşlarla aynı çayı içmek ve aynı çorbaya kaşık sallamak istiyoruz. Yaklaşık 3 aydır vatandaşla sıkı bir diyalog halindeyiz. Halkta seçimi kazandıktan sonra ilgi ve alakanın biteceğine dair bir algı var. Biz halkın böyle bir ihtiyacı olduğunu anlıyoruz. Bizler halkın teveccühüyle seçimi kazandıktan sonra da aynı bu şekilde bir araya geleceğimizi söylüyoruz. Yapabildiklerimiz ve yapamadıklarımızı birlikte konuşalım istiyoruz. Uşak’ı beraber ve ortak akılla yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER