UŞAK BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLENİYOR

Uşak Belediye Meclisi Dünkü Şubat Ayı son toplantısında Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a 18 Milyon 394 Bin lira borçlanması için yetki verildi. Uşak Belediyesi ve UTAŞ'ın bankalara ve piyasaya 150 trilyon liradan fazla borcu olduğu iddia ediliyor.

UŞAK BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLENİYOR
banner628
banner601

Uşak Belediye Meclisi Dünkü Şubat Ayı son toplantısında Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a 18 Milyon 394 Bin lira borçlanması için yetki verildi. Uşak Belediyesi 18 Milyon 394 Bin liralık bankalardan kredi kullanacak.

Uşak Belediyesin ne kadar borcu olduğunu hiç bir belediye meclis  üyesi cevaplayamazken ve başkan tarafından söylenmezken dünkü toplantıda yeni borçlanma yetkisi verilmesi şok etkisi yarattı. Uşak Belediyesinin 13 Milyon TL si Halk Bankasına olmak üzere bankalara 46 Milyon TL borcunun olduğu iddia ediliyor.  Uşak Belediyesinin İller bankası dahil yaklaşık olarak 100 Milyon TL civarında borcu olduğu gelen iddialar arasında. Ayrıca Uşak Belediyesinin Şirketi UTAŞ’ın da kasım ayı sonu itibariyle 25 Milyon TL si bankalara olmak üzere 40 Milyon TL  civarında borcu olduğu iddia edilirken dün yapılan Belediye Meclis toplantısında CHP li meclis üyelerinin red oyu vermesine rağmen 18 milyon 394 Bin TL  eski parayla 18 Trilyon 394 Milyar lira) Nurullah Cahan’a borçlanma yetkisi verildi. Yüzbinlerce paranın bankalara faiz olarak ödendiği gelen iddialar arasında. 


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 08:34
banner632
YORUM EKLE
YORUMLAR
harbi uşaklı
harbi uşaklı - 4 yıl Önce

valla bu başkan uşak ı çukura gömüyor.halk sessiz ama şunu da belirteyim.uşak medyasıda üstüne düşeni tam yapmıyor.kardeşim bir anket yoklaması yapın.tutun 3-5 üniversite öğrencisi uşak ın her mahallesinde insanlara sorular sorulsun.açıklayın sonra.

Tarafsız
Tarafsız - 4 yıl Önce

1 ay öncesine tonlarca asfalt yol yapıp sonra kanalizasyon geçecek deyip kazarlarsa bu borçtan zor kurtulurlar yeni yapılan asfalt yoldan 3 sefer geçtim 4.de kazılmıştı

uşaklı
uşaklı - 4 yıl Önce

tarihin en yolsuz belediyesi

reisci
reisci - 4 yıl Önce

bi̇z rei̇sci̇yi̇z ak parti̇ i̇çi̇nde akp li̇ler yuvalandi.bunlarda o mi̇sal çikar i̇çi̇r menfaat i̇çi̇n i̇ş i̇çi̇n akp li̇ oldular.ben uşak ak parti̇ yöneti̇mi̇ne ve beledi̇ye yöneti̇mi̇ne zerre kadar güvenmi̇yorum.ama mhp ve chp beledi̇ye mecli̇s üyeleri̇ni̇n haksizliklara karşi sesi̇ gür çikmasi gereki̇yor ama malesef onlarda da ses yok

spartakus
spartakus - 4 yıl Önce

benden sonrası tufan mantığı.

uşaklı
uşaklı - 4 yıl Önce

uşak halkı sessiz kalıyor kuranı kerimde ne diyor haksızlık karşısında sessiz kalan şeytanın ta kendisidir demekki böyle yönetimi uşaklı hak ediyor

pes
pes - 4 yıl Önce

ben şunu anlamıyorum başkanı halk seçmedi mi diyorlar .. kardeşim seçtik diye yolsuzluklarını görmezden mi gelicez ..seçtiğimiz gibi indirmesinide biliriz kavun değilki kıçı koksun millet bu adam seçildiğinde süt dökmüş kedi gibiydi parayı görünce havaya girdi demekki kanı bozukmuş.. hırsızlık yapanı seçtiği gibi indirmesinide bileceksin taki adam gibi adam lar yönetime gelene kadar..uşaklı bunları tanıdı ve nefret ediyor... yargı işini yapar yakında inanıyorum..seçimler yakındır..

BP
BP - 4 yıl Önce

Univeristeden gelen yardımcı universiteye geri dönüyormuş. Kazim bey


banner633
SIRADAKİ HABER