UŞAK AK PARTİ, NURULLAH CAHAN İÇİN KENETLENDİ

UŞAK AK PARTİ, NURULLAH CAHAN İÇİN KENETLENDİ

UŞAK AK PARTİ, NURULLAH CAHAN İÇİN KENETLENDİ
banner282

AK Parti Uşak İl Teşkilatı’nda, yerel seçim öncesi birlik ve beraberlik toplantısı yapıldı. Toplantıda, AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan’a tam destek verileceği ifade edildi. Toplantıya AK Parti’nin Uşak’ta kuruluşundan bugüne görev alan bütün isimler katıldı.

AK Parti’yi Uşak’ta temsil eden bütün il başkanları ve milletvekilleri, yerel seçim sürecinde Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan’a destek olacaklarını ve kenetlenerek seçimleri kazanacaklarına vurgu yaptı. Toplantıya; İl Başkanı Basri Yıldırım, Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Uşak eski Milletvekilleri Alim Tunç, Mustafa Çetin ve Nuri Uslu, Uşak Belediyesi eski Başkanı Mesut Apaydın, eski İl Başkanları Recep Gümüş, Ali Işık, Hilmi Alper ve Mehmet Gün, AK Parti Uşak Kurucu Merkez İlçe Başkanı İsmail Vural, eski Merkez İlçe Başkanları Hakan Uludağ, Nuri Demir ve Mehmet Nacar, belediye başkan aday adayları; Serhat Eren, Hüseyin Keskin, Zafer Aydın, Cafer Çankaya, Emre Yeşilçiçek, gençlik ile kadın kolları teşkilatları ve partililer katıldı.  Toplantıya partinin 2001’deki kuruluş aşamasında bugüne kadar görev alan teşkilat mensuplarının büyük bölümünün katılım göstermesi dikkat çekti.

AK PARTİ’DE GÖREV YAPAN BÜTÜN İL BAŞKANLARI DESTEK VERDİ

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Basri Yıldırım, kentin geleceği için çalışmaların şimdiden hazırladığını belirterek, “Nurullah Cahan, 30 Mart’ta göreve geldiği zaman bütün projelerimiz hazır. 1 saati bile boş geçirmeden 10 yıl sonra nasıl bir Uşak hayal ediyorsak, çalışmalarımızı etkili bir şekilde sürdüreceğiz. Başarıyla sonuçlandırmamız gereken bir yerel seçim var. 30 Mart’ta yerel yönetimleri AK kadrolara kavuşturacağız. Bunu başarmak için kendimize olan inancımız tam. Birlik ve beraberliğimizin daim olması bizim için çok önemli” ifadesini kullandı.  Aday adayı olduğu için İl Başkanlığından istifa eden Mehmet Gün de birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Mehmet Gün, “Biz birlik ve beraberlik içinde yürüyeceğiz. Dedikoduyla uğraşmadan ve araya nifak sokmadan çalıştığımız sürece kimse bizi yıkamaz” dedi.  “Gün, ülkemize, Uşak’a ve bütün İslam dünyasına sahip çıkma günüdür” diyen Recep Gümüş, “30 Mart’taki seçimleri kazanacağımız bir çalışma yapacağız ve Allah’tan da bunun neticesini bekleyeceğiz” şeklinde konuştu. AK Parti’nin hep beraber kol kola ve yan yana olacağını dile getiren Ali Işık, “Bu yerel seçimler bizim için çok önemli. Halkımızı vesayetçi düzenden kurtarmak için mutlaka birlik olmalıyız” dedi.  Hilmi Alper, “Nurullah Başkan’ın bu işi layıkıyla yerine getireceğine inanıyorum. Belediyede 10 yıllık bir tecrübesi var. Uşak’ta belediyeciliğin nasıl daha iyi yapıldığını AK Parti’nin neferleri gerçekleştirecektir” ifadesini kullandı. AK Parti Uşak Kurucu İl Başkanı Nuri Arslan da, il dışında olduğu için gönderdiği mesajla Nurullah Cahan’ın arkasında olduğunu ifade etti.

“NURULLAH CAHAN’IN DÜRÜSTLÜĞÜNE VE NAMUSUNA KEFİLİZ”

Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan’ın seçimleri kazanması durumunda makam odası halka sonuna kadar açacağını dile getiren Uşak Milletvekili İsmail Güneş, şöyle söyledi: “Uşak’ta hep beraber kardeşçe çalışacağız ve seçimleri kazanacağız. Diğer partilerin adayı bizi ilgilendirmez. Biz kendi adayımıza güveniyoruz ve asla ithal adayın da peşinde koşmuyoruz. Biz Nurullah Cahan kardeşimizin doğruluğuna, dürüstlüğüne ve namusluluğuna inanıyoruz ve bundan daha iyi bir aday olmayacağını da iddia ediyoruz.” AK Parti’nin 2001’den beri kuruluşunda görev alan herkesin toplantıda olmasının memnuniyet verici olduğunu dile getiren Milletvekili Mehmet Altay, “Hepimize çok ciddi bir görev düşüyor. Bugüne kadar eksikliklerimiz ve yanlışlarımız olmuş olabilir. Bugün artık bunları sorgulama günü değil. Bugün geleceğe bakma ve bir olarak önemli bir seçimi kazanacağımıza dair inancımızı tazeleme günüdür. Her şeyi ile kefil olduğumuz Nurullah Cahan’ı Uşak’ta Belediye Başkanı yapmak için gece gündüz çalışacağız” ifadesini kullandı.  2004-2009 döneminde Uşak Belediye Başkanlığı yapan Mesut Apaydın, “Nurullah Cahan kardeşimizin 10 yıllık bir belediyecilik deneyimi var. Bunun yanı sıra dürüstlüğü ve karakteri de bu kent için artı değerdir” dedi.

BİRBİRİMİZE SARILALIM VE ELİMİZ HEP BERABER OLSUN

Uşak AK Parti’yi daha önce TBMM’de temsil eden Milletvekilleri Alim Tunç, Nuri Uslu ve Mustafa Çetin de birer konuşma yaptı.  Alim Tunç, “Burada bir çok arkadaşımız olması onur verici. Bizim küsme ve kırılma lüksümüz yok. Biz bu ülkeye ve Uşak’a kendimizi adadık. Bu nedenle kendi kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp, bir olarak ve iri olarak hedefe kitlenmemiz gerekiyor. Bugün hedefimiz 30 Mart Yerel seçimleri ve bu seçimleri birlik ve beraberlik içinde zaferle sonuçlandıracağız. AK Partimizin Uşak adayının arkasında bir nefer olarak çalışmaktan onur duyacağız” dedi. Nuri Uslu, “Birbirimize sarılalım ve elimiz hep beraber olsun. Çalmadık kapı, gitmedik ev bırakmayalım. Kahveleri ve mahalleleri hep beraber ziyaret edelim. 30 Mart’ta başarılı olmak zorundayız. 30 Mart’ta Nurullah Cahan kardeşimizin o tertemiz yüreğiyle bu milletin ve Uşak’taki kardeşlerimizin hizmetinde görmeyi umut ediyorum” ifadesini kullandı. Mustafa Çetin, “Bu seçim içinde bulunduğumuz dönem nedeniyle farklı bir boyut kazanıyor. Hepimiz bu dönemde birlik ve bütünlük içinde çalışmalıyız” diye konuştu.

ARAYA NİFAK SOKMADAN ÇALIŞTIĞIMIZ SÜRECE YIKILMAYIZ

 “Biz bu bayrak mücadelesine çıktığımızda aday adayı arkadaşlarımla bir söz verdik. Kim aday olursa birlik ve beraberlik içinde bu yola çıkacağız ve başaracağız demiştik” diyen Nurullah Cahan, sözlerini şöyle devam etti: “Bugün tüm aday adayı arkadaşlarımız burada. 30 Mart’ta bir seçim var ve temsil noktasında isim olarak biz çıktık. Seçim önü belediye meclis üyesi arkadaşlarımız belirlenecek ve hep birlikte yürümeye başlayacağız. Biz tüm Uşak halkı olarak bu yolda yürümek ve milletin iktidarını Uşak Belediyesi’ne taşımak istiyoruz. Bugüne kadar halkın yoğun bir teveccühünü gördük. Bizim parti olarak en büyük söylemimiz marka şehirler yaparak milletimize hizmet etmektir. Seçim sloganlarının başında söylediğimiz gibi, tüm çalışmalarımız ve faaliyetlerimiz marka Uşak için. Bugüne kadar il, ilçe ve kadın-gençlik kolları başkanları bir ve bütün olarak bu noktalara kadar geldik”. Parti içinde birlik ve beraberliğin sağlandığını anlatan Nurullah Cahan, “AK Parti’de Uşak’ın her mahallesinden dostlarımız var, her meslek grubu ve sivil toplumdan temsilci var. Biz birlik ve beraberlik içinde yürüyeceğiz. Dedikoduyla uğraşmadan ve araya nifak sokmadan çalıştığımız sürece kimse bizi yıkamaz. Şu anda Uşak halkı AK Parti’yi bekliyor. Bizim maddi ve manevi anlamda şehri kalkındırmaya yönelik her türlü projemiz var. Seçim döneminde de halkla bir araya geliyoruz ve insanlarımızla gönül köprüsü kuracağız.  Tüm Uşak halkının başımızın üstünde yeri var. Biz AK Parti olarak bu çizgideyiz ve 7’den 70’e herkese hizmet için varız. Her hangi bir grubun hizmetinde değil; halkın hizmetinde olacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER