İŞ ADAMI ASIM KALELİOĞLU CHP DEN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Uşaklı İş Adamı Asım Kalelioğlu CHP’den Uşak Belediye Başkan adaylığını açıkladı.

banner601

Asım Kalelioğlu Uşak’a hizmet için başkanlığa talip olduğunu ve Uşak Belediyesinde yaşanan yolsuzlukların hesabını tek tek soracaklarını söyledi. Asım Kalelioğlu Belediyenin envanterinde olan ama iş bilmezlik ve başka amaçlarla sessiz sedasız satılan yandaşlara peşkeş çekilen yerlerin hesabının hukuksal anlamda sorulacağını ve  tekrar belediyeye kazandırmak için çalışacaklarını söyledi.

CHP Uşak İl Binasında Asım Kalelioğlu’nun Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklama toplantısına CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, Merkez İlçe Başkanı Nadi Sancar, Merkez İlçe Başkanı Halil Aslan, Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl,  Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada, Eski Milletvekili Dilek Akagün, Asım Kalelioğlu’nun ailesi ve çok sayıda partili katıldı.

Asım Kalelioğlu düzenlediği basın toplantısına iş hayatını ve Fetö tarafından firmasının batırılış hikayesini anlatarak başladı.

Asım Kalelioğlu: “Yönetim kurulu başkanlığını yaptığım USAŞ AŞ bundan 50 yıl önce kurulmuş bir firmadır.

Firmamız kurulduğu günden bugüne kadar tüm Türkiye ve yurt dışında çalışma imkanı yaratmıştır.

Bu süreçte UŞAK ili içinde tüm sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeyi hiçbir zaman unutmadık.

Şehrimizin kalkınması ve güzelleşmesi için tüm maddi ve manevi görevlerimizi  şirketim ve ben yerine getirmeye çalıştık.

İlimizdeki tüm okul, camii, yol ,sokaklarda ,mahallelerde benim ve şirketimin bir katkısını görmek mümkündür.

İlimizde kurulan bir çok ortaklıklarda şahsım ve firmam katkıda bulunarak iş gücü yaratmıştır.

UDAŞ  bunların başında gelen en önemli kuruluştur.

Şehrimize DOĞALGAZ  gelirken ben ve firmam tüm sorumluluğu üzerine alarak ilimizde bulunan  seramik fabrikaları ile birlikte  ilimiz sanayisine çok büyük bir katkı yapmış yıllarca askıda kalacak bir projeyi zamanından çok önce bitirerek ilimiz hizmetine sunulmasını sağladık.

6 yıl boyunca UŞAKSPOR Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım. Bu süreçte futbol adına şehrimizde çok önemli başarılar ve mutluluklar yaşandı.

İş hayatımda ve UŞAKSPOR başkanlığım dönemimde günümüzde yaşanılan olaylarla terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan pek çok kişiyle mücadele etmek zorunda kaldım.

2011 yılında bu terör örgütü ve elemanları artık şahsımı ve şirketimi hedef alarak üzerimize oyunlar oynamaya başladılar tüm yapılanmalarını kullanarak illegal yollarla veya ele geçirdikleri devlet kurumlarının gücünü kullanarak 2013 yılının mayıs ayında bu baskılara dayanamayarak şirketlerimizi kapatmak zorunda bırakıldık.

Şirketimizin kapatmak zorunda bırakıldığımızda 1600 çalışanımız yüzlerce tedarikçi firmamız bu terör örgütünün şerefsizce uyguladığı oyunla mağdur edilmişlerdir.

Firmamızın iflasından sonra bu kadar olumsuzluğa rağmen şehrimi terk etmedim.

Bu kaostan nasıl çıkarım, sebep olduğumuz problemleri nasıl giderebiliriz düşüncesiyle yol ve yöntemler geliştirip çalışmalarımıza devam ettik.

Beni ve firmamı yok etmeye  itibarsızlaştırmaya çalışan bu terör örgütü ile ilgili 14/05/2015 tarihinde UŞAK KOM müdürlüğüne gerekli şikayetlerimi yaptım.Bu şikayet kişisel anlamda yapılmış ilk şikayetti  firmama ve bana yapılanları tek tek anlattım.

Çok güçlü bir terör örgütü ile  bir mücadelenin içine girdim. Bu örgüt ve bu teröristler ile ilgili mahkememiz halen devam etmektedir. Türk adaleti bu kişileri gereken cezaları vereceğine inancım tamdır.

Firmamızın iflası ile firmamıza ait mal varlıklarını yönetmek üzere iflas masası kurulmuş bu iflas masası firmamız üzerindeki tüm yetkileri de alarak kanunlara uygun bir şekilde bizim öz varlıklarımızı satarak önce işçi alacaklarını daha sonra devlet alacaklarını ödemeye başlamışlardır. Ayrıca firmamızın çalışır durumdayken İş Kur Garanti Ücret Fonuna aktardığı ücret havuzundan her işçimiz en az 3 aylık maaşlarını almışlar ve bu konudaki mağduriyetler büyük çoğunluğu giderilmiştir.

Birçok işçimiz şu an faaliyetteki firmalarda eski işlerinde çalışmaya devam etmektedirler.

Uşakta belediyecilik anlamında birçok şeyin doğru , dürüst kanunlar çerçevesinde yapılmadığı inancımdan dolayı Atatürkçü, laik ,cumhuriyet ilke ve devrimlerine bağlı çağdaş bir yaşamı hedefleyen CHP den belediye başkan aday adayı oldum burada oluşturacağımız takım ruhu, yüksek sinerji ,iş bilirliğimiz ve dürüstlüğümüzle UŞAĞA ve UŞAK HALKINA hizmet etmeye talibim.

YAPMAK İSTEDİĞİMİZ PLAN VE PROJELERİMİZ

 Restorasyon çalışmaları yapılarak sayısı artırılacak belediye bünyesindeki UŞAK KONAKLARI belediye üst düzey çalışanlarının eğlence yeri olmaktan çıkarıp uşak üniversitemiz ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile geleceğimiz olan çocuklarımızın, Atatürk ilke ve devrimlerine uygun vatanına milletine bağlı bireyler  olarak yetişebilmeleri için okul öncesi ücretsiz kreşler  haline getirmek

Şehir içi ve belediye sorumluluk alanlarındaki trafik sorununu çözmek için gerekli projeleri hayata geçirmek

Belediye bünyesinde yeni şirketler oluşturarak  bu şirketlerin kar amacı gütmeksizin eğitim öğretimi kolaylaştırmak ve halkımızın üzerinden bu yükü almak yeni ilk orta ve liseler kurarak ilimiz eğitimine katkı yapmak .

Belediye bünyesinde hem gündüz hem gece hizmet veren yaşlı bakım evleri kurmak.

Şu an Uşak halkının evlerine zehirli aspesli borulardan ulaşan şebeke sularıyla ile ilgili gerekli kontrollerin yapılıp bu sorunun ortadan kaldırılmasıyla ilgili çalışmalar yapılacak.

Şu an belediye bünyesinde bulunan ve hepsi zarar eden ticari işletmeler gözden geçirilecek, belediye yapması gereken işlerinin dışında ticari faaliyetlerde bulunmayarak uşak esnafının önü açılacak ve esnafımızın yararına yeni projeler hayata geçirilecek.

Belediyenin envanterinde olan ama iş bilmezlik ve başka amaçlarla sessiz sedasız satılan yandaşlara peşkeş çekilen ilimize katma değer katacak yerlerin hesabı hukuksal anlamda sorulacak ve  tekrar belediyeye kazandırılmak için çalışılacak. (02.10.2018 tarihinde yapılan Uşak otobüs terminali yeri ihalesi)

Belediyenin kanayan yarası İMAR durumları İMAR izinleri gözden geçirilecek bu bölüm sadece parası olanların ve yandaşların tekelinden çıkarılıp şeffaf bir yönetimle  tüm Uşak’a hizmet edecektir.

Şehrimizin kültür, sanat ve spor alanında ileriye gidebilmesi için ürettiğimiz projeler hayata geçirilecek.

Belediyemiz halkımızın huzur ve güvenle girebileceği iş görebileceği bir kurum haline getirilecek.

Raylı sistem ile ilgili proje üretilip Uşak merkez Üniversite, organize sanayi bölgeleri, havaalanı hattındaki trafik rahatlatılacak daha konforlu ve güvenilir hale getirilecektir.

Uzmanlık alanımız olan alt yapı ile ilgili sorunlar gözden geçirilecek gerekirse yeni projeler üretilerek şehrimizin sorunsuz bir alt yapıya kavuşması sağlanacaktır.

Tüm projeler şeffaf bir şekilde yüksek katılımla belediyemiz ve halkımızın yararına ihalelere açılacaktır.” Dedi.

Asım Kalelioğlu sorumuz üzerine ise Uşak Belediyesinde yaşanan yolsuzlukların hesabının mutlaka sorulacağını belediyenin düştüğü borç durumundan da haberdar olduklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER