HER MAHALLEYE AİLE YAŞAM MERKEZİ KURULACAK

HER MAHALLEYE AİLE YAŞAM MERKEZİ KURULACAK

HER MAHALLEYE AİLE YAŞAM MERKEZİ KURULACAK
banner282

AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan, kentteki bütün mahalleleri ziyaret ediyor. Ev toplantılarını aralıksız devam ettiren Nurullah Cahan, halkın sorunlarını dinliyor ve çözüm için projeler geliştirdiklerini ifade ediyor. Nurullah Cahan, ev hanımlarının çaylarını içeceği ve birlikte gün yapacağı merkezlerin yapılacağını dile getirdi. Gittiği her mahallede kadınların “Aile Yaşam Merkezi” istediğini ifade eden Nurullah Cahan, “Kadınlarımızın vakit geçireceği, kadın kadına oturup konuşacakları ve çeşitli etkinlikler yapacakları mekanlar yok. Kentteki kadınlarımızın bu talebini yerine getirmek bizim boynumuzun borcu. Göreve gelmemiz durumunda, her mahalleye aile yaşam merkezleri kuracağız” dedi.

CAHAN, AİLE YAŞAM MERKEZLERİ OLUŞTURACAKLARINI İFADE ETTİ

AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Nurullah Cahan, kentteki bütün mahalleleri ziyaret ediyor. Her gün kentteki belli mahallerden evlere konuk olan Nurullah Cahan, vatandaşın sorunlarını dinliyor. Nurullah Cahan, her gittiği mahalledeki eksikleri tek tek tespit ederek, projeleri halkın taleplerine göre değerlendireceklerini dile getiriyor. Uşak Belediye Başkanı olması durumunda kentin kaynaklarının gerekli yerlere harcanacağını dile getiren Nurullah Cahan,  ziyaret ettiği her mahallede kadınların aile yaşam merkezi talebinde bulunduğunu belirtti. Nurullah Cahan, “Uşak’taki 19 mahalleden farklı farklı evleri ve sokakları periyodik olarak ziyaret ediyoruz. Gittiğimiz her yerde, kadınlarımızın zamanlarını geçirecekleri ve baş başa kalabilecekleri bir mekân yok. Bayanların bu konuyla ilgili bir dizi talebi oldu. Yasin okuyacakları, gün gibi etkinlikler yapacakları veya bayan bayana sohbet edecekleri bir mekan istiyorlar. Aynı zamanda bu mekanlarda kadınlarımızın çeşitli alanlarda kurslar görmesini sağlayacağız. Hayatın her döneminde ve her alanda eğitime katkımız olacak. Kadınlar, bu alanlarda açacağımız el becerisi kursları sayesinde belki bir meslek sahibi olacak ve kendi ayakları üzerinde durabilecekler” dedi.  “Biz Uşak’ı marka şehir haline getireceğiz. Bugün trafik, hava kirliliği, temizlik ve yapılaşma sorunu çözüm beklemektedir. Biz kente makyaj yapmayacağız. Kalıcı bir yapılaşmanın önünü açacağız” diyen Nurullah Cahan, çalışmaların günü birlik olmayacağını ve kalıcı eserler bırakacaklarını ifade etti. Nurullah Cahan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kent Park, bu anlamda çok ciddi bir hamle olacak. Okulların bulunduğu ve valilik binasını da kapsayan bölgede 100 bin metrekarelik bir alanda yeşil ve yaşam alanları oluşacak. Buradaki okulları eğitim kampuslarına taşıyacağız. Okulların gittiği yerlere yeni cazibe merkezleri oluşacak. Esnaf burada faaliyetlerini artıracak. Kent Park’ın ayakları yere basıyor. Devlet kurumlarını farklı noktalara taşıyacağız ve büyümenin çok yönlü olmasını sağlayacağız.  Uşak’a Sultan Ahmet Meydanı gibi bir yapıyı kazandıracağız. Şehrin yeni yüzü ve vizyonu değişecek. Bununla birlikte diğer bölgelerde de yaşam alanlarımız oluşacak.”

7’DEN 70’E HERKESLE MUTABAKAT SAĞLAYACAĞIZ

Kentteki sivil toplum kurumlarıyla da eşgüdümlü çalışacaklarının altını çizen Nurullah Cahan, “Biz asla ben yaptım oldu diyen bir anlayışla çalışmayacağız. Kentteki bütün dinamikleri aynı masanın etrafında buluşturacağız. Kentte aktif olarak çalışan bütün kurum ve kuruluşlarla bir araya geleceğiz. Bizim için sivil toplum kurumlarının düşüncesi çok önemli. Bizim vatanımızın ve milletimizin hizmete ihtiyacı var. Uşak’a hizmet edecek bireylerin tamamıyla hareket edeceğiz. 7’den 70’e herkesle mutabakat sağlayacağız. Biz Uşak’a el ele vererek yöneteceğiz” şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER