CHP’Lİ YALIM’DAN AK PARTİLİ BAŞKANA YANIT“: BİZ İŞÇİLERİN HAKLARINI ÖDEDİK, SEN BELEDİYENE BAK”

CHP’Lİ YALIM’DAN AK PARTİLİ BAŞKANA YANIT“: BİZ İŞÇİLERİN HAKLARINI ÖDEDİK, SEN BELEDİYENE BAK”
banner628

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul’un kendisine yönelik çalışan hakları ile ilgili yaptığı suçlamalara yanıt verdi. Yalım, “Bugün hiçbir işçimizle davamız ve verecek 1 liramız yoktur” dedi ve AK Partili Uşak Belediyesi’ndeki işçi sorunlarını işaret etti.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın asgari ücretle ilgili TBMM’de yaptığı konuşmaya AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul’dan tepki geldi. CHP’li Yalım’ı işçinin haklarını ödememekle suçlayan Tuğrul’a yanıt ise gecikmedi. CHP Milletvekili Yalım, AK Partili il başkanının suçlamalarına şu sözlerle yanıt verdi:

“HİÇBİR İŞÇİMİZE 1 TL’LİK BORCUMUZ YOK”

“AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, işçilerimizin haklarını vermediğimize ilişkin bir yorum yapmış. Geçmişte her iş yerinde olduğu gibi bazı arkadaşların afaki rakam istemelerinden dolayı mahkemelik durumlarımız oldu. Hukuk çözdü. Bu yılın ikinci altı aylık dönemi itibariyle hiçbir işçimizle herhangi bir hukuki davamız yoktur. Hiçbir işçimize de 1 TL’lik borcumuz yoktur.”

AK Partili Tuğrul’un suçlamalarına yanıt veren CHP’li Yalım eleştiri oklarını Tuğrul’a “asıl işçinin hakkını AKP’li belediye vermiyor” sözleriyle çevirdi.

“UTAŞ’TAN AYRILANLAR HALA HAKLARINI ALAMADI”

Yalım, “Fahrettin Bey, geçen dönem belediye sizdeydi. Şimdi de sizde. Geçen dönem UTAŞ diye firma vardı. Hala oradan ayrılan 60 civarında işçinin haklarını alamadıklarından dolayı mahkemeleri yaklaşık 1 yıldır devam ediyor. Yaklaşık 20 kişi beni aradı. Bu kişiler haklarını alamadığından dolayı ve işçilerin belediyeden alacakları oldukları kıdemleri ve ihbarlarını AK Parti il başkanına iletmek isterim” dedi.

“KAYIP-KAÇAK BEDELİ HALKA MI FATURA EDİLECEK?”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım son olarak meydana gelen doğal gaz borusu patlamasını bir kez daha gündeme getirdi. Patlamayla ilgili verdiği soru önergesine değinen Yalım bir kez daha sordu:

“Doğal gaz hattına verilen hasar nedeniyle havaya yayılan doğal gaz miktarı tespit edilmiş midir? Bu soruyu faturalarda kayıp-kaçak bedeli olduğu için sordum. O gün patlama olduğunda tam 1 saat 15 dakika boyunca borudan metrelerce yüksekliğe gaz çıktı. Acaba bu parayı kim ödeyecek? Bu kayıp-kaçak bedeli olarak halktan, 95 bin aboneden mi tahsil edilecek? Öte yandan patlamaya neden olanlar hakkında yasal işlem başlatıldı mı? Bir vatandaşımız yaşamını yitirdi. Yaralılarımız var. Evi yok olan vatandaşlarımız var. Süreç başladı mı bunu merak ediyorum”

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER