CHP UŞAK TEŞKİLATI, ALİ ERDOĞAN´I BAĞRINA BASTI

1 Kasım Genel Seçimleri öncesi çalışmalarına start veren CHP Uşak parti binasında adaylarını üyelerle bir araya getirdi.

 CHP UŞAK TEŞKİLATI, ALİ ERDOĞAN´I BAĞRINA BASTI
banner601

Hareketli günler yaşayan CHP Uşak teşkilatında dün aday tanıtımına yarım saat kala 3. Sıra adayı İsmet Akın gerekçesini sunarak adaylıktan çekildiğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından CHP Uşak İl Başkanı geri kalan 2 aday ile partilerin karşısına çıkarak seçim süreçleri hakkında konuşma yaptılar.
Uşak´ta 1999 - 2004 MHP ve 2009 - 2014´de yine MHP ile belediye başkanlığını kazanan, son 4 yılını bağımsız olmak üzere farklı 2 dönem belediye başkanlığı yapan Ali Erdoğan´ın ismi 2014 yerel seçimleri öncesi CHP´de gündeme gelmişti ve partide adeta yer yerinden oynamıştı. Bu gelişmeler üzerine, 1 Kasım seçimleri öncesi aday başvurusu süresinin son günü olan 18 Eylül günü CHP Genel merkezinden yapılan açıklamayla CHP Uşak ‘ın 2. Sıra adayının Ali Erdoğan olduğu açıklandı ve Uşak siyasetinde bomba etkisi oluşturdu. 2014 yerel seçimlerinde Uşak merkezde hezimete uğrayan CHP Uşak bu sefer seçimlerde iddialı olmak için Ali Erdoğan´ın adaylığına tepki göstermezken dünde parti binasında alkışlarla Ali Erdoğan´ı bağrına bastı.
Parti il binasında yapılan açıklamalardan sonra konuşma yapan Ali Erdoğan, bir buçuk yıllık aradan sonra CHP´de siyasete dönmenin heyecanını yaşadığını dile getirdi. Erdoğan, “CHP Genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun daveti ve CHP Uşak Milletvekili Özkan yalım´ın isteği ile siyasete geri döndüm. Benim öyle sanıldığı gibi blok oyum yok. Sadece bir oyum var. Oylar sokaklarda köylerde kısaca vatandaşın elinde. Bugünden itibaren gece gündüz çalışarak bu oyları alacağız. CHP Türkiye´de birinci parti olacaktır. Uşak´ta da en az 2 milletvekili çıkaracaktır” dedi.
Bir gazetecinin, “Atatürk´e saygısızlık yaptığınız söyleniyor. Şimdi Atatürk´ün partisinden aday olacaksınız” şeklinde söylemine de önce üzerinde Atatürk deseni olan kravatını gösteren Erdoğan, “Atatürk´ün Uşak´a ilk dikilen büstünü bir okul mahzeninden çıkararak Kent Müzesine koydum. “Cumhuriyeti Böyle Kazandık” fotoğrafını ilk olarak gündeme 2009 yılında ben taşıdım. İsmetpaşa Caddesine onun büstünü ben diktim. Başkaları kaldırdı. Onlara soracaksınız. Ben laf değil iş yaptım. İşe bakmak gerek” yanıtını verdi.

/resimler/2015-9/22/1451420591897.jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER