CHP UŞAK'TA SEÇİM STARTINI VERDİ

Cumhuriyet halk Partisi Uşak Teşkilatı düzenlediği basın toplantısı ile yerel seçim startını verdi.

banner601

Parti binasında yapılacağı bildirilen basın toplantısı partililerinde çok yoğun katılımı nedeniyle İstanbul 2 Nolu düğün salonunda yapıldı.

Basın toplantısına CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar’ın yanı sıra Merkez ilçe başkanı, ilçe başkanları, Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl, Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada  ve belde belediye başkanları da katıldı.

Basın toplantısında bir konuşma yapan İl Başkanı Nadi Sancar genel iktidarın yolunun yerelden geçtiğini bu nedenle Mart 2019 seçimlerin çok önemli olduğunu belirtti. Uşak Merkez, Eşme, Ulubey ve bazı belde belediye başkana adaylarının açıklandığını belirten Nadi Sancar parti olarak  birlik ve beraberlik içinde yerel seçimlere hazırlandıklarını söyledi.

Nadi Sancar Uşak’ta başta Uşak Merkez olmak üzere 11 belediyeyi kazanacaklarını iddia etti.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun çok kötü olduğunu ekonominin çöktüğünü belirten Nadi Sancar Türkiye’nin kurtuluşunun yerel seçimlerde kazanılacak başarıya bağlı olduğunu söyledi.

Nadi Sancar’ın konuşmasından sonra söz alan Uşak Belediye Başkan Adayı Asım Kalelioğlu ise yaptığı konuşma da kendisine verilen görevin bilincinde olduğunu belirterek,  “İş yaşantım boyunca şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için sosyal sorumluluklara öncelik verdim. Hayatım boyunca aynı çizgide ilerlemeye çalıştım. Uşak ve Uşak halkı için yapılanların çok eksik olduğu konusunda hemfikiriz. Şehrimize pek çok belediye faaliyetlerinde kanunlara ve tekniğine uygun şekilde yapılmadığını tüm uşak olarak fark etmekteyiz. Sosyal belediyecilik adına yapılacak bir çok şeyin göz ardı edildiğini de görmekteyiz. Bunlara çözüm olacak projeleri hayata geçirerek bu kaostan hep beraber çıkacağımıza eminim. Atatürk devrimlerinin, Cumhuriyet ilkelerinin yok edilmeye, çocuklarımızın geleceklerinin ipotek altına alınmaya çalışıldığı bir dönemde, bu değerleri yitirmemek ve sahip çıkmak adına Cumhuriyet Halk Patisi il birlikte gücümüz, bilgimizle birlikte çalışacağız” Dedi.

Asım Kalelioğlu’nun konuşmasından sonra il Başkanı Nadi Sancar sorumuz üzerine İYİ Parti ile işbirliği konusunun Genel Merkezler düzeyinde görüşüldüğünü bu görüşmelerin sonucuna göre Uşak’ta işbirliğine gidilebileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 00:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER