CHP UŞAK İL VE İLÇE YÖNETİMİ BASINLA BULUŞTU

CHP Uşak İl ve İlçe Yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Etkinliğe, CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, CHP Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı.

banner629
 Burada bir konuşma yapan CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, gazetecilik mesleğinin zor şartlar altında yapıldığını ve doğru haberleri yapanların çeşitli bahanelerle tutuklanarak cezaevlerine konduğunu söyledi. Gazeteciliğin erdemli bir meslek olduğunu ifade eden İl Başkanı Ali Karaoba, yaptığı değerlendirmede,  “Öncelikle zor şartlarda görev yapan siz basın mensuplarının, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyorum. Bilindiği gibi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü gazetecilerin emek ve haklarını aradığı bir tarihtir. 10 Ocak 1961 tarihinde bir direniş başlatan basın emekçileri, mücadelelerinin sonunda haklarını kazanmıştır. Ancak 1971 yılından bu yana basın emekçilerinin hakları baskılarla ellerinden alınmaya başlamıştır. Bugüne geldiğimizde, AKP İktidarının kendi kalemşörleri dışında muhalefet eden basına karşı acımasız bir yıldırma politikası izlediğini görmekteyiz. Bunun en son örneği de halen cezaevinde bulunan Erdem Gül ve Can Dündar adlı gazetecilere reva görülen muameledir.  Haber yaptıkları için hapsedilmişlerdir” dedi.

Ali Karaoba, Uşak’ta gazetecilikle ilgili 4 farklı sivil toplum kurumunun bulunduğu da belirterek, “Gönlümüz bütün Uşak basının tek çatı altında birleşmesini ister. Dilerim, hepiniz ortak bir paydada buluşur ve mesleğini daha iyi şartlarda icra edersiniz” diye konuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın son günlerde gündeme geldiği fetva ile ilgili konuşan Ali Karaoba, şöyle söyledi: “Medyada çıkan haberler üzerine Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Konunun hukuken incelenmesini talep edeceğiz”.

CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nu kutladı. Yazgan, görev süresi içinde basın mensuplarıyla toplumsal konularda istişare edeceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 18:09
banner636
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER