CHP UŞAK İL BAŞKANLIĞINA DR. ALİ KARAOBA SEÇİLDİ

CHP Uşak il Başkanlığı yarışını Dr. Ali Karaoba kazandı. 

CHP Uşak il kongresi oldukca heyecanlı geçti. 2 Nolu İstanbul Düğün salonunda yapılan kongrede zaman zaman gergin anlar yaşandı. CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'ın Divan başkanlığını yaptığı kongrede mevcut İl Başkanı Nadi Sancar Aday olmayacağını belirterek Dr. Ali Karaoba'ya destek vereceğini söyledi. Kongre de iki aday yarıştı. Dr. li karaoba ve Banaz Eski İlçe başkanı aynı zamanda İl Genel Meclisi üyesi Erdoğan Atasoy. 
Erdoğan Atasoy'a Banazlı Erdem grubu, İsmet Akın, Eski milletvekili Dilek Akagün, Beyhan Demirel, Esat Beylerce ve milletvekili Özkan Yalım açıkdan destek oldu ve onun için oy istedi. Dr. Ali Karaoba'ya ise Nadi Sancar'ın yanı sıra CHP'den Belediye başkan adayı olan Asım Kalelioğlu destek verdi. 
ilk önce seçimlerin çarşaf liste mi yoksa blok lisetemi olması oylandı ve Ali Karaoba grun-bunun isteği blok liste ile seçime gidilmesi kabul edildi. 
Delegelerin oy verme işlemi saat 17 de sona erdi ve yapılan sayımda Dr. Ali karaoba'ya 174 Erdoğan Atasoy'a ise 96 oy çıktı. 9 oy ise geçersiz sayıldı. 
Seçim sonrası her iki aday da birbirlerin tebrik etti. 
Seçim sonrası bir konuşma yapan Erdoğan Atasoy kazananın CHP olduğunu ve CHP için çalışmaya devam edeceğini söyledi. 
İl başknaı Seçilen Dr. Ali karaoba'da yaptığı konuşmada oy veren vermeyen tüm partililere teşekkür ederek birlik ve beraberlik içinde CHP için tam bağımsız bir Türkiye için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 


 

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER