ALİ ERDOĞAN AKTİF SİYASETİ BIRAKTI

2 Dönem MHP’den seçilerek Belediye Başkanlığı yapan ve son seçimlerde CHP’ye geçerek 2. Sıradan Milletvekili adayı olan Ali Erdoğan Facebook Sayfasından yaptığı açıklama ile Aktif Siyasetti bıraktığını açıkladı.

ALİ ERDOĞAN AKTİF SİYASETİ BIRAKTI
banner628
 CHP’de umduğu ilgiyi bulamayan ve geçtiğimiz günlerde ailesi ile birlikte Killik Retorantta  3 kişin saldırısına uğrayan ve CHP’nin saldırıyı kınamamasının Ali Erdoğan’ın bu kararında etkili olduğu konuşuluyor.
Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde resmi  İşletmeciliğini Arif Akçakaya’nın üstlendiğin ancak Erkan Çuhadar tarafından işletilen Atapark’ı önce tekrar ihaleye çıkartmayan ancak daha sonra gelen tehditler üzerine sınır çizerek ihaleye çıkartan Ali Erdoğan Ergun ve Erkan Çuhadar kardeşlerin 3 adamının saldırına uğramıştı. Olaydan sonra Ali Erdoğan’ı ziyaret eden CHP Yönetimi her nedense olayı kınayan bir basın açıklaması yapmamıştı Bu da CHP Ali Erdoğan’a sahip çıkmadı olarak lanse edildi. Olayla ilgili olarak yakalanan Osman T. Ufuk Mehmet Y. Ve B.B Ali Erdoğan’a saldırıyı CHP’ye katıldığı için yaptıklarını iddia etmişlerdi.

Ali Erdoğan Olayla ilgili, olarak karakol çıkışında gazetecilere Ergun ve Erkan Cuhadarın olay anında restoranta bulunduklarını ve saldırının Atapark ile alakalı olduğunu açıklamıştı.


Killik Restorantta eşi ve çocuğunun yanında saldırıya uğrayan Ali Erdoğan’ın bu olaydan sonra morali bozulmuş özellikle küçük oğlu bu olaydan çok etkilenmişti. Saldırı Uşaklılar tarafından kınanırken Ali Erdoğan’da o günden beri gazetecilerle görüşmemeye özen gösterdi.

Bugün yapılan açıklama CHP Ali Erdoğan’a sahip çıkmadığı için Ali Erdoğan küsüp siyaseti bıraktı şeklinde yorumlansa da, Alİ Erdoğan’ın aslında CHP ile kan uyuşmazlığı içinde olduğu ve Meral Akşener gelirse MhP’ye dönebileceği bu nedenle buna hazırlık yaptığı iddiaları da gündeme geliyor.


İŞTE ALİ ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI

Kıymetli hemşehrilerim, değerli Büyüklerim, sevgili genç kardeşlerim, Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Sizden Aldığım destekle, Uşak halkına hizmet etmeyi bir görev bildim. Hizmet ettiğim sürelerde sizden aldığım samimi destekle elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.
Siyasi partilerin ana amacının Türk Millet’ine hizmet etmek olduğuna inanırım. Bu nedenle Aday Olduğum tüm süreçlerde ‘’Yarışmacı’’ bir sürece girmeden, İhtiyaç nedeniyle aday oldum. Ayrıca her zaman aday olmaktan ve sizlere hizmet etmekten büyük mutluluk duydum.Ülkeye hizmet etmenin, sizlere hizmet etmenin tek yolunun Siyaset olmadığının da bilincindeyim. Ülkesini seven, Milletini seven herkesin duygularını hisseden Türk Millet’inin bir ferdi olarak,yine her alanda elimden geleni yapmaya çalışacağım.
Bu nedenle; Aktif siyaseti bırakıyorum. Siyasi amaçla açılmış bu facebook sayfasını da kapatıyorum. Sizlere şimdiye kadar gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder saygılar sunarım.
Mimar / Hukukçu Ali ERDOĞAN
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 21:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
akif
akif - 5 yıl Önce

yazılı açıklamada imla hataları var gibi

banner633
SIRADAKİ HABER