AK PARTİ UŞAK ADAYLARINI TANITTI

AK Parti Uşak Teşkilatı yerel seçimde yarışacak belediye başkan adaylarını tanıttı. 
 AK Parti Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın, “1994’te Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediyesi’ni devralmasıyla başlayan ve 25 yıldır devam eden AK Parti belediyecilik anlayışını, Uşak’a da yansıtacağız. dedi. 
AK Parti Uşak İl Teşkilatı, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde, Uşak Merkez, ilçe ve belde belediye başkan adayları için, spor salonunda aday tanıtım toplantısı düzenledi. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam,Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul ve belediye başkan adaylarının katıldığı aday tanıtım toplantısında, yerel seçim sürecinde ortaya konacak projeler açıklandı.  Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın ve diğer ilçelerde aday gösterilen başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, “Uşak her dönemde AK Parti’ye sahip çıktı ve en son 24 Haziran’da iyi bir oyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve ekibini bir kez daha göreve getirmiştir. 17 yıldır Uşak’a hizmet eden AK Partimizin yeni dönemdeki adaylarını tanıtmak için buradayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biriz, iriyiz ve diriyiz. Birlikte Türkiye’yiz ve birlikte ilimizin sorunlarını hep beraber çözeceğiz. Uşak’ı 2023 hedeflerine hep birlikte taşıyacağız. Biz istişare kültürünü esas alan ve millet iradesini her şeyin üstüne koyan bir teşkilatın mensuplarıyız. Bu toplantılarla birliğimizi daha da kuvvetlendiriyoruz ve birliğimizi pekiştiriyoruz. Başka partilerin bulamadıkları bu coşkuyu biz her zaman buluyoruz ve bu tablo büyük ve güçlü Türkiye’nin tablosudur. Burada birlik ve kardeşlik var. Burada hizmet yolunda tüm varlığını adamış bir teşkilat var. Bu ülkeyi dolarla ve parayla tehdit edenlere, yalanlara, iftiralara ve algı operasyonlarıyla bu milletle dalga geçmeye çalışanlara, en büyük cevabı 31 Mart 2019’da vereceğiz. 31 Mart’ta Uşak’ta yeni bir rekor kırmanın vaktidir ve Uşak’ın her zaman hizmetindeyiz. Bundan önce nasıl bir mücadele ortaya koyduysak, bundan sonra da daha büyük bir mücadele olacaktır. Durmadan ve yorulmadan çalışacağız ve bir AK zafer daha kazanacağız. Uşak’ın çalışkan teşkilatına güveniyorum, dünümüz Uşak’tı ve yarınımız da Uşak olacak” dedi.

Tuğrul’un ardından söz alan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, partisinin hizmet anlayışıyla bir dönem görev yaptığını ve bunun bir bayrak yarışı olduğunu belirtti. Cahan’ın ardından AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay birer selamlama konuşması yaptılar. 
Konuşmaların ardından  kürsüye çıkan AK Parti Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın, “Millete hizmet ve ilk günkü aşkla seçim kampanyamız başlıyor. Belediye başkan adaylığımız sırasında tüm teşkilatlarımız yorulmadan ve gayretle çalışmalara devam edecekler. Biz Uşak Belediye Başkan adayı ilan edildiğimiz günden itibaren çalışmalarımızı başlattık ve ekibimizi oluşturduk. Ana kademeden mahalle temsilcilerimize kadar, tüm Uşak teşkilatımız aralıksız bir şekilde çalışıyor. Sizler, canla başla çalışıp bu davanın bayraktarlığını yapan AK Parti neferlerisiniz. Kadınlarımız, gençlerimiz ve tüm teşkilatımız gece ve gündüz demeden çalıştılar. Yeri geldi evlerinden ve ocaklarından fedakarlık yaptılar” dedi.
“Ülkemizin ekonomik ve sosyal itibar anlamında son yıllarda ayağa kalktığını gördük ve bunların baltalanması için denemedik yöntem kalmadı” diyen Mehmet Çakın, şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımız ve diğer seçilmişlerle demokratik yollarla mücadele edemeyeceklerini gördüler ve başaramadılar. 17-25 Aralık’ta başaramadılar ve 15 Temmuz’da 80 milyonun canına kast ettiler. Karşılarında iradesine ve vatanına canı pahasına sahip çıkan bir millet gördüler. Milli iradenin sandıkta seçtiği Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldılar ve o gece milletimiz bir destan yazdı. Uşak’ta 15 Temmuz gecesi aynı milli mücadele ortaya kondu ve halkımız dimdik durdu. Bizi bölmeye çalışanlara gereken dersi verdik”.
2019 YEREL SEÇİMLERİ 2023 VİZYONU İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
Yerel seçimlerin önümüzdeki dönem için önem taşıdığını ifade eden Mehmet Çakın, şöyle konuştu: “Yerel seçimlerde aynı hassasiyetle çalışmamız gerekiyor ve bu seçim hiç sıradan bir seçim değildir. 2019 yerel seçimleri 2023 vizyonu için önemlidir ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için bu seçimlerden alnımız ak bir şekilde çıkmamız lazım.  Ben bu şuur ve bilinçte olduğunuzu biliyorum. Varını yoğunu ak davasında feda etmeye hazır olan kardeşlerimizin destekleri ve duasıyla yeniden bir atılım yapmaya hazırız.  Hep beraber 17 yıldır olduğu gibi, tevazu, samimiyet ve gayretle milletimiz için çalışacağız”.
ÇAKIN: HER MAHALLEYE HAKKANİYETLE YAKLAŞACAĞIZ
Göreve geldiğindeki yönetim anlayışına değinen Mehmet Çakın, “Öncelikle adaletli, hakkaniyetle ve herkese hitap eden bir belediye olacağız. Uşak’ta 19 mahallemize adil ve tarafsız hizmet götüreceğiz. Burada ölçümüz hakkaniyet olacak. Her mahallenin sorunuyla ayrı ayrı ilgileneceğiz ve tarafsız bir şekilde hareket edeceğiz. Uşak’ta hiçbir vatandaşımız, kendini geri plana atılmış hissetmeyecek. Uşak’ı tarafsız belediyecilikle hizmet eden bir kent haline getireceğiz. İstişare kültüründen ödün vermeyeceğiz ve asla ben yaptım oldu demeyeceğiz. Uşak Belediyesi’ni ortak akılla yöneteceğiz. Uşak Belediyesi attığı her adımda vatandaşa hesap verecektir ve piyasada bir denge oluşturacaktır. Vatandaşa dokunan bir belediyecilik anlayışını Türkiye’yle buluşturan AK Parti 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Göreve başlar başlamaz, insan sevgisi anlayışını ortaya koyacağız, ahlak, inanç ve değerlerimizle hizmet edeceğiz. Uşak’ta önce insan diyen bir belediye olacak. Liyakate ve yeterlilik ön planda olacak ve doğru isimlerle çalışacağız. Vatandaşa tepeden bakan, tevazu, samimiyet ve gayretten yoksun insanları belediyeye yaklaştırmayacağım. Uşak, spor alanları ve engelsiz yaşam alanlarıyla sağlığın başkenti olacak. Uşak’ta sportif başarılar devam edecek ve Uşakspor’u layık olduğu noktaya taşımak için elimizden gelen desteği sürdüreceğiz. Uşak’ı pırıl pırıl bir şekilde geleceğe taşıyacağız” dedi
Mehmet Çakın’ın konuşmasının ardından AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam,. Uzun bir konuşma yaptı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, konuşmasının ardından belde ilçe ve ile Belediye başkan adayını tel tek anons ederek sahneye davet etti. 
AK parti teşkilatı ve adaylar salonu selamladılar. 


 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 02:03
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER