UŞAK BELEDİYESİNDE TAHA ORHAN SÜRGÜNLERİ

UŞAK BELEDİYESİNDE TAHA ORHAN SÜRGÜNLERİ

UŞAK BELEDİYESİNDE TAHA ORHAN SÜRGÜNLERİ
banner282

Uşak Belediyesi İhale Bürosunda görevli olanlar adeta TAHA ORHAN’ rüzgarına çarpıldılar. Uşak Belediyesi İmar revizyon İhalesi öncesi İhale Bürosunda neredeyse görevli kimse kalmadı. İhale bölümüm dağılmasının en büyük nedeni ise ünlü Şehir Plancısı (Aynı zamanda Aysun Erdoğan’ın sınıf arkadaşı ve iş ortağı) Taha Orhan gösteriliyor. İşte İhale bürosunun darmadağın eden olaylar zinciri..

Belediye Başkanı Ali Erdoğan göreve geldikten kısa bir süre sonra  Şehir Plancısı Mustafa KAYA’nın işine daha sözleşme süresi bitmeden son verildi.  Bunun sebebi ise resmi olarak gösterilmese de Havaalanı planı ile ilgili Aysun hanımın çalışmasına karşı çıkmış olması gösterildi. Mustafa KAYA mahkeme kararı ile görevine geri döndü. Ancak bu defada Su ve Kanalizasyon işlerine sürüldü. Bunu guruna yediremeyen Mustafa KAYA görevinden istifa etti.

Bu sırada İmar değişiklikleri ile ilgili ihaleye çıkıldı. Bu ihalenin pazarlık usulü ile yapılmasına karşı çıkan Coşkun DEMİR’de ihale bürosundan alınarak Kaçak İnşaat bölümüne sürüldü. İddialara göre Başkan Taha Orhan’a ihaleyi vermek için her türlü girişimi yapıyordu.

                Pazarlık usulü yapılan ihaleye imza atmayan Şehir Plancısı Zafer SATI bu görevinden alınarak Arıtmaya sürüldü. Pazarlık usulü yapılan ihale Zafer SATI’nın imzalamaması nedeniyle iptal edildi. Bu ihaleyi tahmin edildiği gibi TAHA ORHA almıştı. Aysun ERDOĞAN’ın sınıf arkadaşı lan Taha Orhan’ın ihaleyi alması müthiş dedikodulara yol açmış ihale yapıldığı sırada Taha Orhan’ın ihale yasaklısı olduğu ortaya çıkmıştı.

13 Mayıs’ta yapılacak olan ihale İmar ihalesi için şartname almaya gelen Taha Orhan ihale bürosu sorumlusu Hasan DOKUR’dan  şartnameyi istedi. Ancak şartnamenin hazır olmadığını öğrenince de başkan Ali ERDOĞAN’ın odasında soluğu aldı. Başkan ali Erdoğan  İhale Bürosunda kalan hemen hemen son kişiyi de hemen önce vezneye sürdü sonra da İcra servisine verdi. Bu olaydan sonra birkaç kişi ihale bölümüne alınmak istendi ama göreve getirilenler yapamayacaklarını belirterek adeta kaçtılar.

               

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER