UŞAK BELEDİYESİNDE 45 MİLYONLUK İHALELER İPTAL EDİLDİ

Uşak Belediyesinde 3 büyük ihale iptal edildi.

UŞAK BELEDİYESİNDE 45 MİLYONLUK İHALELER İPTAL EDİLDİ
banner628

Uşak Belediyesinin UTAŞ ve Fettahoğlu ile gizli ortakları tarafından adeta soyulup soğana çevrildiğini defalarca yazmıştık.
Uşak Belediyesinin iş makinası ve araçlarının önce UTAŞ’a hibe edildiğini sonradan geri kiralandığını ancak bu iş makinalarını belediye kira bedeli ödemesine rağmen UTAŞ’ın kullandığını belgeleriyle haberleştirdik.
Uşak Belediyesi çoğunluğunu kendisinin kullanmadığı araç ve iş makinalarına yıllık olarak yaklaşık olarak 30 Milyon +kdv lira civarında kira ödüyorken, bu rakam 2019 yılı ihale bedellerinde yaklaşık 45 Milyon lira +kdv civarında olması bekleniyordu. Ancak dün, bugün ve 18'inde yapılması planlanan 3 ihale iptal edildi.
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahn’ın yeniden aday gösterilmemesi ve giderayak bazı kişilere belediye imkanlarının peşkeş çekilmesinin önlenmesi için parti yönetiminden baskı yapıldığı haberleri geliyordu. Hatta Fettahoğluna verilen 7 Milyon + kdv liralık ihaleden sonra parti yönetimin Nurullah Cahan’a izne ayrıl ya da rapor al belediyeye gelme dediği iddiaları gündeme gelmişti.

Uşak belediyesini zarara uğratan ve ağır yük getiren 3 ihalenin iptal edilmesi son derece yerinde bir karar.
Bu arada Belediye ile ilişiği kesilen Belediye Başkan Yardımcılığından alınıp Hukuk İşleri Müdürü yapılan o görevine de son verilen Hüseyin Ufuk Uğur’un Uşak Belediyesindeki odasını hala boşaltmadğı ve sık sık odasına gelerek Şehir planlamasını yapan firma ve şehir plancılarıyla görüştüğü iddiaları www.usak.tv ye ulaşıyor. İmar da yapılan her işin hala Hüseyin ufuk Uğur’a sorulduğu hala whatsapp grubuna ekli olduğu gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER