ÜNİVERSİTEDE KUMPAS DOSYASINI AÇIYORUZ

Hikayemiz aslında Uşak’ta FETÖ’cülerin nasıl himaye edildiğini gösteren üniversite ve adliye ayağında gerçekleşen, bir hikaye.

Hit haberler 22.09.2017, 13:15 24.09.2017, 11:35
ÜNİVERSİTEDE KUMPAS  DOSYASINI AÇIYORUZ

İlk Uşak FETÖ iddianamesi yazılıyor. Bu iddianamede, rektöre kumpas iddiasında adı geçen Yrd.Doç.Dr. Volkan TURAN’ın öğrencisi olduğunu tespit ettiğimiz  İlyas EROL adlı bir öğrencinin ifadesi alınıyor. İlyas EROL rektör  Sait ÇELİK’in FETÖ’cü  olduğuna dair CİMER’e yaptığı ihbar üzerine alınıyor. Bu ifade de İlyas EROL rektörün FETÖcü olduğunu  bazı olaylardan bahsederek iddia ediyor.  KOM’da verdiği ifade de sitemiz yazarı Ali Galip BALTAOĞLU’nun da Uşak OSB başkanı Ali YILDIRIM’ın Teknokent projesinin büyük ortağı olduğunu, Teknokentten FETÖ’ye para aktaracaklarını, şahısların Fethullah Gülen cemaati mensubu olduklarını, buradan kazanacakları parayı FETÖye aktaracaklarını anlatıyor.   İlyas EROL bu ifadesinde bu bilgileri Adil ERKEN hocadan aldığını kendisinin de gelip ifade vermeyi kabul ettiğini sonra toplantısının olduğunu söyleyerek gelmediğini de söylüyor. 

Sonra bu ifade Uşak FETÖ iddianamesine giriyor. Bu iddianamenin altında Başsavcı Vekili Hacı Aykut AYDIN’ın imzası vardır. Bu sayın savcının Antalya’da FETÖ’nün Toros Kolejinde bir kızını 7 yıl bir kızını 8 yıl okuttuğunu ve 2014 yılında FETÖ’nün Bosna gezisine katıldığını da bir bilgi olarak bir kenara yazın.  FETÖ  ile el ele gönül gönüle gezi yapmış savcıların bana ve  yazarımıza FETÖ isnadında bulunmasını, Kızını Üftadeye gönderen terör Savcısı  Bahadır’ın 2012 başında bizim Tanzanya gezimizi ağzına dolamasını da unutmayın bu arada….

BALTAOĞLU, ADİL ERKEN HAKKINDA  DİSİPLİN SORUŞTURMASI İSTEDİ.
Yazarımız Ali Galip BALTAOĞLU bu iddiada bulunanlar  ve bunun iddianameye girmesini sağlayanlar hakkında disiplin soruşturması istedi. Rektör Sait ÇELİK soruşturma açtı ve soruşturmayı Doç.Dr. Murat SEZGİN,(Yüksekokul müdürü)  YRD.Doç.dr. Mesut ATASEVER ,(Yüksekokul müdürü)  ve Yrd.Doç.Dr. İbrahim KAYNAR’dan oluşan bir soruşturma kuruluna verdi. 
Kurul öncelikle İlyas EROL’un ifadesini aldı. İlyas EROL bu bilgileri Adil ERKEN ’in kendisine verdiğini söyleyerek Adil ERKEN’le telefon ve whatsap mesajlaşmalarını  delil gösteriyor. Ayrıca gibi  Muhammed Gökcan, AKÜZÜM, Hüseyin KARASU ve Öğretmen sendikacı Bilal ERTAŞ’ı tanık gösteriyor.  (Bu kişi şu anda Turgev Uşak Başkanı) 
Bu arada Sait ÇELİK FETÖ isnadıyla gözaltına alınır ve tutuklanır.  . Yerine rektör vekili Sayın DALKIRAN atandı.  Adil ERKEN’in ifadesine yazarımın İlyas EROL’a Ali Galip BALTAOĞU hakkında hiçbir şey söylemdiğini İlyas EROL’un bu konuda yalan söylediğini ifade eder. Bu aradA Soruşturma kurulundan Komisyonu Başkanı Doç.Dr. Murat SEZGİN’i Ali Galip BALTAOĞLU’nun akrabası olduğu gerekçesiyle reddeder.. (Murat SEZGİN yazarımızın dayısının damadı imiş) 
Bu itiraz üzerine Doç Dr. Murat SEZGİN soruşturmaya şüphe bulaştırmamak için dilekçe vererek komisyondan çekilir. Soruşturma komisyonu başkanlığına YRD.Doç.Dr. Mesut Atasever getirilir.  Boş kalan üye yerine de  İlahiyat Fakültesinden Yrd.Doç.Dr. Orhan PARLAK  atanır.  
Bu arada Yrd.Doç.Dr. Orhan PARLAK’ın  BANK ASYA’da   hatırı sayılır para hareketleri olduğunu ve Sayın DALKIRAN tarafından hakkında hiçbir işlem yapılmadığını da bir kenara not edin. 
TANIKLAR NE DEDİ….
İlyas EROL’un ve Adil ERKEN’in ortak olarak tanık gösterdiği öğrencileri ve Adil ERKEN’i bir araya getiren;
Öğretmen Bilal ERTAŞ, ORTAM GÜRÜLTÜLÜYDÜ BEN BİR ŞEY DUYMADIM dedi.
Tanık Gökcan AKÜZÜM;  ne dedi:  
Ben İlyas Karasu ve Bilal Ertaş akşam miting yerine gittik. Adil Erken yanımıza geldi. Bilal Ertaş,  İlyas Erol ve  Hüseyin Karasu’yu  Adil Erken’le tanıştırdı. Ve durumdan bahsetti. Adil Erken ise bizlere “teknokent projesinde  Ali Yıldırım ve Ali Galip Baltaoğlu’nun usulsüz işler çevirdiğini, ayrıca okula hırdavat alımında  usulsüzlükler olduğunu söyledi”  o akşam İlyas Erol ve Adil Erken telefon numaralarını, yarın için, Adil Erken’in elinde olduğunu iddia ettiği belgeleri ilyas erol’a teslim etmesi için vererek sözleştiler. Bundan sonraki gün öğlen vakitlerinde  İlyas Erol beni aradı ve Adil  Erken’e  ulaşamadığını söyledi. Ben de Bilal Ertaş’ı aradım durumu izah ettim. Ve Adil Erken’e ulaşıp ulaşamayacağını sordum. Bilal Ertaş beni arayıp Adil Erken’e ulaşamadığını söyledi. Ben de İlyas Erol’a bu bilgiyi verdim…… bilgilerimin doğruluğu için Allah’ı şahit tutarak  namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.”
 TANIK HÜSEYİN KARASU NE DEDİ:  
 “….. Bizleri Adil Erken’le tanıştırdıktan sonra; üniversite ile ilgili teknokent projesinde  fetö parmağı olduğunu ve bu işin ucunda Ali yıldırım ve Ali Galip Baltaoğlu olduğunu söyledi. Ayrıca hırdavatçıdan bahsetti ve kendisi İlyas ağabeyime  yarın öğlen şekerevler arasına gel belgeleri vereceğim dedi. Diğer  gün öğlen vakti İlyas ağabeyimle beraberdik. Yanımda Adil Erkeni aradı… açmadı… tekrar açmadı, açmadı.. Sonra SMS attı neredesiniz diye. Adil Erken’de toplantıdayım benzeri bir cevap verdi. Bekledikten sonra yine mesaj attık bu sefer Afyondayım diye cevap geldi. Hatta emniyette Selahattin isimli bir polis müdürünün yanına gittik, oradan KOM’a gittik. Adil Erken’in verdiği cevaplardan sonra bizde o halde bundan sonrası sana kalmış benzeri bir cevap verip ilk polis müdürüne sonra KOM’a gittik. İlyas ağabey Adil Erken’den duyduklarını  ilgili memura anlattı. Hatta ben de adımı ifadeye yazdırayım mı dedim. İlyas ağabeyim yok dedi ve oradan çıktık.  ….Allah şahittir ve namusum şerefim üzerine yemin ederim ki söylediklerimde yalan yanlış tek bir şey yoktur…” 

SORUŞTURMADA TOPLANAN DELİLLER NEYİ GÖSTERİYOR.  
Yazarımız BALTAOĞLU’nun adı FETÖ iddianamesine fetöcü diye yazılıyor. Aslında ona kumpas kuruluyor fakat başarılamıyor. Yazarımız Ali Galip BALTAOĞLU daha sonra pazılları birleştiriyor ve kumpası çözümlüyor. Kendi linkinden  KUMPAS KURAN SAVCILARI ve işbirlikçilerini 5 MAYIS 2017’de belgeleriyle  yayınlıyor. http://www.baltaoglu.net/guncel/196-usak-universitesinde-buyuk-kumpas-feto-nasil-meto-oldu.html
Eski terör  Savcı Bahadır SAKAOĞLU feryat ediyor.  Yazarımız BALTAOĞLU, 16 Mayıs 2017 ‘de “Ah savcım Ah ne yaptın Sen” başlığıyla kendisine cevap veriyor ve   savcıyı yaptıklarıyla yüzleştiriyor! http://www.baltaoglu.net/guncel/197-ah-savcim-ah-ne-yaptin-sen.html
İş içinde bir çok iş var. Bu işlerin içindeki kritik kişilerden biri de Adil ERKEN.   İlyas EROL bilgiyi adil ERKEN’den aldım diyor. İki tanık İlyas Erol’u doğruluyor. Adil Erken’in  ve İlyas Erol’un ortak gösterdiği tanık ise, Adil ERKEN BUNLARI DEMEDİ DEMİYOR, duymadım diyor 
Bu soruştumada deliller sayın ERKEN aleyhinde olduğu   Adil ERKEN nasıl ceza almıyor?  Bizim araştırmalarımıza göre Sayın DALKIRAN olaya müdahil oluyor ve soruşturmayı kapattırıyor. 

REKTÖR VEKİLİ  SAYIN DALKIRAN’DAN  ŞU SORULARA CEVAP BEKLİYORUZ?
  
Adil Erken’in soruşturmasını yürüten komisyon başkanı Yrd.Doç.Dr.Mesut Atasever’i çağırıp bu soruşturmayı  kapat dediniz mi? Şayet demediyseniz bir basın toplantısı düzenleyip bu bana yapılmış bir iftiradır diye çıkıp açıkça deklare edilmesini bekliyoruz.  Yuvarlak sağa sola çekilen laflar içeren basın bildirisini kabul etmiyoruz!  Açık  net, Müslüman gibi  erkek gibi…!)
 Soruşturma kararına itiraz eden yazarımız  Ali Galip Baltaoğlu’nun yapmış olduğu itirazı hangi hukuki gerekçe ile reddettiniz?
Yazarımız Baltaoğlu’nun 4983 sayılı bilgi edinme kanunu çerçevesinde soruşturma dosyasını talebini niye reddettiniz? Dosya içindeki tanık ifadelerini  neden vermediniz?
Tanık ifadelerini vermeme gerekçesi olarak 4983 sayılı yasanın 20/b-ve d maddelerini gerekçe göstermişsiniz? Bu iki maddeye girmesi şaka mı?  Vermeme gerekçeni B maddesi mi yoksa d maddesi mi? Biri olmazsa diğeri  olsun, bir sıfır olsun bizim olsun mantığı size mantıklı geliyor mu?
4983/20-b MADDESİ:  Görevlilerin hayatını ya da güvenliğini tehlikeye sokacak,” durumlarda  belgeyi vermeyebilirsi, diyor. Bu belgeleri verdiğinizde kimin hayatı tehlikeye girecek Sayın Hoca!? Şaka mı bu? Dalga mı geçiyorsunuz?
4983/20-d MADDESİ  : “ Gizli kalması gereken bilgi kaynağının açığa çıkmasına neden olacak veya soruşturma ile ilgili benzeri bilgi ve bilgi kaynaklarının temin edilmesini güçleştirecek soruşturma ile ilgili bilgi ve bilgi kaynaklarının temin edilmesini güçleştirecek”,” durumlarda  belgeyi vermeyebilirsin, diyor ! NE SAKLIYORSUN SAYIN HOCA! ?NEYİ GİZLİYORSUN SAYIN HOCA? ALİ GALİP BALTAOĞLU  ve REKTÖR SAİT ÇELİK’KURDUĞUNUZ  KUMPASI MI? Ayrıca  Bitmiş soruşturmada hala belge temin etmeye çalışmıyorsunuz herhalde! 

SORUŞTURMA KOMİSYONU ÜYESİ HOCALARA SORULAR 

 Sizin Allah’ınız  Kitabınız ölçünüz var mı? Varsa aşağıdaki sorulara doğru cevap vermenizi istiyoruz.  Biz size çocuklarımızı teslim ediyor, sizlerin namusuna inanmak istiyoruz.

YRD.DOÇ.DR.MESUT ATASEVER’ SAYIN DALKIRAN’DAN CEZA TEKLİF ETMEYİN SORUŞTURMAYI KAPATIN EMRİ ALDINIZ MI? 
SORUŞTURMA KOMİSYONUNUN DİĞER ÜYELERİ YRD. DOÇ DR. İBRAHİM KAYNAR VE YRD. DOÇ.DR. ORHAN PARLAK.  BU SORUŞTURMANIN SONUÇ RAPORUNU SİZ Mİ YAZDINIZ? YOKSA YAZILI OLARAK ÖNÜNÜZE Mİ GELDİ?   ÖNÜNÜZE GELDİYSE NEDEN İMZALADINIZ?
SORUŞTURMA KOMİSYONU ÜYELERİ OLARAK DOSYAYI  İNCELEDİNİZ Mİ?  TANIK İFADELERİNİ DEĞERLENDİRİP BİR KARARA VARDINIZ MI?  SİZ YAZMADINIZSA KİM YAZDI?
YRD.DOÇ.DR. ORHAN PARLAK, BANK ASYADA KAÇ PARANIZ VARDI? SİZ FETÖCÜ MÜSÜNÜZ?  BANK ASYADA   TARİHLERDE BU PARA HAREKETLERİ MEVCUT? FETÖ SIKINTISI VEYA ŞÜPHESİ  OLAN BİRİ OLARAK BU SORUŞTURMA KOMİSYONUNDA ÖZGÜRCE KARAR VEREBİLDİNİZ Mİ? 


SAYIN DALKIRANA son sorumuz ve sözümüz  şudur: Bak çevrende kimse kalmadı. Valin gitti. Savcıların çoğu gitti. Belediye ve Menzil kendi derdine düştü.  Bu tür kumpasların üstüne rektör olsan  bile o koltukta oturamazsın. İftira ve kumpas  yakar insanı..  Yanlış yapan  herkes yavaş yavaş  gidiyor Bu kadar yanlış sizinde  peşinizi de  bırakmayacak sizi de yok edecektir.
Din tahsili yapmış bir adam olarak, dininiz  ve Allah’ınız hakkı için yukarıda sıraladığımız  sorulara DOĞRU CEVAPLAR verebilir misiniz?   UMUDUMUZ YOK AMA,  İlahiyat okumuş, RİSALELERİ TEDRİS  etmiş bir kişilik olarak sizden sağa sola çekmeden, kıvırmadan net cevaplar bekliyoruz.  
Haydi Sayın Hoca, artık zamanı geldi. Bizde belge çok. Şimdilik ben size  iki adet imza göndereyim, blöf sanmayasın diye! Siz arkasını hesap ederseniz artık… Hodri Meydan 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 34
2. Galatasaray 13 34
3. Beşiktaş 13 25
4. A.Demirspor 13 23
5. Trabzonspor 13 23
6. Kayserispor 13 23
7. Antalyaspor 13 19
8. Kasımpasa 13 18
9. Rizespor 13 18
10. Hatayspor 13 17
11. Ankaragücü 13 16
12. Sivasspor 13 15
13. Gaziantep FK 13 15
14. Karagümrük 13 14
15. Konyaspor 13 13
16. Pendikspor 13 13
17. Başakşehir 13 12
18. Alanyaspor 13 10
19. Samsunspor 13 8
20. İstanbulspor 13 8
Takımlar O P
1. Eyüpspor 13 33
2. Kocaelispor 13 29
3. Bandırmaspor 13 25
4. Göztepe 13 23
5. Gençlerbirliği 13 23
6. Bodrumspor 13 21
7. Sakaryaspor 13 20
8. Keçiörengücü 13 19
9. Ahlatçı Çorum FK 13 17
10. Erzurumspor 13 17
11. Boluspor 13 16
12. Adanaspor 13 15
13. Manisa FK 13 14
14. Şanlıurfaspor 13 14
15. Ümraniye 13 12
16. Pendikspor 0 0
17. Tuzlaspor 13 11
18. Giresunspor 13 9
19. Altay 13 5
Takımlar O P
1. Arsenal 13 30
2. M.City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. Aston Villa 13 28
5. Tottenham 13 26
6. M. United 13 24
7. Newcastle 13 23
8. Brighton 13 22
9. West Ham United 13 20
10. Chelsea 13 16
11. Brentford 13 16
12. Wolves 13 15
13. Crystal Palace 13 15
14. Fulham 13 15
15. Nottingham Forest 13 13
16. Bournemouth 13 12
17. Luton Town 13 9
18. Sheffield United 13 5
19. Everton 13 4
20. Burnley 13 4
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 35
2. Girona 14 35
3. Atletico Madrid 13 31
4. Barcelona 14 31
5. Athletic Bilbao 14 25
6. Real Sociedad 14 25
7. Real Betis 14 24
8. Getafe 14 19
9. Valencia 14 19
10. Rayo Vallecano 14 19
11. Las Palmas 14 18
12. Villarreal 14 15
13. Deportivo Alaves 14 15
14. Osasuna 14 14
15. Sevilla 13 12
16. Cadiz 14 11
17. Mallorca 14 10
18. Celta Vigo 14 8
19. Granada 14 7
20. Almeria 14 3