TÜMSİAD BAŞKANININ FETÖ'CÜ DAMADI VE DÜNÜRÜ NASIL SERBEST KALDI?

Uşak'ı karıştıracak iddiaları usak.tv gündeme getiriyor.

TÜMSİAD BAŞKANININ FETÖ'CÜ DAMADI VE DÜNÜRÜ NASIL SERBEST KALDI?
banner601

15 Temmuz Darbe girişiminden sonra FETÖ operasyonları hızla yapıldı. Cezaevleri FETÖ'cü oldukları iddia edilen onbinlerce kişi ile dolu. Kimi Biz FETÖC'cü değil cemaatciyiz diyor kimi inkar ediyor kimi de itirafcı oluyor. Kiminde By Lock var kiminde yok. DersanElerde okullarda çalışan çaycısı çorbacısı bile cezaevinde. Peki Ağa babaları nerede? Ya birileri tarafından kurtarılmışlar,  Ya itirafcı olmuşlar ya kaçmışlar küçük bir kısmı da cezaevinde.  Bu arad FETÖ'den kurtarma ofisleri açılmış neredeyse ve dönen rakamlar uçuk. Yanlış anlaşılmasın sadece Uşak'tan bahsetmiyorum Türkiye genelinden bahsediyorum. 
    Örneğin Uşak'ta ilk operasyondan önce bir iş adamına çöktüklerini iyi biliyorum. İş adamı inkar etti ama bir baktım adam sonradan mağdur olmuş. 
Gelelim şimdi esas konumuza. İsmail balban'ın tüm işadamları çarşı esnafı iyi bilir. Kendisi Eskiden beridir iyi bir cemaatci, ve Cemaat'in kasalarından olduğu herkes tarafından konuşulur. 17 25 Aralık Operasyonlarından sonra Cemaat'in adı FETÖ olmuştur. Tabi bu tarihten itibaren ilişkisini kesmeyenlerde FETÖ'cü olarak anılmaktadır. İsmail Balban ve oğlu  geçtiğimiz yıl Ağustos ayında 21 kişilik bir grup ile birlikte gözaltına alınır, ve gruptaki 21 kişi tutuklanırken sedece onlar Adli Konrol şartı ile serbest bıraklırlar. 
    İsmail Balban serbest kaldığında çok şaşırmıştım. Ancak bir kaç kişi sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakıldığını söylemişti. Nerden bilebilirdim ki o zaman onun çok sağlam bir dünürü olduğunu. 
İsmail Balban ilk olarka gözaltna alındığında panikleyen oğlu İsmail Hakı Balban hemen bankaya koşuyor ve 650 bin lira parayı çekiyor. Sonra bu paraları da dükkanda kumaşların arkasına saklıyor. İsmail Balban'ın FETÖ'den gözaltına alındığını duyan banka ise durumu polise bildiriyor ve İsmail Hakkı Balban'da KOM Şube ekipleri tarafından yakalanıyor. Gözaltına lınıp sorgulandıktan sonra babası ve 21 kişi ile birlijkte adliyeye sevk ediliyor. 
İddialara göre Bu sırada İsmail Hakkı Balban'ın kayınpederi, İsmail Balban'ın ise dünürü olan Ağır abi devreye giriyor. Şimdi sıkı durun Ağır abi kim biliyormusunuz? 
Menzilci işadamlarını9n derneği TÜMSİAD  Başkanı Muhterem Balta. Muhterem Balta ne yapıp ne ediyor işi bağlıyor ve Savcı bahadır Sakaoğlu sadece İsmail balban ve Oğlu İsmail hakkı Balban ile ile ilgili tutuklama değil adli kontrol istiyor. 21 kişiden 19'u tutuklanıp cezaevine gönderilirken TÜMSİAD Başkanının damadı ve dünürü sebest kalıyor. Oysa her ikisinnde de yurtdışı gezisi Bank Asyada para himmet ne istersenzi var. Üstelik her ikisi de 17/25 Aralık sürecinden sonra Bnkasya'ya FETÖ lideri Gülen'in talimatı ile para yatırmışlar. 
    İsmail Balban ve İsmail hakkı Balban için savcu ttutklama isteseydi tutuklanması kesinken Adli kontrol istediği için tutuklama verilmiyor. Savcının tutuklama istememesine de herhangi bir itiraz mercii bulunmuyor. 
    SAVCI BAHADIR SAKAOĞLU'NA SORUYORUZ
İsmail balban ve İsmail hakkı balban için niçin ttutklama istemediniz? TÜMSADİ BAşkanı Muhterem Balta'nın ve Menzil'in devreye girdiği doğrumu. Başka kimler nasıl devreye girdi? Yoksa bizim b,ilmediğimiz başka şeyler mi var.
Bu arada İsmail Balban ve İsmail hakkı Balban ile ilgili olarak FETÖ'den dava açıldı ve dava devam ediyor. Bir çok kişi yakjlaşık bir yıldır tuıtulu yargılanırken onlar tutuksız yargılanıyorlar. 

Cevap hakkınız vardır. 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 13:08
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
sorun savcıda, hakimde, adalette değil.
sorun savcıda, hakimde, adalette değil. - 3 yıl Önce

ya inanın bu durumlardan ben yargı mensuplarının hoşnut olduğunu sanmıyorum. çok şey gündeme geliyor, damatlar, dünürler, siyasi ayaklar. şu kuvvetler ayrımı gerçekten uygulansa, siyaset denen mekanizma düzgün işlese, memlekette adalet sorunu kalmaz. ha denetim yapılsın, şeffaf olsun adalet ama bu denetimi gerçekten bağımsız, özgür ve vicdan sahibi insanlar yapsın.

SIRADAKİ HABER