İPLER KOPTU ALİ ERDOĞAN’IN MHP’DEN İSTİFASI AN MESELESİ

İPLER KOPTU ALİ ERDOĞAN’IN MHP’DEN İSTİFASI AN MESELESİ

İPLER KOPTU ALİ ERDOĞAN’IN MHP’DEN İSTİFASI AN MESELESİ
banner282

MHP Uşak Teşkilatı ile Uşak Belediye Yönetimi arasındaki ipler tamamen koptu.. Günlerdir devam eden sürtüşmenin sonucunda Belediye Başkanı Ali ERDOĞAN’ın her an partiden istifa edebileceği konuşuluyor. Belediye yönetimi ile Parti arasındaki sorunun bir türlü çözülemediği Meclis üyelerinin Teşkilatçı ve Belediyeci diye ikiye ayrıldığı artık gözlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz Meclis toplantısında Teşkilatcı Meclis üyelerinin hiçbir karara evet oyu vermediği gözlenmişti. Bu gün İl Başkanı metin Deniz SAVAŞ ve Ali ÜNALAN’ın birlikte düzenledikleri basın toplantısına teşkilatçı Meclis üyeleri yani UTAŞ Yöneticilerin tamamı katılırken Belediye yönetiminden hiç kimse toplantıya katılmadı.

            Basın mensuplarının ısrarlı sorularına yanıt veren Metin Deniz SAVAŞ  Belediye ile aralarında hiçbir problem olmadığını her şeyin güllük gülistanlık olduğunu iddia etti. Ancak www.usak.tv nin ısrarlı “Başkan ile görüşüyor musunuz” sorusuna cevap veremedi. www.usak.tv yi MHP!yi provoke etmekle suçlayan Metin Deniz SAVAŞ  Parti ve belediyenin uyum içinde çalıştığını iddia etti.

 ALİ ERDOĞAN BAĞIMSIZ KALACAK CHP VE AK PARTİ DESTEK VERECEK

 Parti ile arasındaki sorunları bir türlü çözemeyen Belediye Başkanı Ali ERDOĞAN’ın artık canına tak etti. Daha önce Ahmet BİLGİN olayında gündeme gelen istifa çalkantısı şimdi yeni bir boyut kazandı. O dönemde Ahmet BİLGİN’in Parti yönetiminden istifa etmesini isteyen Ali ERDĞAN hayır cevabı alınca Partiye istifa dilekçesi vermiş bunun üzerine de parti o zaman Belediye başkanlığından da istifa et. Biz partili arkadaşlarla devam ederiz cevabını vermişti. Bunu Ali Erdoğan kabul etmeyince de Ahmet Bilgin yönetimden istifa ettiğini açıklamıştı. MHP Teşkilatı da Ahmet Bilgin’e karşılık UTAŞ Yönetim Kurulu başkanı Metin ÇEKÇEK’in istifa etmesini sağlamıştı. 

İPLER İYİCE KOPTU

 Uşak Belediyesine yüzlerce partili yerleştirilirken temizlik işini yapan Varan Firmasına alınacak işçilerin listesi ve UTAŞ’a alınacak elemanların listesi de hep partiden gitti. İşe alınanların hemen hemen hepsinin torpili olduğu için sık sık problemler yaşandı. MHP İl Başkanı metin Deniz SAVAŞ’ın kapıcısından Merkez İlçe Başkanı Ali ÜNALAN’ın oğluna kadar bir çok kişi Belediyeye yerleştirildi.  

İL YÖNETİMİNİN İSTEĞİ HİÇ BİTMEYİNCE ERDOĞAN İSYAN ETTİ

 

MHP İl yönetiminden sürekli gelen istekler en sonunda Ali ERDOĞAN’ı isyan ettirdi. En son Metin Deniz Savaş AK Partili Belediye döneminde çalışan 4 firma elemanının da işten çıkarılmasını ve yerlerine partiden verilecek isimlerin yerleştirilmesini isteyince ipler iyice koptu. Ali Erdoğan bunu kabul etmedi. Bu olayın yanı sıra MHP İl Yönetimin Mustafa GÜNDÜZ ve Bedii BEŞKAZALIOĞLU’nuda istemediği ve onlarında istifasını istediği günlerdir konuşuluyordu..

 İŞTE SON İDDİALAR..

 

Çok güvenilir haber kaynaklarımız Ali ERDOĞAN’ın AK Partiye geçmek için başvurduğunu doğruladı.. Yine bu haber kaynaklarımız Ali ERDAĞN’ın AK Partiye kabul edilmediğini ancak AK Partinin “Hakkında bir çok soruşturma var. Bu dosyalardan temizlen de gel” cevabını verdiğini Milletvekili Nuri USLU’nun ise Ali ERDOĞAN’ı AK Partiye geçirmek için olağanüstü bir çaba gösterdiğini iddia etti.

            AK Partili yöneticilerin Ali ERDOAĞAN’a “bağımsız kalırsan mecliste destek veririz” sözü verdiği ve her Ali ERDOĞAN’ın MHP’den istifa edebileceği gelen bilgiler arasında.

UTKU DEMİRÖZ KRİZİ ARTIRDI           

Belediye Yönetimi ile MHP İl Yönetimi arasındaki gerginlik Ali ERDOĞAN’ın dışladığı Utku DEMİRÖZ’ün fason firmasına UTAŞ’tan 70 Bin lira aktarılması ile hat safhaya ulaşmıştı. Bir zamanlar Ali ERDOĞAN ile her yere giden onun gezilerine katılan ve onun akıl hocası konumunda olan Utku DEMİRÖZ fasoncu firmalarına 65 Bin lira civarında para aktarınca Ali ERDOĞAn tarafından Atatürk kültür Merkezin başından alınmıştı. Ali ERDOĞAN ile arası bozulan Utku DEMİRÖZ bu defa teşkilatın yanında yer alarak UTAŞ Yönetimine girmiş ve ve girer girmezde UTAŞ’tan Utku DEMİRÖZ’ün fasoncum dediği Ekrem ÇOHODAR’a 70 Bin 800 TL para aktarılmıştı..

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER