BU FOTOĞRAF 4 KİŞİYİ KOLTUĞUNDAN EDİYOR

BU FOTOĞRAF 4 KİŞİYİ KOLTUĞUNDAN EDİYOR

BU FOTOĞRAF 4 KİŞİYİ KOLTUĞUNDAN EDİYOR
banner282

www.usak.tv de yayınlanan bu fotoğraflar Okul Müdürü Müdür yardımcısını ve rehber öğretmeni görevinden etti. Aynı soruşturma ile ilgili olarak Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Latif ÇAĞLAYAN’ın da görevden alınması istendi.

Geçtiğimiz aylarda yayınladığımız Ömer Bedrettin Uşaklı İlköğretim Okulu ile ilgili olarak haberimiz üzerine başlatılan soruşturma nihayet tamamlandı.

Okulda sık sık bıçaklama, kavga, taciz gibi olaylar meydana gelmesi ve disiplinsizlik nedeniyle yaşanan olayların sorumlusu olarak Okul Müdürü Alaettin ÖZTÜRK, Müdür Yardımcısı Davut ÖZTÜRK ve Rehber Öğretmen Sevgi GÖK bu okuldaki görevlerinden alındılar. Okul Müdürü Alaettin ÖZTÜRK ve Davut ÖZTÜRK idareci olarak değil öğretmen olarak başka okullara atnacaklar. Ömer Bedrettin Uşaklı İlk Öğretim Okulunda yaşanan olayları ve idarenin başıboşluğunu www.usak.tv tüm detayları ve resimleri ile yayınlamıştı. Nerdeyse bir kaç yıldır okulda sürekli sorun yaratan, Hatta işi Müdür yardımcısına bıçak çekmeye kadar götüren öğrenciler yayınımızdan hemen sonra anında başka okula gönderildi.

 USAK.TV HABERİ BÖYLE DUYURMUŞTU

REZALETLERİN SORUMLUSU MÜDÜR MÜ?

 www.usak.tv nin Ömer Bedrettin İlköğretim Okulunda öğrencinin elinde bira ile  çekilmiş resimleri adeta olay yarattı. Bıçaklama olayına adı karışan M.D adlı öğrencinin resimlerini gören yüzlerce Uşaklı ve Ömer Bedrettin Uşaklı İlk Öğretim Okulu öğrenci velileri telefonlarımızı aradı. Gelen telefonlar üzerine yaptığımız araştırmada bu okulda yaşananların gerçek sorumlusunun Okul Müdürü Alaettin Öztürk olduğu ortaya çıktı. Milli eğitim Müdürü Recep düzgün bu müdür hakkında defalarca soruşturma açmış, uyarmış görevden almak istemiş ancak bir türlü başaramamış. Çünkü İddialara göre Müdür AK Partili bir yakını sayesinde hem paçayı yırtıyormuş.

 Biliyorsunuz iki gün önce Ömer Bedrettin Uşaklı ilköğretim okulunda, öğrenciler arasında bıçaklama olayı oldu. 

Bu okulda neler olduğu ile ilgili araştırma yapma zorunluluğu hissettim. Çünkü o kadar cok öğrenci velisi aradı ki, bizde bu olaya kayıtsız kalamadık.

 Nitekim detaylı bir araştırma yaptık ve inanılmaz kötü bir okul müdürüyle karsılaştık.

 

  Ömer Bedrettin Uşaklı İlk Öğretim okulu Uşak ın 1700 öğrenci mevcuduyla en kalabalık ve büyük okulu.

Ancak bu okulumuz geçmşte başarılarla dolu tarihini 6–7 senedir arar duruma gelmiş. İçler acısı bir başarısızlık ve gerileme sürecine girmiş.

 

    Çok geçmişe gitmedik; Bundan 1,5 sene önce. Bu okulda okuyan bir kız öğrenci, okuldaki ders disiplininden uzak olduğu için, sosyal hayatta yanlış arkadaşlıklar kuruyor ve

Kendi evlerinin balkonuna kendisini asarak yaşamına son veriyor.

 

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl haftada bir, bilemediniz on beş günde bir, Ömer Bedrettin Uşaklı İlk Öğretim Öğretim okulunda taşlı sopalı olaylar yaşanıyor, ve polise yansıyor. İddialara göre bazı öğrenciler arkadaşlarından haraç alıyormuş. Ancak harçlıklarını vermek zorunda kalan öğrenciler şikayetçi bile olamıyormuş.

MÜDÜR YARDIMCISI REHİN ALINMIŞ

Bundan üç ay önce, okula yeni gelen Müdür Yardımcısı F.K. odasında, Ahmet isimli bir öğrenci tarafından, bıçaklı saldırıya uğruyor. Öğrenci, öğretmenler tarafından ve Polis tarafından etkisiz hale getiriliyor. Olay emniyete yansıyor.

ÖĞRENCİ OKULDA ALKOL KOMASINA GİRMİŞ

Bunda iki ay önce Ferhat isimli bir(f.g.)öğrenci okulda, öğretim esnasında alkol alıyor ve alkol komasına girip duvarlara basını vurmaya başlıyor.

Arkadaşları ve öğretmenler Ferhatçı zorla atkısız hale getirip,  okul bahçesine getirilen ambulansla devlet hastanesine gönderiliyor, yoğun bakıma alınıyor.

TACİZ BIÇAKLAMA KAVGA HEPSİ BU OKULDA

Gecen hafta M.D. isimli bir öğrenci, bir kız öğrenciye okul devam ederken, taciz etmeye kalkışıyor. Kız öğrencinin çığlıklarını duyan öğrenciler,Kızı kurtarıyor. Veli şikâyet ediyor ve Emniyette işlem yapılıyor.

 

Son olarak da iki gün önce yaşanan, okulun içinde 3.katta bıçaklama olayı. Düşünün, ders başlamış, beş, on dakika olmuş, dışardan biri okula giriyor ve

Koridorda bıçaklı savaş. Öğrenciler çığlıklar içinde. Acı olan ortada uç bıçak var ve koridorda kim varsa savruluyor bıçaklar. İdareciye bile bıçak savruluyor. Ve inanın çok az hasarla atlatılmış olay.

Beş, altı öğrenci okul bahçesinde soka girip bayılıyor. Öğretmen arkadaşların ve velilerin dediğine Gore, çok fazla sayıda öğrencinin psikolojisi ciddi hasar gördü,

 En az okul iki gün tatil edilmeliydi, diyorlar.

  Tabiî ki bu olaylarda ilk aklıma gelen okul müdürü Alaattin ÖZTÜRK.

 NEDİR BU OKULDA Kİ, DİSİPLİNSİZLİK?

NEDİR BU VURDUMDUYMAZLIK?

 Sitemizi arayan veliler, “Bu müdür, bu okula 7 senedir hiç bir şey vermedi. Her gecen gün okul daha da kötüye gidiyor,

Bu adamı bu okuldan almak için bir dehamı öğrenci ölmesi gerekiyor. Çocuklarımız bulanımda kurtarın bizi bu adamdan” diye feryat ediyorlar.

 

Araştırdığımızda okul müdürü Alettin ÖZTÜRK bu okula gelmeden önce, bu okul, basarı anlamında, Uşak’ın sayılı okullarındanmış. İlk 10–15 okul içindeymiş.

Ama 2010 Ocak ayında Ömer Bedrettin Uşaklı İlköğretim Uşak’ta 73.sırada.(Sanırım Uşakta 80 il öğretim okulu var). Yani efsane okul sonunculuğa oynuyor. Hemde 1700 öğrencisiyle.

 

AĞAÇLARI KESTİRMİŞ SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ KURTULMUŞ

 

  Araştırmalarımda Okul Müdürü Alaattin Öztürk geçen yıl okulun arkasındaki(Eski izzettin Çalışlar lisesi binasındaki) 6 adet 20 yıllık ağaçları kesmiş ve bu yüzden soruşturma geçirmiş.

Her halde müdürümüzü ağaçlar rahatsız etti. Soruşturma esnasında duyumuma göre, ağaçlar kuruduğu için kestim demiş. Ama öğrenciler, “Ağaçlar canlıydı mudur kestirdi,

Ders esnasında Beden eğitimi öğretmenleri bize ağaçları kalorifer dairesine taşıttı dediler”

 

BU TUVALETLERE NASIL ÖĞRENCİ GİRER? 

2009–2010 öğretim yılı basında veliler, okulun tuvaletlerinin fotoğraflarını çekip, Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderiyor.Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün velililere,

ilgilerinden dolayı teşekkür edip, hemen arabasına atlayıp.Okula gidiyor.Tabi ki soruşturma acıyor. Ama hala müdür okulda...

 Aşağıda görünce kusmamanız için sadece bazı fotoğrafları yayınlıyoruz.

Şimdi ise tuvaletler yenilenmiş. Ancak yine pislikten geçilmiyormuş. Ama ilginç olan, hala tuvaletlere temizlik kontrolü yokmuş. Pislikmiş yine tuvalet lavabolar. AYIP)

   HANGİ İNSAN BU TUVALETLERE GİRMEK İSTER.

   HANGİ ÖGRENCİ BU TUVALETLERE GİRMEK İSTER.

  HANGİ VELİ ÖGRENCİSİNİ BU OKUL BAHCESİNE GÖNDERİR.

SAYIN OKUL MUDURU A.Ö. SEN COCUGUNU NU BU OKULA, BU TUVALETLERE GÖNDERİRMİSİN...

YAZIKLAR OLSUN...

 SORUYORUM SANA OKUL MÜDÜRÜM...

NEDİR BU PİSLİK,

NEDİR BU BASARISIZLIK.

NEDİR BU ÖGRENCİLERİN OKULDAN KAÇIP, İNTERNET CAFELERE KAÇIŞI,

NEDİR BU BICAKLAR,

NEDİR BU ALKOLLÜ ÇOCUKLAR,

NEDİR BU İNTİHAR EDEN ÖGRENCİLER...

Ben bu resimleri GÖRÜNCE, NEDEN OLDUGUNU ANLAMAKTA ZORLANMADIM. BU OKULDA MÜDÜR YOK, EGİTİM YOK.

Sakın ola ki MUDÜRÜM DEMESİN, ÖGRENCİ POTANSİYELİ ZAYIF, VELİ POTANSİYELİ ZAYIF DİYE. BU OKUL,1700 ÖGRENCİLİ, EN MERKEZİ YERDE VE O BÖLGENİN EN SEÇKİN

AİLELERİNİN COCUKLARI GELİYOR. DAHA NE OLSUN...

DÜŞÜNÜN 6–7 YAŞINDA TERTEMİZ ÇOCUKLAR GELİYORLAR VE 5 SENEDE ALKOLİK VE BIÇAK TASIYAN İNSANLAR OLUYORLAR.

BUNUN GÜNAHINI BİRİLERİ ÇEKMELİ.

COK İLGİNÇDİR, BU OKULDA ARASTIRDIM GECEN SENE 6 TANE SINIF MEZUN VERMİS(bu da 200 E YAKIN öğrenci demek). , SADECE, BİR ÖGRENCİ FEN LİSESİNE GİREBİLMİS.

SANIRIM BUDA, BAŞARI, NE DİYEYİM...

 

Evet Sayın Valim, sayın Milli eğitim Müdürüm İşte Her hafta olay çıkan Ömer Bedrettin Uşaklı İlk Öğretim okulunun hali bu. Daha Eşme’deki Umut’un acısını unutmadan yeni Umutları kaybetmeyelim, yeni çocuklar intihar etmesin, yeni çocuklar birbirlerini bıçaklamasın. Bu rezalete artık bir son verin.

 

 

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER