BAŞKANIN KAÇAK DUBLEX'İNİN TADİLATINI KİM YAPTI FATURASINI KİM ÖDEDİ?

Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın kaçak Dublex'i ile ilgili çarpıcı iddialar var.

BAŞKANIN KAÇAK DUBLEX'İNİN TADİLATINI KİM YAPTI FATURASINI KİM ÖDEDİ?
banner601
 Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın Karakıran Ayaklı Su Deposu yakınlarında yeni bir ev aldı.

Yaşam Kent Sitesinin en üst katını alan Cahan  Bu eve de taşınmadan önce bir kat fazladan çıkarak evi dublex hale getirdi ve binlerce liralık tadilat yaptırdı. Bir belediye başkanının daire almasına ve tadilat yaptırmasına kimsenin bir şey diyeceği olamaz. Ancak bu tadilat yasalara aykırı olarak amacını aşmış ve bir kat çıkılmışsa kaçak konumuna düşer ve bunu da şehrin beledi-ye başkanının yapması uygun değildir.  Başkan kaçak yapı yaparsa iş imam cemaat hikayesine döner.

Bu ev ile ilgili esas iddia bambaşka. İddialara göre bu evin tadilatı Uşak Belediyesinin şirketi UTAŞ’ın Tek beton bayisi aynı zamanda Uşak Beton’un sahibi Mustafa Gündüz. Tarafından yapıldı. Hadi diyelim ki bu da normal. Nurullah Cahan Parasını vermiş yada vememiş yaptırmış olabilir diyebilirz. Ama esas iddia bu evin tadilat masraflarının UTAŞ’a fatura edildiği ve UTAŞ’tan ödendiği.

Biz bunu günlerdir Facebook sayfamızdan soruyoruz ancak Belediye başkanı Nurullah Cahan ve Mustafa Gündüzden cevap alamadık. Şimdi buradan tüm Uşak önünde soruyoruz.

“Sayın Nurullah Cahan eviniz için tadilat ruhsatı aldınız mı? Evinizin Tadilatı 80 Bin lira civarında mı tuttu? Tadilatı kim yaptı. Fatura kime kesildi ve kim ödedi? Siz Uşak Belediye başkanı olarak seçilmeden önce şeffaflık sözü vermiştiniz ve bu sözünüzün arkasında durarak bu soruları cevaplamanızı ve Tadilat masraflarının faturalarını basınla paylaşmanızı istiyoruz.

Kimseyi suçlamıyoruz ancak Şehrin belediye başkanının hakkındaki iddialara şeffaflıkla cevap vermesini bekliyoruz. 
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 07:25
banner600
YORUM EKLE
YORUMLAR
yorumcu
yorumcu - 4 yıl Önce

başkan ve yardımcıları hakkında ki bu iddalara karşı bir cevap da akp yönetiminden bekliyoruz. sonuçta başkanımızı aday gösteren ve seçimleri kazanan parti ak parti.

sesiz
sesiz - 4 yıl Önce

yapanlar kendi adamları utaş mustafa gündüz üzerinden ödemeler yapıldı

HAYDAR
HAYDAR - 4 yıl Önce

henüz yetkili bir ağızdan açıklama gelmedi galiba??? bu yetkililer neden susar acaba??

SIRADAKİ HABER