AMERİKAN ŞEREF MADALYASI ÖDÜLLÜ REKTÖR SAVAŞ FETÖ İLE MÜCADELEDE TARİH YAZDI!

AMERİKAN ŞEREF MADALYASI ÖDÜLLÜ REKTÖR SAVAŞ FETÖ İLE MÜCADELEDE TARİH YAZDI!

Uşak Üniversitesi Rektörlüğünden 23.07.2020 tarihinde Akademik ilan verildi. Verilen akademik ilanın Genel Açıklamalar kısmının 8. Maddesinde;

Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere herhangi bir terör örgütüyle irtibatı veya iltisakı bulunmaması gerekmektedir”

gibi çok önem verdiğimiz net bir ifade bulunmaktadır. Hal böyle olunca Rektörümüzün göreve başlarken verdiği sözler ve uygulamaları, yaptıkları ile ilgili bir derleme yapalım dedik. Eee nerden baksanız 3 yıla yakın zaman oldu. Nereden nereye gelmişiz?

Hizmet Ehli  Zatıalinizin ve Ekibinizin   Teşekkürü Hak Eden Faaliyetlerini  Şahsınızın Nezdinde Geleceği İle Oynanan Uşaklılara Sunuyorum.

            Bildiğiniz gibi rektör Sait ÇELİK iftirayla içeri alındıktan sonra önemli bir Doçentin (1) Profesörlüğü gelmişti. O da ne? İstihbarattan bu doçentin FETÖ ile iltisaklı bilgisi geldi.     Sayın DALKIRAN,  Rektör Sait ÇELİK’e FETÖ’cüdür diye iftira atarak ifade veren FETÖ iltisaklı bu  kişiyi  profesör yapmak istedi. Fakat kendisinin de başkanı olduğu atama komisyonu üyelerinden Eğitimden M.Ç, Rahmetli S.Ş, Fen-Edebiyattan A.Y.  FETÖ iltisaklıdır atanamaz diye rapor tuttu. Israr edilince FETÖ iltisaklıdır gerekçesiyle bir kez daha atanamaz raporu tutuldu. Atanması biraz ertelendi. Fakat Sayın DALKIRAN KOMİSYON RAPORUNA RAĞMEN BU ATAMAYI YAPTI…

Sayın SAVAŞ bu süreçte  büyük Bilim adamı ve FETÖ mücahidi imiş gibi,   göreve geldiniz. Öğrenciniz ve köylünüz FETÖ iltisaklı bu şahsı önce Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi ve Rektör Danışmanı ve ardından Rektör Yardımcısı yaptınız.     Rektör Sait ÇELİK’e FETÖ’cüdür diye iftira atarak ifade veren FETÖ iltisaklı KİŞİLERİ DEVRİ REKTÖRLÜĞÜNÜZDE ÜNİVERSİTENİN EN ÜST DÜZEY İDARECİSİ YAPMA ŞEREFİNE NAİL OLDUNUZ. HATTA ÜNİVERSİTENİN BAŞINDA ÇOK DURMADIĞINIZ İÇİN   ÜNİVERSİTEYİ ONA EMANET ETTİNİZ. Biz de sizin FETÖ ile mücadelenizi ayakta alkışladık!

            Göreve gelir gelmez Uşak Valiliği İl Olağanüstü Hal Bürosu’nun 22.06.2017 tarihli yazısı ile iltisağı bildirilmiş Fen-Edebiyat Fakültesinden hocamız R.A’yı, bünyesinde çok sayıda vatanperver ve FETÖ ile uzaktan yakından ilgisi olmayan profesör varken Eğitim Fakültesine DEKAN yaparak ÜNİVERSİTEYE VERDİĞİNİZ MESAJ İÇİN özellikle teşekkürü hak ettiniz. FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ayakta alkışladık!

Ayrıca hakkındaki bilgi ve belgeler Ulusal medyada yayınlanıp tıklanma rekorları kırarken Sayın FETÖ iltisaklı DEKANINIZI görevden almayarak kendisine SAHİP ÇIKTIĞINIZ İÇİN, gücünüzü takdir ettik ve FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ayakta alkışladık! İltisaklı Rektör Yardımcısı İltisaklı Dekan sahibi b ir rektörü kudretini takdir etmemiz ve alkışlamamız mümkün değildi elbette. Alkışladık bir daha alkışladık!

İltisaklı DEKANINIZIN başka bir iltisaklı öğretim üyesini (aynı zamanda MYO Müdürü olan M.A.K’ı) intihalden kurtarıp, aynı zamanda iltisağı bildirildiği için atanmasında tereddüt yaşayıp 5 ay kadar sonra bir  cesaretle eşini de Doçent kadrosuna atayarak ÜNİVERSİTEYİ NİTELİKLİ HALE GETİRDİĞİNİZ İÇİN’de teşekkürü hak ettiniz. FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ayakta alkışladık!

Eğitim Fakültesinden, Mimarlık Fakültesinden açıktan atamalarda  Mühendislik Fakültesinden, güvenlik soruşturmaları iltisaklı geldiği halde çeşitli kademelerdeki öğretim elemanlarının atamalarını yaparak, BİR YANDAN FETÖ İLE MÜCADELE BİLİNCİ GÖSTERİRKEN DİĞER YANDAN ÜNİVERSİTENİN KADROLARINI NİCELİKSEL OLARAK ARTTIRDIĞINIZ İÇİN’de teşekkür ederiz. FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ayakta alkışladık!

İİBF’de Prof. kadrosu bekleyen çok sayıda hoca varken onlara kadro vermeyip, Türkiye’de hiç Profesör kalmamış gibi FETÖ ile ilişkisi bilinen ve 15 Temmuz sonrası kapatılan Gediz Üniversitesi’nin kurucu kadrosunda yer alan bir Profesörü üniversitemize kazandırarak ÜNİVERSİTEMİZE GEDİZ ÜNİVERSİTESİNİN KERAMETLERİNİ DÜŞÜNDÜREN BİR DEĞER KAZANDIRDIĞINIZ İÇİN’de teşekkürü hak ettiniz. FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ayakta alkışladık!

Haklarında işlem yapılan FETÖ’cü Araştırma görevlilerinin sınavlarını gerçekleştiren FETÖ iltisaklı BEYİN KADROSU JÜRİ ÜYELERİNE dokunulmadığını fark eden, dahası M.S’nin bu anlamda verdiği isim listesinin hasır altı yapılarak işlem yapılmadığını ortaya çıkaran ve bu konunun bilgi ve belgelerini toplayarak dosya oluşturan ve FETÖ Soruşturma Komisyonu Başkanı olarak sizden işlem başlatmaya onay isteyen, Sadiye TUTSAK’ı FETÖ komisyon başkanlığı görevinden ivedilikle alarak ÜNİVERSİTEYİ BÜYÜK BİR DRAM’DAN KURTARDIĞINIZ İÇİN, de teşekkürü hak ettiniz. FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ayakta ve dahi avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışladık! 

FETÖ/PDY soruşturma komisyonunda görevliyken ifadeye çağırılan FETÖ’den açıktaki kişilere yüzlerine karşı “sen FETÖ’cüsün” dediği iddiasıyla Rektörlüğe şikayet edilen M. BAYANSALDUZ’u daha 6 ayı dolmadan görevden alarak FETÖ’cülere KORKU SALDIĞINIZ İÇİN, her konuda hukuka sadakat gösterdiğiniz gibi,  FETÖCÜLERİN HUKUKUNA SAHİP ÇIKMAKTA GÖSTERDİĞİNİZ ÜSTÜN BİLİNÇ İÇİN DE  TEŞEKKÜRÜ hak ettiniz.  FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ayakta alkışladık!

FETÖ iltisaklı isim listesi (halen Uşak’ta görevli bulunan bir üst düzey bürokratın eşinin isminin de olduğu iddia edilen liste) veren M.S’ye ve A.G.B’ye çeşitli sebeplerle soruşturma açarak veya bu soruşturmaları uzatıp, ÜNİVERSİTEDEKİ İNSANLARI SİNDİRDİĞİNİZ İÇİN, HATTA FETÖ’CÜ OLMAYANLARIN HUKUKUNA SAHİP ÇIKMAMAKTA GÖSTERDİĞİNİZ EŞSİZ BİLİNÇ DE TEŞEKKÜRÜ HAK ETTİ!  FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ayakta alkışlıyoruz!

Uşak Üniversitesine yıllarca fedakâr bir şekilde hizmet etmiş 100’den fazla insan kadro beklerken, bunu umursamayarak son 5 yılda doğru düzgün yayın yapmamış, emekliliği gelmiş, geldikten sonrada üniversite adına yayın yapmayan ve katkı sağlamayan insanları,    hatta hileli jürilerle ÜNİVERSİTEMİZE KAZANDIRDIĞINIZ İÇİN ve Üniversitenin içini boşalttığınız için de teşekkür ediyoruz.

Bölümünüzde nitelikli aday varken,  Süleymancı bilinen, 3 kişi arasında sıralamada    3. olan, Eğitim fakültesinde B.S.’ın çok zayıf bir adamını jüri oyunlarıyla  teklif ettirip kadroya atayan ABD şeref madalyalı bir rektör olarak, Akademik kadroları iş ve işçi bulma kurumu kullanıp  torpil ve iltimasa kurban eden  büyük bir bilim adamı olarak, bu tür uygulamalarla üniversitesini mahkemelik eden bir rektör olarak,  kendi yetişmiş akademisyenlerini başka üniversitelere kaptıran bir rektör olarak, sizi oraya atayan siyasi iradeye vefa göstermektense FETÖ iltisaklılara vefa gösteren  bir rektör olarak,  size teşekkür etmemek ve  alkışlamamak mümkün mü?   Deli gibi alkışlamaya devam ediyoruz…

Üniversitemize ilk 50 üniversite hedefi koyup 122. sıradan alarak daha üst sıralara taşıma sözü verip bu sözünüzü tuttuğunuz ve rakamsal olarak !!! ÜNİVERSİTEYİ YUKARI SIRALARA YÜKSELTTİĞİNİZ İÇİN de  teşekkür ediyoruz. 

SONUÇ OLARAK BÜYÜK İLİM ADAMI Ekrem SAVAŞ’a UŞAK TV AİLESİ VE UŞAKLILAR OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. 

Sayın Rektörüm; haddimize değil ve siz çok detaylı bir araştırma yapıyorsunuzdur mutlaka ama yine de birkaç soru sormadan  geçemeyeceğiz.  Zira Kamuoyu bu konuda oldukça duyarlı ve cevap bekliyor;

Usak.tv olarak yaptığımız  araştırmalara göre üniversitemizde 3 kişi ASKERİYE/ORDU  kökenlidir. Bunlardan ikisi FETÖ’cülerin merkezi İİBF Fakültesinden Y.B ve M.Ü.Ş’dır. 

 M.Ü.Ş.daha önce gözaltına alınmış ve hakkında işlem yapılmıştır. Mezun olduktan sonra herkes işsiz güçsüz gezerken 4 yılda 5 ayrı kamu görevine üstün meziyetlerinden dolayı atanabilme başarısını gösteren, kurum beğenmedikçe başka bir kuruma geçebilen veya oraya gönderilen, yani kamu kurumlarını yol geçen hanı gibi kullanarak sürekli yer değiştirebilme kabiliyetine sahip   bu kişi hala görevdedir ve hakkında sadece soruşturma vardır! Açıkta bile değildir. Halbuki savcılık tarafından üniversiteye gönderilen dosyasında;

HTS kayıtlarının analizinde FETÖ/PDY yapılanmasının içinde yer aldığı, faaliyetlerde bulunduğu, Örgüt yöneticileri Yusuf B.Y., Ahmet A., Milli Eğitim Ağabeyi Halil K ile başta olmak üzere birçok şüpheli ile irtibatlı olduğu, üniversitede çalışırken FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarıyla işbirliği yaptığı, Öğrencilere FETÖ tarafından eğitim imkanı sağladığı, IŞIK EVLERİNDE ev abisi olduğu” yazıyor.

SAVCILIĞIN YAZISINI BİLE TAKMAYARAK HAKKINDA İŞLEM BAŞLATMAMA İRADESİNİ GÖSTERDİĞİNİZ, BU TÜR ADAMLARA  BAŞKALARINA İFTİRA ATMA FIRSATI VERDİĞİNİZ İÇİN DE AYRICA  TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYORSUNUZ!

Ayrıca savcılık tarafından üniversiteye gönderilen dosyada yer alan tüm bilgi ve belgelere rağmen ısrarla görevinin başında tutmayı tercih ettiğiniz M.Ü.Ş’ın  askeriye kökenli Y.B’nin bir birine çok yakın,  halk tabiriyle kanka olduğunu biliyorsunuz.  Profesörlük kadrosunu usulsüz yönetim kurulu kararlarıyla da olsa almayı bekleyen İİBF öğretim üyesi Y.B.’ kadro vermekte ısrar ediyorsunuz. Dahası İİBF’nde bu adamları deşifre den FETÖ ile mücadelede en ön safta yer alan M.S’yı, sözde duyumlarınızı bahane ederek M.S.’yi komisyona çağırıp haddini bildirmeyi ihmal etmediğiniz  için ayrıca TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYORSUNUZ! FETÖ İLE MÜCADELE ETMEYE ÇALIŞANLARIN ÜMİDİNİ YOK ETME YOLUNDAKİ BAŞARILARINIZ GÖZDEN KAÇMIYOR. FETÖ ile mücadelenizi bir kez daha ve ayakta alkışlıyoruz!

Bilindiği üzere FETÖ ile ilgili her gün operasyon yapılmakta ve bu operasyonların büyük bölümünü de ASKERİYE oluşturmaktadır.  Şimdi yeni merakımız şunlardır;

  • Neredeyse her iki askeriye mensubundan birinin FETÖ’den işlem gördüğü ülkemizde bu şahıslarla ilgili araştırma yapmak aklınıza gelmedi mi? Cumhurbaşkanımızın en yakınındaki 6 yaverden 5’inin örgüt mensubu olduğu bir ülkede sizden bu araştırmayı yapmanızı beklemek çok mu? Bu şahısların örgüt mensubu olup olmadığının araştırılması gerekmez miydi? Yoksa araştırma yapmanızı engelleyen bir şey mi var?
  • ASKERİYE kökenli  ve birbirine yakın olan bu 2 kişi hakkında ASKERİYE’den iltisaklı olup olmadığına yada kimlerle irtibatlı olduklarına ve asker arkadaşlarının akıbetine dair bilgi istendi mi??
  • Ankesörlü telefon soruşturmalarının bu kadar yoğun olduğu bir dönemde bu kişiler hakkında şikayet oldu mu? Bu kişilerin ismini veren itirafçılar bulunmakta mıdır? Araştırıldı mı?

Sayın Rektör biliyorsunuz daha önce haber yaptık. Cevap vermek zahmetinizde bulunmadınız. Sukut ikrardan gelir ilkesi gereğince konuyu daha ayrıntılı olarak tekrar gündeme getiriyoruz.

 Sizin FETÖ’cü olmadığınızı düşünüyorduk. Ancak Sait ÇELİK’in bir iftira ile görevinden uzaklaştırılmasından sonra FETÖ’cülerin sizin yönetiminizde tüm üniversiteye hakim oldukları ve FETÖ soruşturmalarının karartılarak FETÖ’cülerin himaye edildikleri kanaatine varmış bulunuyoruz.

 Atamanızda sayın Cumhurbaşkanımızın imzası var. Sizin nasıl bir ilişkiler ağı içinde olduğunuzu ve FETÖ ile Nasıl mücadele ettiğinizi Sayın Cumhurbaşkanımız bilmek zorunda ve bilmeli!

 Eşme’ye sendika faaliyetleri nedeniyle giden ve orada FETÖ aleyhine konuşan bir öğretim üyesinin odasını basıp “Sen Fethullah Hocaefendi hakkında nasıl böyle konuşursun” diye hesap soran FETÖ iltisaklı ve irtibatlı kişileri rektör yardımcısı yaparak FETÖ ile mücadelede harikalar yarattığınızı Sayın Cumhurbaşkanı bilmek zorunda ve bilmeli!

 İİBF hocalarınca Üniversitede kadrolaştırılan ve yargıda 7 ila 10 yıl arasında hapis cezalarına  mahkum olan araştırma görevlilerini üniversiteye alarak FETÖ kadrolaşması yapan  bilim adamı jürilerin FETÖ  soruşturmasının yapılmasını engellediğinizi Sayın Cumhurbaşkanı bilmek zorunda ve bilmeli! Bu iş böyle gitmez gitmeyecek…!

Sayın Rektör bu hususlarda sizden gelecek Kamuoyunu aydınlatıcı, tatminkar cevapları yayınlamaktan onur duyacağız. Bu bağlamda yapacağınız her türlü samimi açıklamaya yer vereceğiz. Uşak Üniversitesi üzerindeki ulusal basına da gündem olan FETÖ şaibelerini kaldıracak uygulama ve açıklamalarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Vereceğiniz cevabı bu köşeden yazacak  ve toplumumuzu bilgilendireceğiz.…!!!

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 12:33

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER