İSTANBUL’DAKİ KARAHALLILILAR KEŞKEK GECESİNDE BULUŞTU

Karahallılar Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Hanımlar Komisyonu tarafından İstanbul’daki Karahallıları bir araya getirmek,  gelenek ve görenekleri yaşatmak amacıyla 17.02.2018 tarih akşamı Merter’deki vakıf merkezinde bir gece düzenledi.

İSTANBUL’DAKİ KARAHALLILILAR KEŞKEK GECESİNDE BULUŞTU
banner628
banner601

Vakfa gelir getirmek için düzenlenen ve menünün tamamı Karahallılı hanımlar tarafından hazırlanan geceye 110 kişi katıldı. Katılanlar arasında; Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan ve ailesi,  Uşaklılar Vakfı başkanı Rahmi Ekiz, yönetim kurulu üyeleri Nafiz Çavdar, Ersin Kutluay, Selahattin Özkır  ve Salih Samur, Hasköy eski belediye başkanı Mustafa Alkan, Karahallılar Vakfı başkanı Bekir Sağsöz ve yönetim kurulu üyeleri, Karahallılar Vakfı kurucu başkanı Prof. Dr. Servet Karahan, eski başkanlardan Dr. Ercüment Bursalı ile Kütahya’dan gelen Ahmet Arslan ve eşi de bulunmaktaydı.
Keşkek Gecesi adı verilen Karahallı düğün yemekleri geleneğinin sergilendiği gecede misafirlere; pirinç çorbası, etli nohut, turşu, keşkek, un helvası ve Uşak’tan özel olarak getirilen baklava ikram edildi.
Yemek servisinin ardından sahne alan Karahallılar Vakfı Korosu Uşak türküleri başta olmak üzere Ege türküleri ve sanat müziği eserlerinden oluşan bir konser verdi.
Unutulmaz tatlardan oluşan yemek sonrası hemşehriler arasında yapılan sohbetlerle gece sona erdi.
Haber Foto: Mehmet ÇOLAK

YORUM EKLE
YORUMLAR
karahallılı
karahallılı - 3 yıl Önce

keşkek gecesinde buluşacağınıza karahallıya faydanız olsun.

SIRADAKİ HABER