İSTANBUL’DAKİ KARAHALLILAR TARHANA GECESİNDE BULUŞTU

İstanbul’da faaliyet gösteren Karahallılar Vakfı her yıl kış aylarında düzenli olarak yaptığı “Geleneksel Tarhana Gecesi” adlı organizasyonla İstanbul’da yaşayan Karahallılıları bir araya getiriyor.

İSTANBUL’DAKİ KARAHALLILAR TARHANA GECESİNDE BULUŞTU
banner599

Karahallılar Vakfı bünyesinde faaliyet yürüten Gençlik Komisyonu’nun organize ettiği ve bu yıl 28. düzenlenen Tarhana Gecesi 04.03.2018 tarih akşamı Sultangazi Belediyes-i Sahra Sultan Davet Salonu’nda yapıldı.
  Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan, Egeliler Birliği Dernek başkanı Hüseyin Reşit Öz ve Uşaklılar Vakfı başkanı Rahmi Ekiz ile Karahallılar Vakfı eski başkanlarının da  konuk olarak bulunduğu ve 700 davetlinin katıldığı gecede Egeli ünlü türkücü Tolga Çandar sahne aldı.
Vakıf başkanı Bekir Sağsöz’ün yaptığı açılış konuşmasının ardından bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yemek servisi yapıldı. Her zaman olduğu gibi bu gecede de Karahallı’dan getirilen tarhanadan pişirilen tarhana çorbası ikram edildi.
Yemek servisiyle birlikte sahneye çıkan Karahallılar Vakfı korosu Uşak türkülerinden oluşan bir konser verdi. Koronun seslendirdiği türküler misafirler tarafından ilgiyle dinlenerek alkış topladı.
Karahallılar Vakfı’na yapmış olduğu katkı ve manevi desteklerden dolayı; Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Arslan, Karahallılar Vakfı kurucu başkanı Prof.Dr. Servet Karahan ve dönem başkanı Bekir Sağsöz’e birer plaket verildi. 
Gecenin bir başka sürprizi ise Karahallılı iş adamlarının katkı sağladığı çeyrek altın, tektaş yüzük ve çeşitli hediyeler bilet numarasına göre çekilişi yapılarak kazanan davetlilere verilmesi oldu.
Daha sonra sahneye çıkan Karahallılar Vakfı folklor grubu Ege yöresi oyunlardan oluşan bir gösteri yaptı. Yerel kıyafetler giyen ekibin gösterisi alkışlarla izlendi.
Gecenin final bölümünde sahneye çıkan Muğlalı ünlü sanatçı Tolga Çandar, Ege türkülerinden oluşan bir muhteşem bir konser verdi.
Saat 19.00’da başlayan Tarhana Gecesi geç saatlere kadar devam etti.
Haber Foto: Mehmet Çolak

banner595

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 00:05

Kazım ŞEN

banner592
YORUM EKLE
banner591
SIRADAKİ HABER