EGEBİR GENEL KURULUNDA EGE RÜZGARI ESTİ

İstanbul’da faaliyet gösteren Egeli 30 vakıf ve derneğin bir araya gelerek oluşturdukları (Egebir) Egeliler Birliği Derneği’nin olağan genel kurulu yapıldı.

EGEBİR GENEL KURULUNDA EGE RÜZGARI ESTİ
banner628
 İstanbul’da faaliyet gösteren Egeli 30 vakıf ve derneğin bir araya gelerek oluşturdukları (Egebir) Egeliler Birliği Derneği’nin olağan genel kurulu kahvaltı etkinliğiyle birlikte 24.01.2016 tarih sabahı İstanbul Polis Eğitim ve Kongre Merkezi Pekom’da yapıldı.

 

Egebir genel kuruluna özel olarak katılan Uşaklı sanatçı Fatoş Kadıoğlu Ege türküleri ile renk kattı. Afyonkarahisarlılar Derneği “Afkayder” Akıncılar Zeybek Ekibi’nin muhteşem zeybek oyunları ve gösterileri de gönülleri okşadı.

 

Misafirlerle zeybek ekibinin birlikte oynadıkları çökertme ve harmandalı oyunları sayesinde Egeliler birlikte coştular.

 

500 davetlinin katıldığı kahvaltılı genel kurulda; Siirt eski Valisi (Çivrilli) Ahmet Aydın, ünlü spor yorumcusu Gürcan Bilgiç ile İstanbul’da yaşayan Egeliler bulunmaktaydı.

 

 Kahvaltı sonrasında Egeliler Birliği Derneği’nin olağan genel kurulu yapıldı. Tek liste halinde girilen seçimde eski başkan (Buldanlı) Hüseyin Reşit Öz yeniden başkan seçildi. Yeni dönemde daha etkin bir Egeliler Birliği için her alanda birlikte hareket etme kararı alındı.

 

Haber ve Foto: Mehmet Çolak 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 04:10
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER